Pomysłodawcy nie kryją radości. Oddano plac pod wyczekiwaną budowę

  • 19.07.2021, 12:10
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pomysłodawcy nie kryją radości. Oddano plac pod wyczekiwaną budowę Fot. UM Gorlice
Pojawiła się właśnie długo wyczekiwana informacja. Przed chwilą oficjalnie dowiedzieliśmy się, że przekazany został plac pod budowę dla zadania, które dwa lata temu zwyciężyło w głosowaniu na Budżet Obywatelski miasta Gorlice.

 

To informacja, na którą czekało wielu miłośników gorlickich dwóch kółek i wszyscy Ci, którzy zaangażowali się w zdobywanie głosów na rzecz tego zadania ogólnomiejskiego.

Jak dowiadujemy się od Bogusława Dąbrowskiego, właśnie oddano plac pod budowę dla zadania polegającego na wybudowaniu singletracka w mieście Gorlice.

 

 

Jak czytaliśmy na stronie Budżetu Obywatelskiego:

Przedmiotem projektu jest budowa systemu zrównoważonych, rekreacyjnych ścieżek rowerowych typu singletrack. Singletracki to wąskie, zazwyczaj jednokierunkowe, kręte ścieżki rowerowe, wijące się pomiędzy drzewami, z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami, pozwalające przemieszczać się rowerem w bezpośredniej bliskości przyrody. Należy nadmienić, że poruszanie się po „singlach” nie wymaga szczególnych (ponadprzeciętnych) umiejętności jazdy na rowerze oraz potrzeby dysponowania „wypasionym” sprzętem (wystarczy przeciętny rower górski lub trekkingowy). Tak więc, projekt nie jest skierowany do wąskiej grupy rowerzystów „grawitacyjnych” typu Downhill lub Enduro.

Projekt zakłada budowę trasy o charakterze podjazdowo zjazdowym zamkniętej w pętlę o długości około 2 km oraz trasy o charakterze zjazdowo zręcznościowym z elementami do nauki skakania o długości około 100 m. Zaproponowany przebieg, w maksymalnym stopniu wykorzystuje walory terenowe, przyrodnicze i krajobrazowe dostępnego obszaru. Dokładny przebieg trasy będzie wiadomy po wykonaniu prac projektowych w terenie przez projektanta, przy uwzględnieniu rzeźby terenu, przebiegu istniejącej bądź projektowanej infrastruktury.

 

Pomysłodawcy podkreślali, że trasy typu singletrack, ekologiczne, rekreacyjne to recepta na wykorzystaniu potencjału drzemiącego w zboczu Góry Cmentarnej i mieszkańcach Gorlic zorientowanych na kolarstwo. Sama tras zwiększy także atrakcyjność miasta, nie tylko dla samych mieszkańców, ale również dla odwiedzających Gorlice turystów.

 

Źródło info: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stary
Stary 19.07.2021, 15:17
Singletrack jest POtrzebny jak dromaderowi 2 garb.
🚲
🚲 19.07.2021, 12:25
Kiedy planowane zakończenie prac?
58746
58746 19.07.2021, 16:42
Za 3 lata a o co chodzi ?

Pozostałe