Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Dziś może być bardzo zimno i deszczowo [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

W poniedziałek wpływ na pogodę w naszym rejonie będzie miał kolejny front atmosferyczny, z którym będzie powiązana następna strefa opadowa.
Chmury nad Gorlicami i mapa pogody Polski
Chmury nad Gorlicami i mapa pogody Polski

Autor: wxcharts.com/halogorlice.info ©


Po zimnej nocy z niedzieli na poniedziałek, która miejscami mogła przynieść pierwszy podczas tegorocznego sezonu jesienno-zimowego przymrozek, rano zachmurzenie wzrośnie, co będzie objawem zbliżania się wspomnianej strefy opadowej.

Największa szansa na opad deszczu będzie u nas w drugiej części dnia, lecz padać może zacząć już do południa. Opad będzie miał charakter wielkoskalowy i może występować przez większą część dnia.

Ponadto ze względu na nieco bardziej sprzyjający rozkład temperatury w dolnej troposferze, w tym spodziewaną niską wysokość izotermy 0 stopni, w południowej części powiatu w najwyżej położonych miejscach może pojawić się deszcz ze śniegiem lub nawet opad mokrego śniegu

Miejmy to na uwadze, przemieszczając się jutro po drogach prowadzących przez południowe obrzeża powiatu. 

Temperatura maksymalna osiągnie granice zaledwie 7 stopni w północnej części powiatu, w południowej 5. Przełoży się to na sporą ujemną anomalię temperatury, z którą będziemy mieli do czynienia w poniedziałek.

Wiatr w porywach będzie umiarkowany, rzadziej dość silny z południa.

Grafika:
- spodziewany wzrost temperatury powietrza w poniedziałek o 15 CEST
Miłego dnia!


Napisz komentarz

Komentarze

allan 09.10.2023 08:20
-1 stopni dziś rano i skrobanie szyb

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 6 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12