Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA 3D - PROTETYKA - Zagórzany 386A, tel. 503 123 500
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

We wtorek może być zimniej i bardziej wietrznie [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

We wtorek pozostaniemy w obszarze podwyższonego ciśnienia. W dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z bardziej nasilonym wiatrem z południa, którego prędkość wzrosła w poniedziałkowy wieczór.
Widok na ośnieżony plac w dali drzewa, obok kościół w Moszczenicy
Widok w kierunku ulicy Średnie w zimowej scenerii z parkingu przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy

Autor: Marek Sowa


Najmocniejsze porywy wiatru halnego były podczas nocy z poniedziałku na wtorek we wschodniej części powiatu. Prędkość porywów mogła tutaj przekraczać granice 50 km/h.

W ciągu dnia prędkość będzie już maleć do umiarkowanego lub słabego, zwłaszcza w północnej części powiatu. Przez to też minimalna temperatura podczas nocy z wtorku na środę będzie mogła spaść do poniżej -10 stopni.

Temperatura maksymalna w drugiej części dnia przekroczy nieznacznie granice 0 w północnej części powiatu, w południowej lekki mróz.
Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane. Najmniej chmur będzie wieczorem.

Z kolei do południa będzie niewielka szansa na słaby opad śniegu.

Bieżący tydzień według wyliczeń modelu CFS również upłynie pod znakiem ujemnej anomalii temperatury, która najbardziej zaznaczy się w południowo zachodniej Polsce. Łączna suma opadu powinna mieścić się w normie na przeważającym obszarze kraju.

Grafika:

- Źródło map Tropicaltidbits
- widok w kierunku ulice Średnie w zimowej scenerii z parkingu przy Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy.
Zdjęcie autorstwa mojej siostry.
Miłego dnia!


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: niestety Treść komentarza: Rozumiem, ze jazda rowerem - to dla zdrowia. Jaki jest sens jeżdżenia ulicami w smrodzie spalin?? Są ścieżki rowerowe, parki. Też jeżdżę rowerem - jak tylko się da to chodnikiem. Jeżdżę też samochodem i nigdy nie ufam rowerzystom, niestety... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: Tragedia w Ropie. Nie żyje potrącony rowerzysta [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Droga to nie tor wyścigowy dla rowerzystów. Trzeba uważać nie ważne kim się jest. Trochę rozwagi na rowerach i nie tylko Data dodania komentarza: 5.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Są nowe ustalenia po śmiertelnym wypadku rowerzysty Autor komentarza: Polak Treść komentarza: To w końcu między Klimkówka a łosiem czy Klimkówka, a Ropą? Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:44 Źródło komentarza: Są nowe ustalenia po śmiertelnym wypadku rowerzysty Autor komentarza: rb26dett Treść komentarza: Przykra sprawa. Współczucia dla rodziny zmarłego rowerzysty. Kondolencje moje najszczersze! :( A tak btw. myśmy wczoraj wracali z Klimkówki,ale to wcześniej przed 11. I tam (od strony Klimkówki w kierunku Ropa) przestanek jest, niżej niego kawałek,ja zjeżdżałem z góry,a zza zakrętu wyjechał quadziarz. Jakby mocniej wszedł, ściął bardziej zakręt to by był kontakt. Na szczęście nic się nie wydarzyło. Zauważyłem, że niektórzy ścinają zakręty, "mózgi" jedne, czują się, jakby na rajdzie WRC byli czy co? Zwracam na to uwagę. Np. na Okulickiego jak zjeżdża się ze wzniesienia i koło tej kamienicy. Nie wiem, co to niektórym daje, boją się, że stracą cenne sekundy? Soryy, to nie rajd, stoper nie jest włączony. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:52 Źródło komentarza: Tragedia w Ropie. Nie żyje potrącony rowerzysta [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego