Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - MARMED, ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66; 501 700 244
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
ReklamaOtwarcie Restauracji Galicja w Klęczanach - 18 października , godz. 17 - potwierdź swoją obecność już dziś, tel. 696 255 088
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898
Reklama Festiwal Dmuchańców 2025, 18-19 października 2025 - Hala OSiR Gorlice, ul. Sportowa 9

Nadal będzie przyjemnie ciepło [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

Piątek rozpoczyna meteorologiczną wiosnę, choć na tę kalendarzową oraz astronomiczną przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nie musimy czekać na tę termiczną, ponieważ towarzyszy nam już przez minione dni.

 

W ostatni weekend marca zmienimy również czas z zimowego (CET) na letni (CEST). Słońce będzie wówczas zachodziło dopiero po 19, a długość dnia do 31 marca wydłuży się o nieco ponad godzinę i 50 minut.

Początek nowego miesiąca nie przyniesie zmiany w pogodzie pod kątem ochłodzenia. Nadal będzie przyjemnie ciepło, co przełoży się na większą dodatnią anomalię temperatury względem normy wieloletniej.

Temperatura maksymalna wczesnym popołudniem zbliży się do 17 stopni w północnej części powiatu, w południowej 12-14 stopni. Najzimniej będzie tuż przy granicy ze Słowacją.

Dość ciepła była też noc z czwartku na piątek, choć miejscami minimalna temperatura mogł  spaść poniżej 5 stopni. Tam, gdzie będzie najzimniej, była szansa na powstanie zamgleń.

Zachmurzenie początkowo będzie małe, lecz wraz z upływem czasu wzrośnie do dużego, co nastąpi późnym popołudniem.

Wówczas może też popadać, choć prawdopodobieństwo wystąpienia opadu u nas będzie nieduże.

Wiatr będzie dość silny lub umiarkowany z południowego wschodu.

Grafika:

- spodziewany wzrost temperatury powietrza w piątek o 14 CET

Miłego dnia! 😊


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 12°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: razerTreść komentarza: Wyjdź na ulicę i pokaż🤣🤣👌Data dodania komentarza: 16.10.2025, 11:24Źródło komentarza: RZGW wbrew zapewnieniom: zwiększono odpływ z „Klimkówki”Autor komentarza: ArielTreść komentarza: Całe towarzystwo się ocknie, jak Klima będzie już całkowicie wydrenowana z wody, a w kranach będzie słychać tylko rozkoszne syczenie i bulgotanie powietrza;) Teraz panują czasy Obywatelskiego Bezwładu, dobrobytu i egocentryzmu. Na argumentację, że sytuacja z wodą jest dramatyczna, częstą reakcją jest wzruszenie ramion i słowa... "eeee, wody nie braknie".Data dodania komentarza: 16.10.2025, 10:31Źródło komentarza: RZGW wbrew zapewnieniom: zwiększono odpływ z „Klimkówki”Autor komentarza: TTreść komentarza: A nie mówiłem od razu, że będzie tak jak Wody Polskie zechcą? Możecie sobie interweniować i zwoływać posiedzenia.Data dodania komentarza: 16.10.2025, 10:21Źródło komentarza: RZGW wbrew zapewnieniom: zwiększono odpływ z „Klimkówki”Autor komentarza: JowitaTreść komentarza: A tak bardzo cieszyliśmy się z opadów. Liczyliśmy, że nas podratują w tej coraz bardziej dramatycznej sytuacji, a Wody Polskie nadal trzymają się idiotycznej instrukcji, pomimo tylu apeli ze strony Burmistrza, Starosty i nawet Wojewody. Powinni wydać jakieś tymczasowe zarządzenie o zmniejszeniu zrzutu!!! Teraz przy zrzucie 2m3 na sekundę w końcu mogli włączyć turbinę, więc rachunek ekonomiczny przewyższa dobro mieszkańców. Skandal, bo za chwilę nie będziemy mieli wody w kranach. Ludzie wyjdźmy na ulice, protestujmy!!! Może jakiś radny dotąd bezradny wykaże się prawdziwie obywatelską postawą i zwoła POSPOLITE RUSZENIE!Data dodania komentarza: 16.10.2025, 09:30Źródło komentarza: RZGW wbrew zapewnieniom: zwiększono odpływ z „Klimkówki”
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego