Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Kolejny Tydzień Pozytywnych Inicjatyw za nami. Było wspaniale

Oceń

To był tydzień fantastycznej zabawy, ciekawych wydarzeń i przede wszystkim spotkań! Nie da się ukryć, że tego lata staramy się nadrobić za wszelką cenę zaległości, które nawarstwiły się w ubiegłym roku.
Kolejny Tydzień Pozytywnych Inicjatyw za nami. Było wspaniale
Autor: Fot. UM Gorlice/Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami

 

Ósma edycja Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Od 2 do 7 sierpnia dzielono się dobrą energią! Mimo niesprzyjającej chwilami pogody, żadnego z wydarzeń nie odwołano i ostatecznie udało się zrealizować cały harmonogram imprez przygotowanych na tę okazję.

 

Wolontariusze aktywnie pomagali: nie tylko w zabawach!

Każdego dnia Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw prowadzono zajęcia z dziećmi. Jak opowiadają organizatorzy:

w trakcie których rozwijały swoje pasje, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu, a także dyskutowały o wartościach, którymi warto się kierować w życiu.
 

 

Wolontariusze mieli ręce pełne wdzięcznej pracy. Bezinteresownie nieśli pomoc w codziennych obowiązkach domowych napotkanym osobom: tzepali dywany, sprzątali mieszkania, pomagali w przyniesieniu zakupów, dotrzymywali towarzystwa osobom starszym: pytali, słuchali. Przez cały Tydzień Pozytywnych Inicjatyw, wolontariusze promowali także akcję No Promil – No Problem. Jej celem jest kształtowanie społecznych postaw względem nietrzeźwych kierowców oraz ograniczenie liczby osób, które siadają za kółkiem pozostając pod wpływem środków psychoaktywnych. Kampania ta była realizowana przede wszystkim poprzez zbieranie deklaracji świadomego kierowcy i pasażera, a także happeningi.
 

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw dzień po dniu

Poniedziałek, 2 sierpnia

Odbył się turniej umiejętności piłkarskich Turbo Kozak,   w którym udział wzięło prawie 60 uczestników. Dziewczynki i chłopcy, podzieleni na dwie grupy, zmagali się z szeregiem konkurencji piłkarskich, mających na celu wyłonić najlepszego zawodnika/zawodniczkę. Zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Wtorek, 3 sierpnia

Dla dzieci i młodzieży przygotowano konkurencje sprawnościowe, które miały promować aktywność fizyczną, zdrowy i wolny od nałogów tryb życia. Tu organizatorów wsparła Akademia Sportu.

Środa, 4 sierpnia

Tego dnia na ochotników czekała gra terenową Panoo, przygotowana na terenie MZS nr 5 w Gorlicach. Nietypowe konkurencje, wymagające sprytu, sprawności fizycznej, dobrej koordynacji ruchowej przyciągnęły całe rodziny.

Czwartek, 5 sierpnia

Inspirując się popularną książką i serialem, wzorowanym na prawdziwych wydarzeniach, organizatorzy zaprosili na Gambit Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. Został on zorganizowany przy współpracy z Gorlickim Klubem Szachowym „Kornuty”. Na starcie stawiło się 29 ochotników. Po siedmiu rundach gry systemem szwajcarskim w tempie błyskawicznym, wyłoniono zwycięzców na których czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Piątek, 6 sierpnia

Tego dnia rozegrano trzecią edycję gry miejskiej Gorlicjada. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były postacie ze znanych bajek. Uczestnicy mieli za zadanie przemierzyć miasto, odnajdując najbardziej charakterystyczne jego punkty, według przygotowanej mapy. Aby ukończyć grę, w każdym punkcie należało wykonać określone zadanie lub rozwiązać łamigłówkę. Na najszybsze zespoły czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sobota, 7 sierpnia

Ostatniego dnia Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw rozpoczęto akcją sprzątania miasta, przy której organizacji pomogła firma EMPOL i Ekodoradcą Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Wolontariusze i ochotnicy zebrali kilkanaście worków śmieci z terenu Parku Miejskiego.

Tego samego dnia odbył się piknik rodzinny, który zorganizowano na terenie boisk MZS nr 5 w Gorlicach. Na uczestników czekały darmowe atrakcje (dmuchańce, zjeżdżalnie, trampolina), konkurencje sprawnościowe dla całych rodzin, których ukończenie umożliwiało wzięcie udziału w loterii fantowej, strefa gastronomiczna, pokazy sprzętu i warsztaty z pierwszej pomocy, przygotowane przez lokalne jednostki Straży Pożarnej i Policji, stoiska z zabawkami i konsultacje dietetyczne oraz wiele innych atrakcji.

 

Źródło info: UM Gorlice


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023