Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Gorlice. Kierowca autobusu ukarany wysokim mandatem

Oceń

Policjanci szukali też sprawczyni stłuczki, która odjechała z miejsca kolizji i przyjęli zawiadomienie o oszustwie „na fotowoltaikę”.
Gorlice. Kierowca autobusu ukarany wysokim mandatem
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Gorlice, ulica 11 Listopada. Sprawczyni stłuczki odjechała z miejsca zdarzenia

W poniedziałkowy poranek (13 czerwca) kierująca skodą, mieszkanka gminy Łużna, nie zachowała szczególnej ostrożności w czasie cofania i uderzyła w zaparkowaną mazdę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Właściciel uszkodzonej osobówki o sprawie powiadomił mundurowych, którzy błyskawicznie ustalili, kto był sprawcą zdarzenia. Mundurowi ukarali kobietę 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Biecka. Kolizja autobusu i osobówki

Natomiast we wtorkowe popołudnie (14 czerwca) kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, wyjeżdżając z zatoczki autobusowej, i doprowadził do kolizji z hondą. Gorliczanin siedzący za kierownicą autobusu został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi.


Gorlice. Oszustwo na fotowoltaikę

Jeszcze tego samego dnia do mundurowych zgłosił się oszukany gorliczanin, który chciał zainwestować swoje pieniądze w panele fotowoltaiczne. Niestety pomimo wpłacenia 32 tysięcy złotych nie doczekał się realizacji inwestycji w umówionym czasie, ani też zwrotu wpłaconej kasy. Sprawą zajmują się teraz gorliccy mundurowi.


Źródło info: KPP w Gorlicach


 

 


Napisz komentarz
Komentarze
My 17.06.2022 02:24
Miałam podobna sytuacje na parkingu ostatnio . Sprawa ciągła się miesiąc nim cokolwiek było ustalone ;) skończyło się na upomnieniu .

Xd 16.06.2022 00:38
Coraz więcej tych zdarzeń w gorlickim na parkingu . Nie o wszystkich zgłoszeniach się wspomina ;)

zdarli z ciebie 15.06.2022 12:11
32tys za fotow.....toś przepłacił

mike 17.06.2022 08:24
znalazł się znawca - może nie wszyszcy montują malutkie tanie instalacje z odpadów (czyt. słabych półprzewodników) o wielkości 6kW

ja 15.06.2022 11:18
Honda powinna ustąpić ................................Czy autobus ma pierwszeństwo w terenie zabudowanym" Prawo o ruchu drogowym w zmienionym kształcie wskazuje, że kierowca zbliżając się do oznaczonego przystanku w obszarze zabudowanym powinien zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby ustąpić pierwszeństwa kierującemu autobusem lub trolejbusem. Niezastosowanie się do tego obowiązku jest obwarowane mandatem.

Piotr 15.06.2022 11:57
Nie "ustąpić pierwszeństwa" tylko "umożliwić" a to znaczna różnica. Poza tym w ustępie 2 Art.18 czytamy: "2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego." Pozdrawiam!

ja 15.06.2022 12:51
ok tylko czy kierujacu nie ustapi czy też nie umożliwi wyjazdu z zatoczki to taki sam mandat bedzie

Plok 15.06.2022 12:22
Bzdura. Kierowca zwalniając, zatrzymując się jest zobowiązany umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, a to nie jest jednoznaczne z tym, że autobus ma pierwszeństwo.

Honda 15.06.2022 21:44
A co kiedy kierujący pojazdem osobowym jest na wysokości autobusu i zatoczki, a wtedy autobus rusza i wjeżdża w niego? Też ma obowiązek ustąpić?

Honda ufo 17.06.2022 17:11
Dokladnie tak było, do kolizji doszlo na wysokosci tylnego zderzaka hondy i przedniego zderzaka autobusu, to jak wtedy ustąpić?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023