Butowe drzewo w rozkwicie. Już niedługo powrócą skaterzy

  • 24.02.2021, 11:53
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Butowe drzewo w rozkwicie. Już niedługo powrócą skaterzy Fot. haloGorlice
To miejsce inne niż wszystkie: tętni życiem, a wspólnota skaterów z roku na rok rośnie. Aktywność młodych osób jest widoczna do późnych godzin wieczornych latem.

 

Dziś jeszcze pokryte śniegiem, ale już niedługo będzie tętniło życiem. Młodzi ludzie rozgoszczą się na ławkach obserwując jak koledzy i koleżanki rozwijają swoje umiejętności. Porozmawiają ze sobą, zjedzą wspólnie posiłek, posprzątają po sobie, bo wiedzą, że kolejnego dnia znów tutaj wrócą.

To ich miejsce.

Kolejne pary butów trafią na to jedno, jedyne drzewo. Buty zniszczone po upadkach, w czasie hamowania, rozerwane podczas szlifowania krawędzi skateparku. To symbol godzin spędzonych na trenowaniu nowych tricków, strata wpisana w doskonalenie umiejętności.

Dla jednych to po prostu drzewo zaśmiecone przez młodzież, ale może w tym wyjątkowym przypadku warto spojrzeć nieco inaczej. To symbol pewnej wspólnoty i pozytywny znak: młodzi ludzie są obecni i aktywni, mają miejsce, z którym wiążą dobre emocje i chcą być tam wspólnie.

Jedno, co niepokoi, to fakt, że do tej pory przy chodniku, który znajduje się nad skateparkiem nie pojawiła się żadna barierka ochronna. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego zdarzenia: utraty panowania nad pojazdem, próby uniknięcia zderzenia z pieszym czy po prostu zasłabnięcia kierowcy, na drodze powyżej, auto wypadające z jezdni może zjechać w dół doprowadzając do tragedii.

Tyle razy zastanawiamy się nad podobnymi kwestiami gdy do nieszczęścia już dojdzie: może to kolejna okazja do tego, by o krok wyprzedzić potencjalne zagrożenie?

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (12)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X
X 24.02.2021, 17:34
MrRed - wybacz ale nie stosowałem takiego języka ponieważ miałem dobry przykład z domu. Taki sam przykład daje swoim dzieciom. Dlaczego to nie jest miejsce dla dzieci? Jaka tam jest dolna granica wiekowa? A obok na Pumptruck, który równiez jest dla dzieci jest niby inaczej? Takie samo słownictwo.
Polak
Polak 24.02.2021, 21:02
Wulgaryzmy są nieodzowną częścią pięknego języka polskiego. Język polski bez wulgaryzmów to jak pierogi bez ciasta, pizza bez spodu, spaghetti bez makaronu, bigos bez kapusty!
X
X 24.02.2021, 12:26
Najpierw to niech niech ta społeczność zacznie od poprawy swojego słownictwa. Ilość przekleństw w każdym ich zadaniu jest porażająca. Nie korzystam z tych miejsc wraz z dziećmi ze względu na ten patologiczny język, który muszę tam za każdym razem słuchać.
Abc
Abc 24.02.2021, 13:08
Ktoś im daje taki przykład :)
MrRed
MrRed 24.02.2021, 13:04
To nie jest miejsce dla dzieci. Ty jak byłeś mlody tez stosowales wulgaryzmy. To przechodzi. Miej tylko nadzieje ze Twoje dzieci beda mowic piekna polszczyzna.przynajmniej przy tobie. Dbaj o swoje pociechy a miateczko ruchu drogowego masz na stawiskach.

Pozostałe