Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Święty Mikołaj będzie rozdawał słodycze
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Jeden z bliźniaków skazany nieprawomocnym wyrokiem

Podziel się
Oceń

Sąd Rejonowy w Gorlicach wydał dziś wyrok w sprawie wypadku z 2018 roku z Krużlowej, podczas którego zginęła 18-letnia Angelika Purgal.
Jeden z bliźniaków skazany nieprawomocnym wyrokiem

Autor: Fot. ilustracyjne

 

Sąd Rejonowy w Gorlicach nieprawomocnie skazał Karola F. za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 18-letnia Angelika Purgal.

Do wypadku doszło w czerwcu 2018 roku, ale prokuratorom długo nie udawało się zebrać dowodów wystarczających do ukończenia śledztwa. Wszystko przez to, że w momencie tragedii w pojeździe był też brak bliźniak Karola, który ma identyczne DNA.

Wyrok został ogłoszony w środę. Karol F. ma spędzić w celi sześć najbliższych lat. Nieprawomocny wyrok zabrania mu też prowadzenia samochodów mechanicznych do końca życia. Skazany ma zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz matki dziewczyny i 10 tysięcy na rzecz ojca.

Sędzia Jerzy Augustyn uzasadniając wyrok wskazywał, że skazany był w momencie wypadku pod wpływem alkoholu i amfetaminy a także jechał zbyt szybko, a opony pojazdu były w fatalnym stanie. Nie dostosowując prędkości do warunków panujących na jezdni doprowadził do wypadku.

 

O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy >>>Śmiertelny wypadek w gminie Grybów. Nie żyje 18-latka. Kierowcy szuka policja oraz >>>Jeden z bliźniaków prowadził samochód. Żaden nie chce się przyznać do spowodowania tragedii, a także >>>Przełom w sprawie śmiertelnego wypadku sprzed trzech lat. Podejrzany za kratami może spędzić 12 lat i w marcu tego roku >>>Ruszył proces bliźniaka oskarżonego o śmierć Angeliki. Karol F. nie przyznaje się do winy

 

Źródło: tvn24/własne


Napisz komentarz

Komentarze

Świeczka 05.05.2022 12:23
Wolne sądy ,niech teraz Ci co tak darli mordy spojrzą teraz TEJ MATCE w oczy!!!

Podpis 06.05.2022 08:55
Od 6 lat ZP "reformuje" sądy i nadal takie wyroki?

Jaspis 04.05.2022 18:00
Tylko 6 lat????

Podpis 04.05.2022 15:12
Czekamy na wyrok prawomocny.

śmiech na sali 04.05.2022 14:12
6 LAT za zabójstwo i jakieś śmieszne 25tyś ???????????? za zabicie psa dostają po 5lat a tu jeszcze narkotyki w tle

mjm 05.05.2022 21:31
zza zabicie psa jeszcze nikt ne poszedł do więzienia

Zły 04.05.2022 13:57
Życie młodej dziewczyny wycenione na 25tys zł to jest jakiś żart...

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama