Informacje o zdarzeniach drogowych przekazał Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach podkom. Gustaw Janas.
Biecz. Volkswagen uderzył w ogrodzenie
25 czerwca o godz. 2.25 w Bieczu, w rejonie ul. Wapniska, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący – mieszkaniec gminy Gorlice – nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.
Kierujący był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1 020 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych.
Gorlice. Zmiana pasa zakończyła się kolizją
25 czerwca o godz. 10.35 na ul. Parkowej w Gorlicach doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym marki Opel.
Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem, mieszkaniec gminy Gorlice, podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia z prawidłowo wyprzedzającym go oplem.
Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1 020 zł oraz punktami karnymi.
Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się w osobnym artykule.
Kobylanka. Volvo dachowało w rowie
25 czerwca o godz. 15.50 w Kobylance kierujący samochodem marki Volvo z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na dach.
Kierujący był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 100 zł na podstawie art. 97 Kodeksu wykroczeń.
Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się w osobnym artykule.
Ropa. Ucieczka z miejsca zdarzenia
25 czerwca około godz. 15.10 w miejscowości Ropa doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.
Według wstępnych ustaleń nieznany kierujący, poruszając się pojazdem osobowym, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierująca samochodem marki Skoda, mieszkanka Bydgoszczy, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zjechała do przydrożnego rowu.
Kobieta była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie kierującego.
Wołowiec. Poważny wypadek rowerzysty
25 czerwca o godz. 17.15 w Wołowcu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty.
Mieszkaniec Warszawy podczas zjazdu ze wzniesienia z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się na jezdnię.
W wyniku upadku doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Gorlicach. Policja prowadzi postępowanie pod kątem wypadku drogowego.
Źródło info: KPP w Gorlicach





Napisz komentarz
Komentarze