Wszyscy z niecierpliowścią oczekiwali wieczornego występu saksofonisty z Kobylanki, Łukasza Dyczko. Każdy chciał na żywo usłyszeć, co potrafi młody, a już utytułowany muzyk, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie Łukasz Dyczko studiuje na I roku UMFC w Warszawie u Pawła Gusnara. O Łukaszu zrobiło się głośno, gdy zwyciężył konkurs „Młody Muzyk Roku” i 18. Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków.
Łukasz Dyczko koncertuje w kraju i na świecie, dlatego też naturalne było to, że swoim talentem właśnie on powinien uświetnić Dni Gorlic 2017. Na występ na gorlickiej ziemi przybył ze swoim kolegą ze szkoły muzycznej w Katowicach, Przemkiem Chałupką. Przemek gra na akordeonie, który od pewngo czasu jest na nowo odkrytym instrumentem w Polsce. Razem z saksofonem Łukasza tworzą oryginalny duet. Poniedziałkowy koncert Dyczko i Chałupki ściagnął rzesze mieszkańców miasta. Czy wszyscy, którzy przybyli na gorlicki rynek należą do miłośników muzyki poważnej? Chyba nie, ale każdy uznał za stosowne przekonać się, co potrafi ten chłopak z Kobylanki. Warto było tu być. Dorośli z uznaniem oklaskiwali młodych artystów, również dzieci świetnie bawiły się przy muzyce niecodziennych instrumentów.
Godzinny koncert podobał się gorliczanom, pytani przez nas tak oceniali występ: " Wielki talent i skromność zarazem" ( pani Katarzyna), " Niesamowicie zdolni chłopcy, za których warto trzymać dalej kciuki" ( Adam). Pani Edyta podsumowała koncert stwierdzeniem: " Nie trzeba znać się na tej muzyce, by docenić ogromny talent Łukasza".
Czy Państwa odczucia po koncercie Łukasza Dyczko i Przemka Chałupki są podobne? Prosimy o wrażenia.
PS Łukasza Dyczko można będzie podziwiać jeszcze raz w najbliższą niedzielę 7 maja w Kobylance (godz.18.00), gdzie wraz z Pawłem Kukizem będzie gwiazdą Pikinku Charytatywnego na rzecz osób chorych z Kobylanki.









![Konkurs BRD w Gorlicach. Uczniowie zmierzyli się z wymagającymi zadaniami [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopaka biegnącego obok samochodu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-konkurs-brd-w-gorlicach-uczniowie-zmierzyli-sie-z-wymagajacymi-zadaniami-1776337126.jpg)


![Ulica Gajowa po modernizacji. Nowa nawierzchnia i lepsze odwodnienie [FOTO] Zdjęcie przedstawia ulicę Gajową w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ulica-gajowa-po-modernizacji-nowa-nawierzchnia-i-lepsze-odwodnienie-foto-1776330570.jpg)
![Lena z Biecza w półfinale „Sądeckich Młodych Talentów”. Teraz wszystko w rękach widzów [VIDEO] Zdjęcie przedstawia Lenę Żegleń](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lena-z-biecza-w-polfinale-sadeckich-mlodych-talentow-teraz-wszystko-w-rekach-widzow-video-1776327807.jpg)

![Uczennica gorlickiego liceum wśród najlepszych w Polsce [FOTO] Zdjęcie przedstawia finalistkę konkursu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-uczennica-gorlickiego-liceum-wsrod-najlepszych-w-polsce-foto-1776326499.jpg)

![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)






![Gorlice. Potrącenie rowerzysty na ul. Stróżowskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody na drodze, przed nimi stoją ludzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-potracenie-rowerzysty-na-ul-strozowskiej-1776161214.jpg)

![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze