Bardzo dobre wiadomości z dróg. Inwestycje sprzyjają bezpieczeństwu

  • 08.12.2021, 11:00
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Starostwo Powiatowe w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
To już kolejny dzień, w którym policjanci przekazują nam bardzo dobre wieści. Mimo trudnych warunków na drogach, do policjantów w ostatnich dniach praktycznie nie napływają nowe zgłoszenia, a drobne kolizje kończone są zazwyczaj poprzez dogadanie się uczestników zdarzenia.

 

Jak pisaliśmy wczoraj w tekście >>>Kierowcy odwołują policyjne interwencje przy kolizjach. Zdrowy rozsądek przyda się już od stycznia kolizje, chociaż się zdarzają, zazwyczaj są załatwiane bez udziału mundurowych.

Ostatnio, mimo bardzo trudnych warunków na drogach, kierowcy radzą sobie z tym całkiem nieźle.

Nieco wolniej, z rozwagą i do przodu! Oby tak dalej!

 

Jednocześnie miasto informuje o tym, że oddano do użytku nowe doświetlenia

Urząd Miejski w Gorlicach poinformował o tym, że zakończono budowę chodnika z przejściem dla pieszych przy ul. Chopina. Dodatkowo bardzo ważną inwestycją stało się doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Bieckiej.

Przypomnijmy, że właśnie w tym miejscu niemal dokładnie rok temu, doszło do potrącenia pieszej >>>Gorlice. Potrącenie pieszej na ul. Bieckiej AKTUALIZACJA

Teraz przebudowane i lepiej doświetlone przejście dla pieszych będzie sprzyjało bezpieczeństwu osób przekraczających ulicę właśnie w tym miejscu. Jasne, białe światło będzie z daleka widoczne, a dodatkowe, aktywne oświetlenie ostrzegawcze pomoże wzmóc czujność kierujących.

Dodatkowo nowe przejście dla pieszych pojawiło się także przy skrzyżowaniu z ul. Wincentego Pola. W tym miejscu przebudowano także zjazdy i zamontowano nowe oświetlenie. Co więcej, kierowcy będą odtąd sprawdzani w zakresie prędkości, z jaką pokonują ten odcinek drogi. Nowy radar będzie w czasie rzeczywistym mierzył ich prędkość oraz podawał ten komunikat na wyświetlaczu. Nagrodą za jazdę zgodną z przepisami będzie szeroki, zielony uśmiech.

W mieście przy skrzyżowaniu z ul. Przemysłową pojawił się także nowy chodnik.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 08.12.2021, 22:32
Liczy się tylko ilość ujawnionych nietrzeźwych reszta jest nieważna . Takie priorytety .
L.
L. 08.12.2021, 17:32
Bardzo proszę o noszenie odblasków poza terenem zabudowanym. Niektórych pieszych praktycznie nie widać!!! Dlaczego Policja nie sprawdza tego?

Pozostałe