Najchętniej czytane teksty 2021 roku. TOP 11

  • 01.01.2022, 13:57
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Najchętniej czytane teksty 2021 roku. TOP 11 Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Dzisiaj prezentujemy Wam listę jedenastu najchętniej czytanych przez Was tekstów, które opublikowaliśmy w 2021 roku. Zaskoczenia (chyba) nie ma.

 

Dlaczego TOP11?

Najchętniej czytane na naszym portalu teksty mają w zdecydowanej większości jedną wspólną cechę: ogromne emocje, która stoi za konkretnymi komunikatami. Najchętniej czytaliśmy o dramatach i wielkich tragediach. Sytuacji, w których Wasze zainteresowanie zyskuje informacja innego typu jest zdecydowanie mniej. Dlatego też, zamiast dziesięciu, wybraliśmy jedenaście najchętniej czytanych w ubiegłym roku tekstów. Tylko po to, by zasygnalizować różnorodność tematów, które wzbudziły Wasze największe zainteresowanie.

Jaki komunikat stał się numerem jeden roku 2021? Oto jedenaście najchętniej czytanych przez Was tekstów w minionym roku:

 

11. Nowy proboszczowie w diecezji tarnowskiej. Zmiany również w Gorlickiem

Tekst o nowych twarzach na czele parafii cieszył się ogromną popularnością. Czy to dlatego, że parafie nadal są ważnymi ośrodkami życia społecznego w naszym regionie? A może to po prostu ciekawość, która nie ma wiele wspólnego z praktykami religijnymi?

10. Wypadek karetki z Uścia Gorlickiego. Dwóch ratowników poszkodowanych, jeden walczy o życie

Ta sprawa wzbudziła wiele emocji i poczucie ulgi: mimo tragicznych obrazów z miejsca zdarzenia, nikt nie zginął. Do podobnych zdarzeń z udziałem pojazdów uprzywilejowanych dochodzi w naszym regionie niezwykle rzadko.

9. Rajskie jabłuszka, hortensje bukietowe i ozdobne trawy, to rośliny, które sprawdzą się w każdym ogródku

Ogromne zainteresowanie tekstem o hodowli i pielęgnacji kwiatów było dla nas miłym zaskoczeniem. Piękne, kolorowe nagranie i kilka inspiracji związanych z zagospodarowaniem ogrodu przykuło uwagę wielu z Was.

8. Nawałnica nad powiatem. Strażacy walczą ze skutkami podtopień

Ostrzeżenia meteorologiczne publikujemy regularnie, ale rzadko kiedy mamy świadomość tego, jak fatalne skutki może mieć wystąpienie niektórych zjawisk atmosferycznych. Chociaż staramy się regularnie porządkować nasze otoczenie, wystąpienie ulew i nawałnic za każdym razem wiąże się z koniecznością wzmożonej pracy strażaków i druhów naszych OSP. Tak było też latem tego roku.

7. Gorlicki Hufiec ZHP i Szkoła Podstawowa w Szymbarku w żałobie

To był jeden z tekstów, które dotyczyły tego samego zdarzenia: tragicznego pożaru w Szymbarku. W płomieniach zginęła młoda dziewczyna, której zaangażowanie w życie hufca harcerskiego i szkoły pozostawiło ważny ślad w pamięci wielu osób.

6. Gorlice. 41-letni Paweł Śliwiński jest poszukiwany przez policję. Co zrobił?

Wasze nieoczekiwane zaciekawienie wzbudziła treść listu gończego wydanego za mężczyzną poszukiwanym w związku z zarzutami oszustwa.

5. Tragiczny pożar w Lipinkach. Dwie osoby nie żyją

30 stycznia 2021 roku wybuchł pożar w Lipinkach. Niestety, ratownikom działającym na miejscu nie udało się uratować życia dwóch starszych osób, które wyciągnięto z budynku.

4. Jak to się stało, że dwie 10-latki postawiły na równe nogi 160 policjantów?

To była akcja, jakich mało! W tym tekście wyjaśnialiśmy dokładny przebieg zdarzeń, które wcześniej mogliśmy opisać jedynie ogólnikowo, powołując się także na poczynione przez Was obserwacje. Pamiętacie, jak zakończyła się historia rzekomego porwania?

3. Zbiórka dla Pogorzelców z Szymbarku nabiera tempa. Kwota rośnie z każdą minutą

Mieli niewiele, stracili więcej niż wszystko. Historia rodziny, która straciła swój cały majątek i ukochaną siostrę oraz córkę poruszyła Was do głębi serca. Nie szczędziliście słów wsparcia, modlitwy i pieniędzy na aukcjach i zbiórkach, dzięki którym mieszkańcy naszego powiatu mieli otrzymać szansę na nowy start.

2. Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego

Niedzielny, mroźny poranek i akcja, która przykuła Was na długie godziny do ekranów. Wielu czekało na kluczową wiadomość: czy uda się udzielić właściwej pomocy? Niestety, informacje z miejsca zdarzenia przychodziły coraz tragiczniejsze. Prowadzona w niezwykle trudnym terenie akcja przebiegała wolniej, niż było to potrzebne. Ostatecznie przyszła najgorsza z możliwych informacji: w tragicznym pożarze zginęła nastoletnia dziewczyna. Przebieg akcji był niezwykły: dotarcie na miejsce zdarzenia możliwe było tylko na piechotę. Mimo chęci niesienia pomocy, nie dało się zrobić więcej...

1. Gorlice. Trwa policyjna akcja. Helikopter krąży nad miastem i okolicą

Helikopter, samochody policyjne jeżdżące po całym regionie i Wasze komunikaty docierające z różnych miejsc. Kluczowe było zaś pytanie: co się dzieje? Wszyscy mieli świadomość, że akcja prowadzona na ogromną skalę może być bardzo poważna. Pierwsze informacje mówiły o prawdopodobnym uprowadzeniu dziecka/dzieci. Inne pogłoski dotyczyły próby ujęcia niebezpiecznych przestępców. Jaka była prawda? Tego dowiedzieliśmy się kilka dni później.

 

Często jako przedstawiciele mediów bywamy krytykowani za to, że opisujemy kolejne tragedie i żerujemy na ludzkim nieszczęściu. Statystyki pokazują jednak jasno: właśnie takie komunikaty interesują Was najbardziej. Rzadko zdarza się, by komunikat innego typu: ciekawy wywiad bądź merytoryczna analiza był dla Was równie ciekawy.

Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach będziemy mieć jak najmniej możliwości, by opisywać ludzkie tragedie. Pamiętajmy jednak, że właśnie dzięki publikowanym w mediach informacjom o nieszczęściach możliwe staje się coś ważnego: poruszenie Waszych serc i pobudzenie poczucia wspólnoty. To także nauka dla nas wszystkich, niezwykle kosztowna, ale ważna.

Dzięki jasnym i konkretnym komunikatom uczymy się reagowania w sytuacjach zagrożenia i jesteśmy w stanie organizować akcje pomocy, których efekty przerastają czasem najśmielsze oczekiwania.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wystrugany z drewna
wystrugany z drewna 02.01.2022, 08:47
Kupię tanio działkę od księdza, lub od parku narodowego.

Pozostałe