Halo tu weekend! – to będzie czas pomagania

  • 08.04.2022, 12:27
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

plakaty nadchodzących imprez i wydarzeń w powiecie gorlickim, 8 kwietnia… Fot. materiały promocyjne/ilustracyjne/halogorlice.info ©
Jak co tydzień, przygotowaliśmy dla Was skrót wydarzeń na najbliższe dni. Kiermasze wielkanocne połączone z akcjami charytatywnymi, konkursy na najpiękniejsze palmy, koncerty, charytatywna gala disco polo, ale nie zabraknie także sportowych emocji. W ten przedświąteczny weekend będzie się działo!

 

Dziś zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczeki, który odbędzie się w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Wystawę prac będzie można obejrzeć od 8 kwietnia do 21 maja 2022 roku.

 

O godzinie 18 w trasę wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa Gorlice organizowana przez Parafię św. Andrzeja Boboli w Gorlicach.

 

Nie zabraknie sportowych emocji. GKS Glinik rozegra swój trzeci mecz w tym roku (przed własną publicznością). W rozgrywce zmierzy się z zespołem Popradu Muszyna. Początek meczu o godz. 16.30. Bilet wstępu na mecz: 10 złotych, a kobiety i młodzież do lat 18: wstęp darmowy.

 

W sobotę do Gorlic, a dokładniej do Reastauracji Kaflarnia zawita Festiwal Beskidzkie Kociołki w nowej formule. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 17. Będzie smacznie!

W kociołkach można ugotować prawie wszystko, w małym, dużym, nieważne, w jakim i jak, najważniejsze czerpać radość z wspólnego gotowania i spędzania razem czasu. Jedna osoba w drużynie będzie pilnować ognia, jak to onegdaj było, by nie zgasło i złe moce odganiało, a druga wyczaruje danie – tak zachęcają organizatorzy Festiwalu.

 

W Niedzielę Palmową (10 kwietnia) na Rynku w Bieczu odbędzie się kiermasz wielkanocny. Przy okazji XII Gminnego Konkursu Palm Wielkanocnych zorganizowana zostanie akcja charytatywna „Ciacho dla rodziny Walągów” – Osoby chętne do upieczenia ciasta proszone są o wcześniejszy kontakt z Bieckim Centrum Kultury (ul. Rynek 18, tel. 13 44 71 034, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16), a następnie przyniesienie ciasta do Bieckiego Centrum Kultury w 9 kwietnia (sobota), w godzinach od 10 do 13.

 

Na gorlickim rynku w weekend także odbędzie się wielkanocny kiermasz, w godzinach od 10 do 17. Święta to także doskonały czas by pokazać swoje wielkie serce – w tym roku podczas kiermaszu pomagać będziemy rodzinie Walągów z Gorlic.

Jak pomagać? To proste:

  1. Upiecz ciasto i przynieś je w dniach 7-8 kwietnia w godz. 9-18 do sali Domu Polsko-Słowackiego
  2. Kup ciasto i ozdoby świąteczne podczas Kiermaszu Wielkanocnego w dniach 9I 10 kwietnia w godz. 10-17. Ciasto będzie można też kupić przy kościołach po mszach w Niedzielę Palmową.

 

Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie Maćka i Kuby oraz ich taty Grzegorza >>>Pomoc dla rodziny Walągów. Wielka akcja w Gorlicach i Bieczu!

 

W niedzielne popołudnie do Dominikowic (WDK Domnikowice) na koncert pt. W Drodze zaprasza Orkiestra Dęta OSP Dominikowice. Rezerwacji bezpłatnych wejściówek w Bibliotece Publicznej w Dominikowicach. Zaplanowano dwa koncerty, pierwszy o godz. 17, drugi o godz. 19.

 

Po dwóch latach przerwy  Jarmark Wielkanocny wraca do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.  W niedzielę (10 kwietnia) od godz. 10 do 16 na terenie Miasteczka będzie mogli skorzystać z oferty wystawców –  na stoiskach pojawią się produkty regionalne, domowe wypieki, ręcznie robione ozdoby świąteczne, wianki wielkanocne, świece, wyroby pszczelarskie, obrusy i serwety. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, zabawach terenowych oraz obejrzeć spektakl.

 

W niedzielny poranek zapraszamy wszystkich fanów na mecz piłki ręczne do Libuszy! Mecz rozegra się między dwiema drużynami: UKS Wiertmet Libusza vs MKS Pałac Młodzieżowy II Tarnów. Początek meczu o godzinie 9.30 w hali sportowej w Libuszy.

 

 Gmina Gorlice zaprasza do Kobylanki na XXVII Prezentacje Palm Wielkanocnych. W sali WDK w Kobylance o godzinie 8.30 rozpocznie się Kiermasz Wielkanocny, a o godz. 10.30 Prezentacja Palm Konkursowych.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który rozpocznie się o godzinie 8 na placu kościelnym. A o godzinie 10.30 w Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych.

 

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowe wydarzenie w sieci, które ma na celu weprzeć pokrycie kosztów leczenia małego Józia z Brunar (potrzeba ponad 1 mln zł). Chłopczyk walczy z ciężką chorobą neuroblastomą, jednym z najgroźniejszych nowotworów, który występuje najczęściej u małych dzieci. Galę poprowadzi Kordian Cieślik wraz z Sabiną Mikos. Link do wydarzenia na facebooku >>>Koncert dla Józia z Brunar

Podczas koncertu przewidziane są mega prezenty dla najbardziej aktywnych wspierających:

  • lot widokowy nad Gorlicami,
  • udział w programie „Ewa Gotuje”,
  • weekendy w SPA i wiele innych.

 

Możecie o tej historii przeczytać także tutaj >>>Józio ma 12 miesięcy i olbrzymiego guza w klatce piersiowej

 

 

Polecamy również aktualnie trwające wystawy:

 

Wszystkie (lub prawie wszystkie, staramy się niczego nie pominąć, ale...) nadchodzące wydarzenia, imprezy, akcje charytatywne, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej zakładce >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info


Jeśli coś pominęliśmy, napiszcie do nas!

Mail: [email protected] lub poprzez Fb albo IG

Justyna Miarecka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekspert
Ekspert 08.04.2022, 20:31
Klienci prawie zawsze mają problemy w Gorlickich sklepach regionalnych.

Pozostałe