Jeden jerzyk potrafi zjeść dziennie 20 tysięcy komarów! Wspólnie stwórzmy w Gorlicach ptasi azyl

  • 27.01.2021, 10:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Jeden jerzyk potrafi zjeść dziennie 20 tysięcy komarów! Wspólnie stwórzmy w Gorlicach ptasi azyl Fot. ilustracyjne
Budki lęgowe dla jerzyków i ptaków śpiewających są przedmiotem akcji zapoczątkowanej przez Przychodnię Weterynaryjną Animed. Sprawmy, by nasze miasto było najbardziej rozświergotanym w okolicy!

 

Jest jeszcze środek zimy, jednak czas zacząć myśleć o tym co przyniesie wiosna...

A wiosną przyroda budzi się do życia, pojawiają się pierwsze kwiaty, zieleni się trawa, a ptaki zakładają gniazda by złożyć jaja...

I to właśnie ptasie gniazda, a dokładniej budki lęgowe są przedmiotem akcji, której pomysłodawcą jest Przychodnia Weterynaryjna Animed, a my jako Fundacja PSYstań postanowiłyśmy ten pomysł wesprzeć – czytamy na stronie fundacji.

Założenie jest takie, żeby kupić i zamontować budki lęgowe dla jerzyków i ptaków śpiewających na osiedlu Młodych w Gorlicach.

Skąd ten pomysł?

Postępującą urbanizacja pozbawia jerzyki i ptaki śpiewające miejsc lęgowych, nie mają one gdzie znosić jaj i wychowywać młodych, przez co ich liczba w polskich miastach drastycznie się zmniejsza. A kto nie lubi wyjść w wiosenny poranek do pracy w towarzystwie pięknego śpiewu ptaków? Za kilkanaście lat takie trele o 6 rano mogą być jedynie wspomnieniem...

Niezwykle jest to, że jeden jerzyk potrafi zjeść dziennie 20 tysięcy komarów! Współpraca z nimi to skuteczna walka z niechcianymi insektami bez użycia szkodliwych dla środowiska oprysków.

Dlatego uważamy, że lepiej zapobiegać już teraz, niż za parę lat walczyć o reintrodukcje jerzyków i innych gatunków ptaków w polskiej faunie.

W miastach też może być duża liczba dzikich zwierząt, jednak trzeba pomóc im zaadaptować przestrzeń na ich potrzeby.

Naszym celem jest zamontowanie około 200 budek lęgowych, początkowo na osiedlu Młodych, jednak jeśli akcja będzie miała duży odzew będziemy chcieli rozszerzyć działania na inne osiedla, a kto wie... może na całe miasto!

Jeśli chcecie, jak my, pomóc przyrodzie w walce z postępującą urbanizacją możecie wpłacać dowolne kwoty na nr konta:

98 1240 5110 1111 0010 9572 6695

W tytule przelewu należy wpisać: Na budki lęgowe dla ptaków

PayPal: [email protected]

 

Ruszyła także zbiórka na portalu pomagam.pl KLIK

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe