Zapraszamy do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie.
Kiedy niemal pewnym stał się fakt uruchomienia połączenia kolejowego na linii Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków, chcieliśmy poznać Wasze opinie o tym projekcie. W porozumieniu z grupą pasjonatów działających pod szyldem kochamkolej.pl stworzyliśmy ankietę, która jak się okazało, stanowiła nieocenione źródło informacji dla przewoźnika, mającego w założeniu obsługiwać połączenie. Wypełniło ją 1956 respondentów! Tak znaczna liczba badanych dowodzi, że w Jaśle, Bieczu, Gorlicach i wielu innych miejscowościach kolei stanowi atrakcyjny temat do dyskusji.
O tym, że połączenie relacji Jasło – Kraków jest ze wszech miar perspektywiczne świadczą obiecująco wysokie liczby pasażerów, którzy pomimo, iż funkcjonuje ono od stosunkowo niedawna, z chęcią korzystają z opcji podróżowania pociągiem. Reakcja pasażerów przerosła przede wszystkim najśmielsze oczekiwania przewoźnika, którym są Koleje Małopolskie S.A. W komunikacie, opublikowanym przez spółkę niespełna tydzień temu, czytamy: „6 października, w piątkowe popołudnie, z usług Kolei Małopolskich skorzystała rekordowa liczba pasażerów odjeżdżających w kierunku wschodnim na Tarnów, Nowy Sącz, Krynicę i Jasło”. Pociągiem do Jasła z Krakowa odjechało 255 pasażerów. 65 wysiadło na stacji Jasło. Jeszcze okazalej przedstawiają się liczby pasażerów udających się do Krakowa, którzy wsiadają do pociągu w Jaśle. W niedzielę, tydzień temu, było ich niemal dwustu.
Dobre początki pozwalają na snucie kolejnych planów. Być może, już od grudnia 2017 r. z Jasła do Krakowa będzie można pojechać pociągiem również w sobotę.
Pociąg miałby kursować na wskazanej linii w każdą sobotę. Planowany odjazd ze stacji Jasło przewidziany byłby w godzinach od 6:00 do 7:00. Powrót ok godziny 20:00-21:00 – przyjazd pociągu na stację Jasło. Czas jazdy szacuje się na blisko 3 godz. i 15 minut.
Co sądzą mieszkańcy Jasła, Biecza, Gorlic i wielu innych miejscowości o nowym pomyśle? Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety, dzięki której będziemy mogli poznać Waszą opinię na temat projektowanego uruchomienia połączenia kolejowego w soboty.
Aby wypełnić ankietę kliknij w podany link >> https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/59dfe3a7925cc/
Możesz kliknąć też w poniższą grafikę:











![Konkurs BRD w Gorlicach. Uczniowie zmierzyli się z wymagającymi zadaniami [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopaka biegnącego obok samochodu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-konkurs-brd-w-gorlicach-uczniowie-zmierzyli-sie-z-wymagajacymi-zadaniami-1776337126.jpg)


![Ulica Gajowa po modernizacji. Nowa nawierzchnia i lepsze odwodnienie [FOTO] Zdjęcie przedstawia ulicę Gajową w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ulica-gajowa-po-modernizacji-nowa-nawierzchnia-i-lepsze-odwodnienie-foto-1776330570.jpg)
![Lena z Biecza w półfinale „Sądeckich Młodych Talentów”. Teraz wszystko w rękach widzów [VIDEO] Zdjęcie przedstawia Lenę Żegleń](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lena-z-biecza-w-polfinale-sadeckich-mlodych-talentow-teraz-wszystko-w-rekach-widzow-video-1776327807.jpg)

![Uczennica gorlickiego liceum wśród najlepszych w Polsce [FOTO] Zdjęcie przedstawia finalistkę konkursu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-uczennica-gorlickiego-liceum-wsrod-najlepszych-w-polsce-foto-1776326499.jpg)

![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)






![Gorlice. Potrącenie rowerzysty na ul. Stróżowskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody na drodze, przed nimi stoją ludzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-potracenie-rowerzysty-na-ul-strozowskiej-1776161214.jpg)

![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze