Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

W ostatnim roku odeszli od nas

Podziel się

Czas zadumy, wspomnień, nostalgii oraz poczucie przemijania. Dziś Święto Wszystkich Świętych, a jutro Dzień Zaduszny. Z tej okazji wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli od nas w ostatnich 12 miesiącach.
W ostatnim roku odeszli od nas

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Zmarł śp. Jan Kamiński. Był nauczycielem wychowania fizycznego a w latach 2007 – 2012 Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Binarowej. Jego pogrzeb odbędzie się w kościele pw. św. Anny w Bieczu w piątek – 5 listopada 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła.

 

W latach 2016 – 2021 pełnił funkcję Prezesa OSP w Małastowie i jednocześnie Członka Zarządu Gminnego OSP RP w Sękowej.

 

  • 4 listopada 2021 | Karol Myśliwiec

Wieloletni, zasłużony pracownik Fabryki Maszyn "Glinik". Pracował m.in. na stanowisku kierownika Pracowni Technologicznej, z-cy dyrektora ds. rozwoju, a po przekształceniu Fabryki Maszyn w Spółkę Akcyjną, był członkiem pierwszego Zarządu, a następnie Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Rozwoju i Promocji. Był organizatorem Samorządu Pracowniczego w Gliniku i przewodniczącym Rady Pracowniczej w latach 80-tych, a także prezesem Koła SIMP w Gliniku, członkiem Zarządu Oddziału SIMP. Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Urodził się 20 sierpnia 1946 roku w Krygu, gdzie też ukończył szkołę podstawową. Swoją edukację kontynuował w tzw. Małym Seminarium w Tarnowie, a po jego rozwiązaniu kontynuował edukację w LO im. Marcina Kromera w Gorlicach. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, skąd został powołany do zasadniczej służby wojskowej. Odbył ją w Brzegu w latach 1965-1967. Ksiądz Stanisław Pawłowski był emerytowanym misjonarzem, który wykonywał posługę w Republice Konga.

 

Przez wiele lat angażowała się w prace Polskiego Związku Niewidomych (okręg Małopolska, koło powiatowe w Gorlicach).

W październiku 2017 roku gorlickie koło obchodziło 60-lecie swojego działania. Właśnie wtedy śp. Teresa Augustyn została odznaczona za swoją pracę Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez prezydenta RP.

 

Był sołtysem wsi Szymbark. Przez wiele lat angażował się w życie społeczne jako radny, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (kadencje 2011-2016, 2016-2021) w Gorlicach i prezes OSP w Szymbarku.

Zaledwie dwa miesiące temu Gmina Gorlice informowała o tym, że śp. Tadeusz Górski po 25 latach złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gorlicach.

 

Był profesorem krakowskiej ASP, dziekanem Wydziału Grafiki oraz rektorem uczelni.

Od 2012 roku zasiadał w Radzie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, w 2020 został jej przewodniczącym. Był zaangażowany w pomoc w ratowaniu zabytkowych nagrobków gorlickiego cmentarza.

Studiował na ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki i na Wydziale Malarstwa, gdzie w 1982 roku obronił dyplom. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, scenografią, krytyką sztuki. Jego obrazy i rysunki są zaliczane do nurtu surrealistycznego.

Zrealizował scenografię do koncertów Zbigniewa Preisnera (Teatr Stary w Krakowie 1999, Teatr Narodowy w Warszawie 2001). W latach 1983–88 występował także w kabarecie „Piwnica pod Baranami”.

Był członkiem Zarządu Głównego ZPAP (1995–99), a od 2002 roku Prezesem Okręgu Krakowskiego.

Był inicjatorem Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza przyznawanej za najlepszą wystawę prezentowaną w Krakowie, przez Okręg Krakowski ZPAP. W 2020 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia organizacyjne.

 

Polski doktor nauk weterynaryjnych, inżynier zootechnik, wieloletni dyrektor Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, dziennikarz. Miał 89 lat. Wychował się w Nowym Sączu, a jego żona – Hanna, dzieciństwo spędziła w Gorlicach.

 

Poeta, polonista i były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorlicach.

 

Wieloletnia skarbniczka Powiatu Gorlickiego.

 

Józef Leśniak był od lat aktywnym samorządowcem i politykiem. Był radnym powiatowym w latach 2010-2015 (powiat nowosądecki), a potem jego kariera rozwijała się i stał się posłem na Sejm VIII kadencji, wybranym z okręgu nowosądeckiego dzięki niemal 17 tys. głosom poparca. W Sejmie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych. Był też członkiem Komisji Finansów Publicznych i Komisji Infrastruktury oraz wiceprzewodniczącym Polskiej Sekcji Zgromadzenia Parlamentarnego Frankofonii.

Jednocześnie jako członek uczestniczył w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. Reprezentował Państwo Polskie w pracach Komisji ds. Politycznych i Demokracji. W 2019 został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego.

 

Dr Franciszek Rachel był specjalistą z chirurgii ogólnej, onkologicznej i urologii. Akademię Medyczną ukończył we Wrocławiu.

W Szpitalu im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach pracował od 1961 roku. Zadbał o utworzenie w starym gmachu szpitala oddziału psychiatrii i diagnostyki obrazowej.

Współuczestniczył w budowie nowego szpitala i w latach 1985-1999 był jego dyrektorem. Był długoletnim ordynatorem oddziału chirurgii gorlickiego szpitala i mistrzem dla wielu chirurgów. Doktorat z immunologii nowotworów pisał pod okiem profesora Zygmunta Alberta.

 

54-letni ksiądz był wikariuszem pobliskiej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach (diecezja tarnowska, dekanat nowosądecki). Wczoraj w kościele parafialny odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży, z którą aktywnie współpracował.

 

Radna Rady Miasta Gorlice kadencji 2002-2006, nauczycielka gorlickiej i bieckiej młodzieży – Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bieczu, przewodnicząca oświatowego związku zawodowego – Międzyszkolnej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gorlicach.

 

Dyplomowany nauczyciel matematyki, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach w latach 1998-2008.

 

Mieszkający w DKS Diecezji Rzeszowskiej w Rzeszowie, pochodzący z parafii w Nockowej. Przez wiele lat był penitencjarzem w Bazylice Mniejszej w Gorlicach.

 

Ksiądz biskup Jan Styrna urodził się 25 stycznia 1941 roku w Przyborowie, miejscowości położonej w powiecie brzeskim. Księdzem został w 1965 roku, kiedy rozpoczął pracę w diecezji tarnowskiej. Pełnił wiele funkcji, m.in. wikariusza w Nowym Wiśniczu, Mielcu i Krynicy-Zdroju. Doktorat z teologii ukończył na KUL. Pracował także za granicą w latach 1978-1989 pełniąc funkcję duszpasterza pracowników polskich w NRD (diecezja berlińska). W latach 1982-1991 zaznaczył mocno swoją obecność w naszym regionie. W tym właśnie okresie ks. Styrna pełnił funkcję proboszcza w bieckiej parafii pw. Bożego Ciała

 

Był emerytowanym nauczycielem gorlickiej Górki. W latach 1991-2001 uczył geografii a także był wychowawcą młodzieży.

Dzięki oddaniu swojej pracy wychował i wykształcił kilka pokoleń młodzieży, cieszył się szacunkiem i uznaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę dydaktyczną.

 

Była Sybiraczką, wieloletnią prezes Oddziału Związku Sybiraków w Gorlicach, emerytowaną nauczycielka gorlickiego Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zesłańców Sybiru, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Honorowego Sybiraka.

 

Józef Abram był Burmistrzem Gorlic w latach 1998-2002.

Był też Członkiem Zarządu Miasta Gorlice w latach 1990-1992, Radnym Rady Miasta Gorlice 1990-1998, 2006-2010, Radnym Rady Powiatu Gorlickiego w latach 1998-2002, Członkiem Komitetu Sterującego Województwa Małopolskiego w latach 2000-2002, Dyrektorem Gorlickiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Gorlicach.

 

Długoletni nauczyciel oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej w latach 1990 – 1997. Przez lata pracy pedagogicznej i kierowniczej zapisał się trwale w historii szkoły.

 

W tej zakładce znajdziesz Nekrologi z naszego powiatu TUTAJ


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego