Kolejnej szansy nie będzie: nie wyklikamy sobie placu zabaw

  • 29.04.2022, 10:26
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

wejscie na plac zabaw w Gorlicach zagrodzone taśmą Fot. halogorlice.info ©
Smutne wieści dla wszystkich, którzy czekali na kolejną edycję konkursu, z którego skorzystali w ubiegłym roku mieszkańcy Libuszy. Jak informuje nas firma Nivea, akcja Podwórko NIVEA nie będzie kontynuowana.

 

Plac zabaw na miarę marzeń

W ubiegłym roku z wypiekami na twarzy śledziliśmy zmagania miejscowości, które rywalizowały o place zabaw NIVEA. Unikatowe konstrukcje mogły powstać w każdej miejscowości, której mieszkańcy wykazali się dobrą wolą i determinacją. Wystarczyło się zgłosić do konkursu, a potem promować ideę i zdobywać kolejne głosy-kliknięcia.
 

Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie z ogromną radością przyjęliśmy informację, że Libuszanie ( przy aktywnym wsparciu mieszkańców innych miejscowości) wyklikali sobie nagrodę główną >>>Brawo Libusza! Oficjalne wyniki potwierdzają: wyklikali sobie plac zabaw

 

Plac zabaw z wyróżniającą się infrastrukturą już powstał i daje mnóstwo radości dzieciom. Trzeba było tylko (i aż!) odrobiny zaangażowania i poczucia, że robimy coś nie tylko dla siebie!


Kolejnej takiej szansy nie będzie, ale są inne możliwości

Po kontakcie z firmą NIVEA dowiedzieliśmy się, że akcja promocyjna Podwórko NIVEA nie będzie już kontynuowana. Jeśli chcemy, by w naszym regionie powstały nowe, ciekawe place zabaw musimy więc poszukać innych możliwości. Być może to dobry czas na wskazanie, które przestrzenie przeznaczone dla dzieci wymagają napraw? Jeśli chcemy budowy nowych, to dobry moment na rozpoczęcie prac nad projektem. W końcu Budżet Obywatelski miasta może doskonale służyć właśnie takim celom!

Szczegółowy i sensownie zaplanowany plac zabaw może w takiej sytuacji kosztować nawet 300 tysięcy złotych i stanowić zadanie ogólnomiejskie. Cóż by to była za przestrzeń! Jeśli chcielibyście zgłosić swój projekt do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok, już teraz warto zastanowić się nad przemyślaną i dobrą propozycją.

Jeśli mieszkacie na terenie gmin poza gminą miejską Gorlice, także nie składajcie broni. Nie wszędzie jeszcze idea budżetów obywatelskich została wprowadzona w życie, ale nie oznacza to, że nie ma możliwości zgłoszenia oddolnych propozycji do realizacji.

W końcu jeden mail, jedna wiadomość telefoniczna lub propozycja skierowana do Waszych lokalnych samorządowców, może zmienić wiele. Takie oddolne inicjatywy najlepiej się sprawdzają, a aktywność mieszkańców, jak pięknie pokazali to mieszkańcy Libuszy, może trafiać w sedno i pomagać w rozwiązywaniu kluczowych problemów lokalnych społeczności!

 

Gdzie mogłyby powstać przyszłe, niebanalne place zabaw? Dajcie znać!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe