Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Tragedia w czasie zwożenia drewna z lasu. 56-latek przygnieciony ciągnikiem

Oceń

To informacja, która powinna nam przypominać o konieczności szczególnej troski o bezpieczeństwo w czasie prac polowych. Do tragedii doszło na terenie powiatu tarnowskiego w miejscowości Rychwałd.
Tragedia w czasie zwożenia drewna z lasu. 56-latek przygnieciony ciągnikiem
Autor: KMP Tarnów

 

Jak podała tarnowska policja, w miniony poniedziałek (19 września) wieczorem tamtejszy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku, który miał miejsce w rychwałdzkim lesie. 

W czasie prowadzonych prac związanych ze zwózką drewna ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 

To była bardzo trudna akcja ratownicza

Był już wieczór, a poza brakiem naturalnego światła dotarcie na miejsce zdarzenia okazało się dużym wyzwaniem. Ratownicy medyczni i strażacy musieli pokonać bardzo trudny teren. Żadna z ekip nie była w stanie dojechać bezpośrednio na miejsce zdarzenia pojazdem, ponieważ miejsce wypadku było gęsto zadrzewione. Dookoła nie brakowało dużych pochyłości terenu. Ratownicy musieli więc ruszyć na pomoc pieszo.

Niestety, mimo podjętego wysiłku, życia 56-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, nie udało się uratować. Śmiertelne obrażenia były efektem przygniecenia traktorem.

Policjanci przybyli na miejsce zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia. Zgodnie z zebranym materiałem dowodowym wywnioskowano, że 

(...) podczas zwożenia drewna z lasu traktorzysta stracił panowanie nad kierowanym traktorem, który na nierównościach terenu oraz gęsto rosnących drzewach przewrócił się przygniatając kierowcę.

Zebrany materiał dowodowy posłuży wszczęciu postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z komisariatu w Mościcach.

 

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnich tygodniach.

Na strachu skończyło się w Stróżówce. Mniej szczęścia miał mieszkaniec 73-latek w Jodłówce Tuchowskiej >>>Prace polowe w pełni. Niestety, nie brakuje przy nich wypadków
 
Niedawno informowaliśmy też o wypadku, który miał miejsce w Sitnicy >>>Mężczyzna został przygnieciony przez traktor

 

Do podobnych zdarzeń dochodzi niestety regularnie na naszym terenie.

W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o akcji, w której potrzebne było wsparcie lotnicze >>>Szymbark. Młody mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. W akcji śmigłowiec LPR  Niemal dokładnie 5 lat temu do śmiertelnego zdarzenia w Sękowej >>>Traktor przygniótł mężczyznę (AKTUALIZACJA)  Źródło info: KMP w Tarnowie

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023