Trwają warsztaty teatralne w Uściu Gorlickim. Na plenerowej scenie zobaczymy... Beskid bez kitu!

  • 05.08.2021, 09:33
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Trwają warsztaty teatralne w Uściu Gorlickim. Na plenerowej scenie zobaczymy...… Fot. Marlena Moździńska
Przez dwa tygodnie młodzież z gminy Uście Gorlickie będzie szlifowała swoje aktorskie umiejętności, by 14 sierpnia zaprosić nas na spektakl, który powstaje na podstawie książki Marii Strzeleckiej „Beskid bez kitu”.

 

O samej książce pisaliśmy już kilka razy. W naszej subiektywnej ocenie jest to najbardziej emocjonalny przewodnik po Beskidzie Niskim. I chociaż publikacja dedykowana jest dzieciom, to żaden dorosły, który lubi czytać, nie przejdzie obok niej obojętnie.
 

>>>„Beskid bez kitu”, czyli książka o Beskidzie Niskim jakiej jeszcze nie widzieliście! Dla dzieci i dla dorosłych.
 


To książka o życiu, przyrodzie, Łemkowszczyźnie, wakacjach, poszukiwaniu przygód i o... znajdowaniu nie tego, czego się szukało – opowiadała w czasie spotkania autorskiego w Dworze Karwacjanów Maria Strzelecka.


>>>Może powstanie film „Beskid bez kitu”?! Albo zabierze nas pani na wycieczkę po miejscach z książki?


Młodzież z Uścia Gorlickiego każdego dnia pracuje z tekstem scenariusza, którego autorką jest Monika Babula. Dzieciaki zwiedzają także Beskid Niski poznając go od podszewki, spędzają razem czas i świetnie się bawią. Każdy dokłada do scenariusza coś od siebie i każdy z uczestników będzie miał realny wpływ na efekt końcowy. Już dzisiaj wiadomo na przykład, że spektakl odbędzie się w plenerze i będzie w nim dużo muzyki i wspólnego śpiewania. Przedstawienie przeniesie nas w klimat magicznych lat 60.

Oprócz wspomnianej Moniki Babuli, która jest instruktorem teatralnym i reżyserem, w projekcie bierze również udział Mirosław Bogoń odpowiadający za muzykę i Julia Doszna, która z kolei jest instruktorem wokalnym (i będzie grała babcię Teklę!). Oprócz tego asystentka reżysera – Hanna Baar, kostiumolog – Isabella Weiner i koordynator projektu – Marlena Moździńska. No i oczywiście Maria Strzelecka, która jest dobrym duchem całego przedsięwzięcia i autorką scenografii.
 

Nasze warsztaty teatralne mogą się odbywać dzięki wsparciu wójta gminy Uście Gorlickie – Zbigniewa Ludwina, ale również dzięki wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą internetową zbiórkę pieniędzy. Ta trwa nadal, brakuje już naprawdę niewiele, abyśmy mogli zrealizować wszystkie rzeczy zaplanowane w projekcie (TUTAJ) – mówi Marlena Moździńska.


My już nie możemy się doczekać spektaklu, bo doskonale pamiętamy jak duże wrażenie zrobił na nas ten ubiegłoroczny. Za kilka dni zdradzimy Wam, gdzie i o której godzinie spotykamy się 14 sierpnia!


>>>Lato w teatrze z wyjątkowym pokazem na zakończenie warsztatów. (Nie)czułość oczami dzieci.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe