Kolejny most otwarty [FOTO/VIDEO]

  • 07.01.2022, 10:29
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejny obiekt mostowy został otwarty, mieszkańcy okolic Szymbarku, Bystrej i Szalowej mogą już bezpiecznie przejeżdżać przez remontowaną od lipca tego roku przeprawę.

 

Początek remontu przypadł na miesiące wakacyjne

W lipcu ubiegłego roku Powiatowy Zarząd Drogowy poinformował o rozpoczęciu prac związanych z rozbudową drogi powiatowej nr 1507 K z Szymbarku, przez Bystrą, do Szalowej.

W tym miejscu droga została zamknięta dla ruchu kołowego, a objazd odbywał się drogą krajową 28, drogą wojewódzką 977, drogą powiatową 1469 K Gorlice – Bystra – Łużna i drogą gminną Bystra „Koło Technikum”. Lokalni kierowcy poruszający się mniejszymi pojazdami mogli objechać ten fragment górzystą drogą przez okoliczne przysiółki.

Niestety nie zaplanowano tu kładki  dla pieszych.

Było to bardzo uciążliwe dla mieszkańców, natomiast remont tego mostu był konieczny, ponieważ jego stan techniczny był na tyle zły, by cały czas ograniczać jego nośność. W momencie jego zamknięcia wynosiła ona tylko 8 ton, z wyłączeniem autobusów.

Sytuacja uległa pogorszeniu we wrześniu, gdy dzieci poszły do szkół, a nadkładanie drogi stało się bardzo męczące.
 

Jak wyglądał most przed remontem? Możecie zobaczyć go w naszym artykule z lipca ubiegłego roku >>>Trwa remont mostu na trasie pomiędzy Szymbarkiem a Szalową
 

Koniec remontu, mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą

Tuż przed końcem roku most został oddany do użytku. Można obejrzeć go na zdjęciach w galerii tego artykułu. Niestety w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że oznakowanie mówiące o zakazie przejazdu pozostało nie tylko przy rzeczonej drodze, ale też w centrum Gorlic. Znów służby zaspały, a niejeden kierowca może zostać wprowadzony w błąd.

Okres świąteczny powoli się kończy, miejmy nadzieję, że wkrótce znikną znaki prowadzące dalej kierowców na objazd.

 

To już drugi, oddany w ostatnim czasie, obiekt mostowy w naszym powiecie. Tak wygląda nowo wyremontowany most na granicy Siar i Sękowej >>>Prezent pod choinkę dla mieszkańców Sękowej [FOTO/VIDEO]

 

Miejsce remontu:

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (36)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 07.01.2022, 21:22
już dawno przejezdny, mimo obecności tablic objazdowych...
Precyzja ;)
Precyzja ;) 07.01.2022, 11:06
Zdjęcia zrobione ukończenia mostu ale nie tego aktualnego :)

Pozostałe