Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Za ile można kupić mieszkanie w Gorlicach? Znamy ceny uzyskane w przetargu

Oceń

Powracamy dziś do informacji z przetargu, który prowadziło Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Przypomnijmy, że na sprzedaż zostało wystawionych kilka mieszkań przy ul. Hallera. Jest też dobry zwiastun przyszłej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kościuszki.
Za ile można kupić mieszkanie w Gorlicach? Znamy ceny uzyskane w przetargu
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Czy lokalizacja nie była dość atrakcyjna? Czy też standard mieszkania zbyt niski? A może cena zbyt wygórowana? Nie wiemy, ale dopiero po trzech przetargach udało się znaleźć nowych właścicieli dla wszystkich lokali oferowanych na sprzedaż. To, co najciekawsze to ceny, za które udało się sprzedać przedmiotowe lokale.

Sprawa nie jest nowa. O przetargach pisaliśmy już we wrześniu ubiegłego roku m.in. w tekście >>>Starostwo sprzedawało mieszkania. Za 48 metrów zapłacono 238 tys. złotych. Znamy nabywcę


Na kupujących czekały cztery lokale

Na nabywców czekało cztery lokale:

  • o pow. powierzchni 71,96 m2, cena wywoławcza 338 000 zł,
  • o powierzchni 48,16 m2,  z ceną wywoławczą 238 000 zł,
  • o powierzchni  35 m2, o cenie wywoławczej 174 000 zł,
  • o powierzchni 59,19 m2, w którym cena wywoławcza wynosiła 285 000 zł.

Mieszkanie o powierzchni nieco ponad 48 metrów kwadratowych sprzedano już w pierwszym przetargu. Pozostałe szukały swojego nowego właściciela dłużej.

W styczniu ogłoszony został drugi przetarg >>>Trzy mieszkania od powiatu czekają na nowych właścicieli. Ceny są zachęcające

Mieszkania wystawione na sprzedaż zyskały wtedy nowe, nieco niższe ceny i tak:

  • za lokal o pow. 71,96 m2 oczekiwano co najmniej 304 200 zł (w pierwszym przetargu było to: 338 000 zł)
  • za lokal o pow. 34,48 m2 nowa cena określona została na 156 600 zł (było: 174 000 zł)
  • za lokal o pow. 59,19 m2 nowa cena opiewała na 256 500 zł (było: 285 000 zł).

W czasie drugiego przetargu Starostwo znalazło nowego właściciela dla dwóch lokali: tego o o pow. 71,96 m2 i tego o pow. 59,19 m2. Co ciekawe, obydwa lokale nabyła ta sama osoba.

22 czerwca br. odbył się trzeci przetarg na sprzedaż ostatniego lokalu, który nie mógł długo znaleźć nowego właściciela. Udało się! Za cenę wywoławczą: 156 600 nabyła ją pewna dobrze Wam znana osoba. Szczegółowe informacje o wynikach przetargu możecie znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Gorlicach >>>TUTAJ.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że ceny nieruchomości w naszym regionie są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy nie tylko od lokalizacji, ale i standardu wykończenia, stanu budynku, w którym znajduje się mieszkanie i wielu innych czynników. Z jednej strony widzimy wiele inicjatyw budowlanych, które nie zatrzymują się, mimo wysokich cen materiałów budowlanych. Nie brakuje też ogłoszeń z drugiej ręki, które pozwalają zacząć marzenia o zakupie własnego „M”.


Na jakie propozycje mieszkaniowe czekają Gorliczanie?

Wysoki standard za wysokie pieniądze, czy może dostępna dla większej liczy osób propozycja, która nie będzie ekskluzywna, ale pozwoli w końcu stać się właścicielem przestrzeni, którą nazwiemy domem?

Jeśli uważacie, że to ta druga propozycja jest właściwa, mamy dla Was dobrą informację.

Pozwoli rozpoczynają się prace nad budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościuszki 13. Jak na razie miasto ogłosiło przetarg, w którym szuka wykonawcy zadania polegającego na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przyszłej budowy (inwestycja na działce nr 1789 w mieście Gorlice przy ul. T. Kościuszki 13).


O tej inwestycji pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku w tekście >>>Zamieszkają pod szczęśliwą trzynastką. Nowe mieszkania w Gorlicach już na horyzoncie

Przypomnijmy, że inwestycja przy ul. Kościuszki jest przeznaczona dla bardzo szczególnej grupy osób. Jak wyjaśniano w czasie ówczesnej sesji Rady Miasta Gorlice:

Miasto Gorlice planuje pozyskać środki z Rządowego Rozwoju Mieszkalnictwa na stworzenie SIMu. 

SIM jest to rozwiązanie polegające na budowie mieszkań dla  osób, które nie mają zdolności kredytowej natomiast mają zdolność czynszową, dla osób, których dochody są zbyt wysokie aby uzyskać mieszkanie komunalne czy też dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do nieruchomości  na terenie danej gminy, w której powstaje inwestycja SIMu.

 

Czy takich inicjatyw powinno być więcej?

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, UM w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
m 27.06.2022 09:32
Społeczeństwo ma coraz większe wymagania i widocznie nie chcą już mieszkać w betonach z komuny no i chodzić pod górkę do swojego M.

ja 27.06.2022 09:10
o pow. powierzchni 71,96 m2, cena wywoławcza 338 000 zł,.......za taką kwotę duzy dom mozna kupić a nie gnieść się w bloku

MrRed 27.06.2022 09:37
ale chętnych na mieszkania nie brakuje, bo to pewna wygoda

Ja34 27.06.2022 18:38
Pokaż mi gdzie ten dom można kupić za taką kwotę, chyba ruderę do remontu.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023