Łapcie ostatnie wolne bilety! Rozkosznie śmieszna opowieść o hipochondrii już jutro

  • 17.10.2021, 10:40
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

„Chory z urojenia” wraca na deski Gorlickiego Centrum Kultury Fot. haloGorlice
To opowieść rozkosznie śmieszna, w której uśmiech spotka smutną refleksję: jak skupienie na sobie może niszczyć życie osób nam bliskich? Jaka jest granica między fałszem, a prawdziwym uczuciem?

 

Molier popełnił sztukę, która od setek lat opiera się krytyce, a poczucie humoru oferowane nam w kolejnych aktach trafia doskonale do współczesnego odbiorcy.

 

„Chory z urojenia” wraca na deski Gorlickiego Centrum Kultury!

To historia hipochondryka, którego dom kręci się wokół zabiegów, na które nasz główny bohater trwoni majątek. W klimatycznej scenerii rozgrywają się scenki, przy których uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Kto jednak przypuszcza, że przygotowana przez Grupę Teatralną Otwarte Drzwi sztuka jest amatorskim teatrzykiem, bardzo mocno się myli!

Dopracowana w każdym detalu sztuka to spektakl, który łączy pokolenia. Jakość pracy, która została wykonana w czasie przygotowania spektaklu naprawdę budzi szacunek. Aktorska gra cechuje się lekkością i swobodą. Absolutnie urzekająca jest scenografia i kostiumy – doskonale dopasowane, idealnie wpisujące się w obraz przerysowany i nieco karykaturalny: „chorego” i jego świata.

Akcja dzieje się nie tylko na pierwszym planie, ale także w tle, nawet oglądając sztukę po raz kolejny, zauważycie detale, które umknęły Wam wcześniej. Sama zaś sztuka jest zaś genialna, czego najlepszym dowodem jest fakt, że profesjonalni aktorzy i nowicjusze w teatralnym fachu, chętnie do niej powracają.

Więcej o sztuce przeczytacie >>>na plakacie

Jeśli jeszcze nie wiecie, jak spędzić jutrzejsze przedpołudnie, chwytajcie ostatnie bilety!

Możecie je nabyć >>>TUTAJ

 

Fotorelację z premiery spektaklu możecie obejrzeć tutaj >>>Otóż to! Otóż to! Zobaczycie, zobaczycie! – spektakl w GCK na najwyższym poziomie

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 18.10.2021, 17:34
Byłam ze znajomymi i jestem pod wrażeniem,że w powiatowym miasteczku można zrobić spektakl z takim rozmachem i rewelacyjną grą aktorów.Brawa wielkie

Pozostałe