Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama ERSTE - Jesteśmy blisko Ciebie - zapraszamy do naszej placówki - Placówka partnerska nr 1 w Gorlicach, ul. Legionów 12, tel. 18 353 77 03
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama XIV Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja - 14-16 sierpnia 2026

Jadą dla Milenki. Pogoda nie ułatwia pokonywanie trasy charytatywnej wyprawy [FOTO/VIDEO]

Podziel się
Oceń

Charytatywna wyprawa „Kręcimy dla Milenki” nabiera tempa. Czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ma już za sobą drugi dzień rowerowej trasy z Suwałk do Świnoujścia. Mundurowi pokonują setki kilometrów, by nagłośnić zbiórkę dla 6-letniej Milenki walczącej z dziecięcą demencją CLN2.
zdjęcie przedstawia mężczyzn na rowerach podczas charytatywnej wyprawy dla Mileny Ząber
Czwórka gorlickich policjantów jedzie przez północną Polskę w szczytnym celu. To akcja na rzecz Mileny Ząber.

Źródło: Dawid Boczoń

 

To już czwarta tego typu akcja gorlickich funkcjonariuszy. W poprzednich latach jechali przez Polskę m.in. dla Kuby, Zosi i Pawła. Tegoroczna wyprawa ma pomóc w zebraniu środków na leczenie, rehabilitację oraz specjalistyczny sprzęt dla chorej dziewczynki.

Ponad 150 kilometrów w nogach

Po wymagającym pierwszym dniu, podczas którego policjanci przejechali 114 kilometrów w deszczu, po szutrowych drogach i przy silnym wietrze, drugi etap również okazał się dużym wyzwaniem.
 

Łatwo dzisiaj znowu nie było. Przez większość trasy wiatr nam nie przeszkadzał, ale ostatnie 25 kilometrów praktycznie trzymało nas w miejscu – relacjonują uczestnicy wyprawy.


Mimo trudnych warunków udało się nadrobić dystans. Drugiego dnia funkcjonariusze pokonali aż 153 kilometry, mierząc się dodatkowo z trasą, na której suma przewyższeń wyniosła niemal 1 100 metrów.

Zmęczenie rośnie z każdym kilometrem

Choć wyprawa prowadzi przez północną część Polski, teren wcale nie okazuje się łatwy. Po dwóch dniach uczestnicy mają już w nogach ponad 260 kilometrów oraz blisko 1900 metrów przewyższenia.

Zmęczenie daje się we znaki, a warunki pogodowe potrafią zmienić nawet pozornie spokojny odcinek w bardzo wymagającą walkę z trasą. Policjanci przyznają, że podczas drugiego dnia jazdy praktycznie nie było czasu na postoje czy robienie zdjęć. Jak żartują, przez cały dzień udało się wykonać zaledwie jedną fotografię.

Jadą dla Milenki Ząber

Najważniejszy pozostaje jednak cel całej wyprawy. Milenka jeszcze dwa lata temu była zdrowym dzieckiem. Choroba CLN2 stopniowo odebrała jej sprawność i samodzielność. Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia, rehabilitacji i stałej opieki.

Policjanci podkreślają, że każdy przejechany kilometr ma przypominać o trwającej zbiórce i zachęcać mieszkańców do wsparcia akcji. Przed uczestnikami wciąż kolejne etapy i setki kilometrów do pokonania.

 

Przyłącz się do akcji - wejdź na stronę po więcej szczegółów >>>https://zrzutka.pl/milena-zaber-23585

 

Wyprawa gorlickich policjantów dla Milenki Ząber, autor foto: Dawid Boczoń

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD- EDYCJA 2026, Powiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach programu
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama 6-9 sierpnia- Światowy Festiwal Koronki - Bobowa
POPULARNE
grupa osób przeciągające linę podczas imprezy TPI w Gorlicach Wielki finał Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. Pięć dni zabawy zakończył rodzinny FunDay [FOTO] Piątek (7 sierpnia) był piątym i zarazem ostatnim dniem 13. Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach. Organizatorzy przygotowali na finał Fun Day – rodzinne wydarzenie pełne zabawy, animacji i wspólnych aktywności. Przez pięć dni na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 przewinęły się setki dzieci, a tegoroczna edycja zakończyła się w atmosferze, która najlepiej pokazała, dlaczego ta inicjatywa od lat przyciąga mieszkańców Gorlic. Data dodania artykułu: 07.08.2026 21:26Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 37 plakat imprezy Tydzień Pozytywnych Inicjatyw Tydzień Pozytywnych Inicjatyw już od poniedziałku [PROGRAM] Między 3 a 7 sierpnia teren MZS nr 5 w Gorlicach zamieni się w miejsce pełne zabawy, ruchu, spotkań i pozytywnej energii. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, rodziców i całe rodziny. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Data dodania artykułu: 31.07.2026 17:03Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 25 grupy osób pozujących do zdjęcia Gorlicjada opanowała centrum. Pomysłowość decydowała o zwycięstwie [FOTO] Dzisiaj (6 sierpnia) uczestnicy Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw wyruszyli na ulice Gorlic. Czwarty dzień wydarzenia upłynął pod znakiem tradycyjnej Gorlicjady, podczas której ponad 20 drużyn rywalizowało w zadaniach sprawdzających spryt, zręczność, kreatywność i wytrwałość. Data dodania artykułu: 06.08.2026 20:09Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ko. Entator Treść komentarza: Ludzie dachy tracą i majątki swojego życia, a wy drzewami się przejmujecie i wyolbrzymiaćie jak nie wiadomo co... Data dodania komentarza: 7.08.2026, 20:25 Źródło komentarza: Gwałtowna burza nad Gorlicami przyniosła konkretne szkody [FOTO] Autor komentarza: ][ Treść komentarza: Dlaczego "łapka w dół?" Z niewiedzy, czy głupoty wrodzonej? Serwery SI/AI zużywają do pracy i chodzenia kolosalnych ilości wody, oraz energii. Idealnym położeniem mogłoby być miejsce położone u styku elektrowni atomowej i rzeki o dużym przepływie wody... AI nie jest "ekologiczna" - wręcz przeciwnie. Sztuczna Inteligencja drenuje bezlitośnie zasoby ludzkie i tegoż środowisko, o czym dowiemy się zapewne za kilka lat. Nie przypadkowo, prezydent Trump planował z resztą przejąć Grenlandię. Raczej nie dla podziwiania lodowców... Data dodania komentarza: 7.08.2026, 20:24 Źródło komentarza: Poseł Wilk „dolewa” wodę do Klimkówki. Jest plan, czekamy na efekty Autor komentarza: żigla Treść komentarza: Tylko nalezy wziąć pod uwage,że pryawtne firmy np budowlanka na papierze zatrudnia na najnizszej krajowej , a w rzeczywistosci po 8000 na reke zarabiają pracownicy. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 20:01 Źródło komentarza: Wynagrodzenia w Gorlicach i powiecie. Duże różnice między gminami. Ile zarabiają Gorliczanie? Autor komentarza: ][ Treść komentarza: NIE. Książki klasyczne są wartością stałą. Data dodania komentarza: 7.08.2026, 16:32 Źródło komentarza: Po dniu pełnym obowiązków trudno jeszcze czytać. Czy słuchanie książek może przywrócić przyjemność płynącą z literatury?
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego