Weekendowa kronika drogowa. Nietrzeźwi, parkingowe stłuczki i dachowanie na jednym z gorlickich osiedli

  • 29.11.2021, 13:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolizja na ul. Mieszka I w Gorlicach Fot. Gorlice. kolizja na ul. Mieszka I w Gorlicach (26 listopada 2021)/halogorlice.info ©
Drogowe podsumowanie mijającego weekendu – kolizyjny piątek, sobota bez ani jednego zdarzenia drogowego i niedziela zakończona zatrzymaniem nietrzeźwego rowerzysty oraz kierowcy osobówki z zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Biecz, ulica Tumidajskiego. Iveco na podwójnym gazie

W piątkowy poranek (26 listopada) patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę iveco, mieszkańca Grudnej Kępskiej. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kółko dostawczaka po użyciu alkoholu – badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 0,45 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a samochód został przekazany wskazanej przez niego osobie. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Mieszka I. Stłuczka dwóch „samochodzików”

Jeszcze przed południem policjanci zostali wezwani do kolizji czterokołowca lekkiego marki Aixam i osobowego volkswagena. Kierowca tego pierwszego pojazdu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu i doprowadził do stłuczki. Sprawca, mieszkaniec Siar, został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami.

Na gorąco pisaliśmy już o tym w piątek >>>Gorlice. Kolizja i dachowanie na osiedlu Królów [VIDEO]


Gorlice, ulica Biecka. Stłuczka na parkingu

Niemalże równocześnie kierowca dostawczego mercedesa, mieszkaniec Krakowa, podczas cofania najechał na opla. Również sprawca tej kolizji został ukarany 220 zł mandatem i sześć punktów karnych.


Gorlice, ulica 11 Listopada. Kolejna kolizja w czasie cofania

Jeszcze tego samego dnia doszło do takiej samej stłuczki w obrębie strefy ruchu. Kierujący renaultem, mieszkaniec Zagórzan, podczas cofania uderzył w zaparkowane audi, w którym jednak byli pasażerowie. Sprawca dostał trzy stówy mandatu.


Gorlice, ulica Węgierska. Klasyczne najechanie na tył

Do kolejnej kolizji doszło wczesnym popołudniem – kierowca fiata nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył audi. Mieszkaniec Sękowej został ukarany 250 zł mandatem i sześcioma punktami.


Śnietnica. Za szybko i do rowu

W piątkowy wieczór kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu. Mieszkaniec Brunar podróżował sam, nie odniósł żadnych obrażeń ani nie uszkodził infrastruktury drogowej. Został ukarany 200 zł mandatem.

Pisaliśmy o tym w dniu zdarzenia >>>Śnietnica. Osobówka uderzyła w betonowy przepust


Wójtowa. Rowerzysta z promilami

W niedzielę (28 listopada) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec Wójtowej wsiadł na swój jednoślad kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 2,5 promila alkoholu. Dostał 500 zł mandat, a do domu musiał wrócić na piechotę.


Gorlice, ulica Kościuszki. Prowadził pomimo zakazu

Kilka minut przed północą patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota ze Stróżówki, który prowadził swoją osobówkę wbrew sądowemu zakazowi. Za niestosowanie się do wyroku odpowie przed sądem, jak za przestępstwo.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe