Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 12 do 25 maja 2025]
ReklamaOśrodek Jeździecki Końskie Zacisze - pensjonat dla koni, jazda konna, lokal do wynajęcia - Jankowa 47, 38-350 Bobowa - ZADZWOŃ  601 702 207
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Niedziela z chłodem i popołudniowym deszczem [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]

Podziel się
Oceń

W niedzielę pogodę u nas także będzie kształtował niż, który zaciąga do nas zimną masę powietrza o podwyższonej niestabilności. Centrum niżu w dalszym ciągu będzie znajdowało się nad Polską, a dokładniej nad północną częścią kraju.
zdjęcie przedstawia zachmurzone niebo nad wzniesieniami
Dziś znów chłodno i znów pochmurnie.

Autor: Facebook Marek Sowa

 

W trakcie dnia warunki ponownie umożliwią rozwój komórek konwekcyjnych. Na ich trasie możemy spodziewać się przelotnych, na ogół krótkotrwałych oraz intensywnych opadów deszczu.

Opady pojawią się w różnych miejscach Polski i popadać może także w naszej okolicy. Największa szansa na opad u nas będzie podczas drugiej części niedzieli.

Najlepiej rozbudowane komórki konwekcyjne mogą generować wyładowania atmosferyczne. W sobotę przekonali się o tym choćby m.in. mieszkańcy Powiatu tarnowskiego, gdzie właśnie odnotowano wyładowania.

Zachmurzenie podczas niedzieli będzie duże lub ewentualnie umiarkowane.

Temperatura maksymalna znowu wzrośnie w pobliże 11 stopni w północnej części powiatu, w południowej 9.

Noc z soboty na niedzielę mogła przynieść lokalny spadek temperatury w pobliże 0, a w przypadku przejaśnień, poniżej 0. Tam, gdzie było najzimniej, mogła powstać mgła.

Wiatr w niedzielę ponownie będzie przeważnie dość silny z zachodu. Najmocniejsze porywy będą odnotowywane w chwili nadejścia ewentualnej komórki konwekcyjnej.

Grafika:

- sobotnia komórka konwekcyjna, która wędrowała przez nasz obszar. 

Na jej trasie początkowo wiał silny w porywach wiatr. Nie zabrakło oczywiście intensywnego opadu deszczu. Zdjęcie mojego autorstwa.

Miłego dnia! 

 

Sobotnia komórka konwekcyjna, która wędrowała przez nasz obszar, źródło foto: Facebook Marek Sowa

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaBudżet obywatelski 15 maja do 13 czerwca - GŁOSUJ!
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Dzień Dobry! Proszę nie traktować mojego wpisu w kategoriach że się wymądrzam. Piszę tak jak odbieram tę pracę. Zgadza się - zimowa sceneria, kościółek w Libuszy - akwarelka malowana od strony potoku Libuszanka. Świadczy o tym występująca na obrazie stara szopa usytuowana przy ścieżce do szkoły podstawowej zlokalizowanej w domu p. Kasperskich do której uczęszczałem. Mieszkałem ponad 20 lat w sąsiedztwie p. Stanisława Hubnera i często widywałem Go ze sztalugami w terenie, co w jakimś sensie może świadczyć, że w pracach oprócz scenerii liczyły się też detale. Widywałem sporo prac p. Hubnera z tytułu sąsiedztwa i koleżeństwa z Jego dziećmi co sprawiało, że przebywałem czasem w jego domu i otoczeniu prac. Może się mylę, może to praca z wczesnego okresu malarstwa, ale p. Hubner miał inne - "takie lekkie pociągnięcia pędzla" oraz wg mnie bardziej finezyjną "grę światła" na swoich pracach. Ponadto obok wieży widać raczej kontury drzewa iglastego (świerk) - a jeżeli już, to za kościółkiem od strony półn - zach rośnie kilkusetletni potężny dąb. Brak też nadbrzeżnych krzaków nad potokiem o przy szopie. Ten świerk w tle to raczej artystyczna dodatkowa impresja a p. Hubner raczej by nie pomylił takich szczegółów. Moim skromnym zdaniem to raczej nie jest praca p. Stanisława Hubnera. Kończąc muszę dodać, że z tego co pamiętam i co widziałem, prace p. Hubnera z lat 50 - 70-tych były podpisane (chyba) w prawym dolnym rogu obrazu. Jeszcze taka uwaga. Z akwarelami pracował też brat p. Stanisława Hubnera Waldemar a potem w późniejszych latach syn Robert. Pozdrawiam Roman G.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 05:58Źródło komentarza: Znaleziony w Szwecji obraz ukazuje kościół w Libuszy – pomóż go zidentyfikowaćAutor komentarza: Nocny MarekTreść komentarza: Słabe to "dzieło" wartość raczej tylko sentymentalna.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 00:06Źródło komentarza: Znaleziony w Szwecji obraz ukazuje kościół w Libuszy – pomóż go zidentyfikowaćAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Obstawiam że P. Stanisław Hubner a może Olek ŚliwaData dodania komentarza: 17.05.2025, 23:26Źródło komentarza: Znaleziony w Szwecji obraz ukazuje kościół w Libuszy – pomóż go zidentyfikowaćAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Obstawiam że Stanisław Hubner a może Olek ŚliwaData dodania komentarza: 17.05.2025, 23:02Źródło komentarza: Znaleziony w Szwecji obraz ukazuje kościół w Libuszy – pomóż go zidentyfikować
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12