Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Urlop zaczyna się tutaj! Już w sobotę wielkie otwarcie! – wakacje.pl | Gorlice, ul. Sienkiewicza 2
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Po meczu przyjaźni zamiana miejsc w tabeli

Oceń

Za nami inauguracja wiosennych rozgrywek IV ligi piłki nożnej. Gorliczanie w meczu przyjaźni spotkali się z Kolejarzem Stróże.
Po meczu przyjaźni zamiana miejsc w tabeli
Autor: Fot. halogorlice.info ©


Gdy na trybunach panowała atmosfera przyjaźni i kibice obu drużyn wznosili wspólne okrzyki, na boisku nie było już tak sielankowo. Zawodnicy obu drużyn walczyli o każdy metr boiska, którego murawa była dla nich bardzo wymagająca. Po bardzo mroźnej nocy przyszło mocne słońce, które stopiło lód, zamieniając go w wodę rozmiękczającą teren. To wszystko sprawiło, że warunki do gry nie były łatwe, co przy minusowej temperaturze powietrza było dla piłkarzy dodatkową trudnością.

Lepiej w to pierwsze ligowe spotkanie weszli gospodarze, którzy już na początku pierwszej połowy osiągnęli przewagę nad przeciwnikiem, co udokumentowali już w 6 minucie golem Tomasza Rzący. 

Po objęciu prowadzenia goście rzucili się do odrabiania strat, jednak ich ataki były umiejętnie rozbijane przez graczy Glinika, i do końca tej części gry wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił i akcje toczyły się przeważnie w środkowej części boiska. Obie drużyny skupiły się na grze w środku, gdzie wzajemnie toczyły się indywidualne potyczki między zawodnikami, na skrzydła trafiało niewiele podań, lecz gdy już udawało się przedostać pod pole karne przeciwników, to wrzutki z boków były niecelne.

Im bliżej było zakończenia spotkania, tym przyjezdnym zaczęło się coraz bardziej spieszyć, a ich akcje były szarpane. Zauważyli, że niewiele mogą wskórać wobec dobrze poukładanej grze obronnej drużyny Glinika. Po jednej z akcji piłka trafiła w słupek i to była jedyna najbardziej klarowna sytuacja do wyrównania dla drużyny ze Stróż.

Gorliczanie skupili się na grze obronnej i przeprowadzaniu kontrataków, lecz były one nieskuteczne.

Po ostatnim gwizdku arbitra w drużynie zapanowała radość, ponieważ to zwycięstwo daje Glinikowi awans w ligowej tabeli, i prześcignięcie w bezpośrednim starciu dzisiejszego przeciwnika.

Gorliczanie po zdobyciu tych trzech ważnych punktów mają ich w sumie 32 i wskoczyli na 6. miejsce w tabeli, wyprzedzając Kolejarza Stróże i Okocimskiego Brzesko. Przed gorlicką drużyną teraz spotkania z niżej notowanymi przeciwnikami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą, więc może być ciekawie.

Glinik Gorlice - Kolejarz Stróże 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasz Rząca 6'


Tabela IV ligi:

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Klucha 13.03.2022 20:48
Super przygotowane rozpoczęcie sezonu. Brawo zarząd, brawo drużyna za 3 punkty.

GOL 13.03.2022 20:10
Pięknie relacja powinna być z każdym meczem

Gorliczanin 12.03.2022 17:59
Brawo za relację! Będzie galeria zdjęć z meczu?

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a