Szkoła, do której chodzi Kuba przyłącza się do zbiórki

  • 04.12.2021, 10:11
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zbiórka na leczenie Kuby Misia, ucznia Górki w Gorlicach Fot. materiał nadesłany/Natalia Kucharczyk
Kuba Miś jest uczniem gorlickiej szkoły ponadpodstawowej. Jego choroba poruszyła nie tylko jego rówieśników, ale także i nauczycieli. Wielu z uczniów już pośpieszyło z pomocą, wpłacając pieniądze na zbiórkę Kuby lub biorąc udział w aukcjach.

 

Zbliża się Mikołaj, jest to okazja do obdarowania innych prezentami i upominkami. Najlepszym prezentem dla będącego w potrzebie Kuby są środki, które zostaną przeznaczone na ratowanie mu życia.
 

O historii chłopca pisaliśmy początkiem tego tygodnia w artykule >>>Kuba choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Pomóc może tylko „reset” za pół miliona złotych
 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, gdzie Kuba uczęszcza, organizuje już w ten poniedziałek (6 grudnia) akcję „Wszyscy jesteśmy Mikołajami”, której celem jest zbiórka pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli na leczenie nastolatka.


Uczniowie założyli specjalne wydarzenie na facebooku, gdzie informują o szczegółach akcji >>>Zostań Świętym Mikołajem dla Kuby! i zaprosili również społeczności pozostałych szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie do włączenia się w tę akcję.

Jak informuje nas dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 Krzysztof Michalik, uczniowie i rodzice tej szkoły, której Kuba jest absolwentem, prowadzą już zbiórkę pieniędzy i organizują inne wydarzenia na rzecz pomocy Kubie.
 

Wszyscy chcący pomóc mogą to zrobić wpłacając pieniądze na zbiórkę LINK

 

Materiał nadesłany: Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe