Weekendowa kronika drogowa. Stłuczka tira i osobówki, dachowanie, nocna podróż zakończona odebraniem prawka

  • 24.01.2022, 15:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

rozbity samochód podczas kolizji w Klęczanach w powiecie gorlickim Fot. Klęczany (23 stycznia 2022)/halogorlice.info ©
Statystyki gorlickiej drogówki są zdecydowanie uboższe niż te jeszcze z końca grudnia, ale nie brakuje kolizji czy kierowców, którzy o jeździe za kółkiem nie powinni nawet myśleć.


Gorlice, skrzyżowanie ulic Przemysłowej i Bieckiej. Stłuczka tira i osobówki

W piątkowe popołudnie (21 stycznia) kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, mieszkaniec powiatu brzeskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mazdy, doprowadzając do kolizji pojazdów. Sprawca został ukarany 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


>>>Binarowa. Dachowanie osobówki

W sobotę (22 stycznia) około godz. 10 kierująca oplem, mieszkanka Racławic, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem. Kobieta wjechała do rowu, a jej auto dachowało. Na szczęście kierującej nic się nie stało, a ponieważ podróżowała sama i nie stworzyła nikomu zagrożenia, została ukarana jedynie 200 zł mandatem.


Szymbark. Kontrola drogowa z finałem w sądzie

Jeszcze tego samego dnia, kilka minut przed godz. 13, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę audi. Mieszkaniec Ropy wsiadł za kółko swojego samochodu pomimo decyzji starosty o cofnięciu mu uprawnień do kierowania i jednocześnie wbrew sądowemu zakazowi. Za obydwa przestępstwa odpowie przed sądem.


>>>Klęczany. Zderzenie dwóch osobówek

Wczoraj (23 stycznia) tuż po godz. 14 kierowca bmw, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena i doprowadził do kolizji samochodów. Sprawca został ukarany 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Kwiatonowice. Lusterkowa stłuczka

W niedzielne popołudnie, około godz. 17.45, kierowca fiata ze Strzeszyna i kierowca hondy z Gorlic nie zachowali szczególnej ostrożności w czasie wymijania i zderzyli się lusterkami. Policjanci zadecydowali o współwinie kierowców i zastosowali wobec nich pouczenie.


Gorlice, ulica Kościuszki. Nocna podróż zakończona odebraniem prawka

Dzisiaj (24 stycznia) kilka minut przed godz. 1 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Okazało się, że gorliczanin prowadził swój samochód po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 0,48 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a po policyjnych czynnościach mężczyzna został zwolniony do domu. Mundurowi wystawili również wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach


 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe