Na koncie zbiórki >>>Podstępna choroba zabiera Kubie przyszłość... Ratunku! jest już nieco ponad sto tysięcy złotych – to doskonały wynik, zważywszy na fakt, że ta trwa od zaledwie kilkunastu dni. Niestety to nadal zdecydowanie za mało, by rodzice nastolatka mogli myśleć chociażby o ustaleniu terminu zabiegu plazmaferezy, czyli wymiany osocza, a potem dostarczeniu organizmowi syna zdrowych immunoglobulin.
Więcej o chorobie młodego gorliczanina pisaliśmy o tym na początku ubiegłego tygodnia >>>Kuba choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Pomóc może tylko „reset” za pół miliona złotych.
Na szczęście rodzina Kuby działa w trybie pełnej gotowości do działania i wespół z przyjaciółmi wymyślili kolejny sposób, by wspomóc zbiórkę – już w najbliższą niedzielę (12 grudnia) w wielu miejscach naszego powiatu będzie można kupić słodkości, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie 17-latka.
Zanim jednak będziemy mogli zjeść kawałek dobrego ciasta do niedzielnej kawy, potrzebna jest Wasza pomoc!
Każdy z nas może bowiem wesprzeć Kubę w powrocie do zdrowia, wystarczy upiec lub kupić ciasto i dostarczyć je do Miejskiego Zespołu Szkół nr 3:
- w piątek (10 grudnia) w godz. od 7 do 17
- lub w sobotę (11 grudnia) w godz. od 8 do 12
lub do sali konferencyjnej Domu Polsko-Słowackiego (dziedziniec Ratusza)
- w piątek (10 grudnia) w godz. od 7 do 17.
W niedzielę (12 grudnia) zebrane ciasta będzie można nabyć po każdej mszy świętej w parafiach na terenie całego powiatu i poza nim, a mianowicie w:
- parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach,
- parafii św. Andrzeja Boboli w Gorlicach,
- parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach,
- parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach,
- parafii w Sękowej,
- parafii w Ropicy Polskiej,
- parafii w Krygu,
- parafii w Kobylance,
- parafii w Zagórzanach,
- parafii w Bielance,
- parafii w Kwiatonowicach,
- parafii w Ropie,
- parafii w Klęczanach,
- parafii w Święcanach.







![Pożar w pociągu na dworcu PKP Nowy Sącz — trwa akcja gaśnicza [FOTO] zdjęcie przedstawia palący się pociąg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pozar-w-pociagu-na-dworcu-pkp-nowy-sacz-trwa-akcja-gasnicza-foto-1764877834.jpg)




![Co? Gdzie? Halo! Recepta na Szczęście w Bieczu [CZWARTEK 4 grudnia 2025] Zdjęcie przedstawia sale teatralną z ludźmi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-chatka-mikolaja-wernisaze-recepta-na-szczescie-w-bieczu-oraz-kiermasz-mikolajkowy-1764780763.jpg)


![Hala namiotowa zawaliła się pod naporem śniegu. Drzewa przy ul. Bieckiej połamane [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia straż pożarną](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-hala-namiotowa-zawalila-sie-pod-naporem-sniegu-drzewa-przy-ul-bieckiej-polamane-foto-video-1763897512.jpg)





![Gorlice. Kolizja na ul. Stróżowskiej. Droga do Mszanki zablokowana [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzone pojazdy podczas kolizji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-ul-strozowskiej-droga-zablokowana-foto-1763754618.jpg)
![Znaleziony niedaleko wieży widokowej. Miał zaledwie 31 stopni temperatury ciała [FOTO] Zdjęcie przedstawia wychłodzonego mężczyznę oraz radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-znaleziony-przy-wiezy-widokowej-w-desznicy-mial-zaledwie-31-stopni-temperatury-ciala-1764061280.jpg)


![Bystra. Zderzenie dwóch osobówek na śliskiej nawierzchni [FOTO] zdjęcie przedstawia wypadek dwóch pojazdów w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-bystra-wypadek-audi-z-toyota-foto-1763725640.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze