Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Advertisement
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Masaż tensegracyjny kręgosłupa – na czym polega?

Podziel się
Oceń

Operacyjne leczenie schorzeń i zwyrodnień kręgosłupa to ostateczność według zdania zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Szukanie innych, nawet nieoczywistych sposobów to najlepsze i często niezwykle skuteczne rozwiązanie. Wiele osób wciąż unika technik związanych z masażem twierdząc, że metoda ta nie ma prawa być skuteczną. Okazuje się jednak, że odpowiednie metody potrafią nie tylko zapobiegać pojawianiu się bólu w określonych miejscach, ale również wyleczyć te, które zdążyły się już ujawnić.

Dla kogo jest masaż tensegracyjny?

Metoda ta skierowana jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami związanymi z kręgosłupem, a więc bólem pleców, szyi, karku. Korzystnie wpływa także na problemy związane z rwą kulszową oraz udową. Może być również stosowany w przypadku boleści powstających w wyniku cieśni nadgarstka, a także łokcia tenisisty oraz golfisty (specyficzne bóle zlokalizowane w kości ramiennej). Ciekawostką jest, że masaż tensegracyjny zmniejsza uczucie zimnych stóp. Z metody skorzystać mogą osoby, które mają problem z zaburzeniem czucia i drętwieniem kończyn.

Co sprawia, że masaż tensegracyjny jest skuteczny?

Według specjalistów dla uzyskania odpowiednich efektów konieczne jest skupienie się nie tylko no źródle bólu, ale również wokół niego. Prawo tensegracji zakłada, że jeśli napięcie wzrasta w jednym elemencie ciała, to konsekwentnie to samo dzieje się wokół niego. Zależności, jakie występują między mięśniami i więzadłami są poddawane działaniu masażu, wyjaśnia specjalista z sport-med.pl. Metoda ta pozwala znaleźć źródło powstawania napięcia na podstawie oceny wrażliwości uciskowej. Wykonać ją można poprzez sklasyfikowanie występującego bólu dla konkretnego układu. W przypadku masażu tensegracyjnego wyróżnia się cztery takie układy. Są to:

- układ mięśnia piersiowego większego,

- układ mięśnia zębatego przedniego,

- układ więzadła krzyżowo-guzowego,

- układ mięśnia najszerszego grzbietu.

Jak wykonywany jest masaż?

Wyżej wymienione układy składają się z przynależnych do siebie tkanek, w obrębie których należy rozpocząć masaż. Fizjoterapeuta zacznie od tych najbardziej oddalonych od miejsca będącego główną przyczyną występowania bólu. Zarówno w trakcie badania mającego na celu postawienie diagnozy, jak i w trakcie zabiegu konieczne jest, aby pacjent leżał w pozycji bocznej. W zależności od rozległości problemu oraz stanu zdrowia, fizjoterapeuta zaleci właściwą dla pacjenta ilość masaży do przeprowadzenia (więcej - http://www.sport-med.pl/leczenie/fizjoterapia-rehabilitacja). Najczęściej już po dwóch poczuć można zauważalną różnicę.


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie małe

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama