Zarówno tych wytwarzających gotowe pojazdy różnych kategorii, jak i dostarczających swoje wyroby do zakładów finalnych.
Według informacji przedstawionych w najnowszej edycji corocznego raportu sporządzonego przez PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego), zatytułowanego „Branża Motoryzacyjna 2015”, motoryzacja jest jednym z największych sektorów przemysłu w Polsce – reprezentuje prawie 10% wartości produkcji sprzedanej. Została ona oszacowana na 113,2 mld zł. Wspomniany raport pokazuje też skalę i znaczenie tego przemysłu w naszym kraju. Autorzy napisali wprost: „uwzględniając zarówno produkcję pojazdów samochodowych, części i akcesoriów motoryzacyjnych, jak i handel oraz usługi związane z motoryzacją, polską branżę automotive można uznać za największą w Europie Środkowo-Wschodniej.” Teraz w gronie tych firm Kuźnia „Glinik” silniej zaakcentuje swoją obecność.
– Uzyskanie certyfikatu ISO/TS 16949 jest najlepszym potwierdzeniem, że Kuźnia „Glinik” spełnia wymagania dotyczące systemu zarządzania jakością i realizuje procesy ciągłego doskonalenia. Jest także dowodem na spełnianie przez naszą spółkę branżowych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, jakości, powtarzalności i niezawodności przy równoczesnym uwzględnieniu w systemie zarządzania specyficznych wymagań klienta. Sprawne przeprowadzenie procesu było możliwe dzięki zaangażowaniu całego zespołu Kuźni. Cieszymy się, że wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć sukces i uzyskać solidną podstawę do rozwoju spółki w branży automotive – mówi Łukasz Petrus, Wiceprezes Zarządu Kuźni „Glinik” i koordynator procesu wdrażania Certyfikatu ISO/TS 16949.
Certyfikat ISO/TS 16949 jest specyfikacją techniczną opracowaną przez Międzynarodowy Zespół Operacyjny dla Przemysłu Motoryzacyjnego (IATF – International Automotive Task Force) we współpracy z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną (ISO). Łączy on istniejące normy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych (QS-9000), Niemczech (VDA 6.1), Francji (EAQF) i Włoszech (AVSQ), ujednolicając systemy zarządzania w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specyfikacja techniczna ma zastosowanie u producentów materiałów, części do produkcji i części serwisowych oraz usługodawców w zakresie montażu, obróbki cieplnej, spawania, malowania i innej obróbki wykańczającej.
Dokument ISO/TS 16949 skonstruowany jest z dwóch wzajemnie uzupełniających się części: wymagań normy ISO 9001, na podstawie, której zbudowany jest system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie oraz zaleceń technicznych, określających dodatkowe wymagania techniczne stosowane w zarządzaniu jakością sektora motoryzacyjnego.
Grupa PGO w skład, której wchodzą Odlewnia Żeliwa „Śrem” S.A., Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. oraz Kuźnia „Glinik” Sp. z o.o., należy do grona największych w Polsce firm działających w branży metalurgicznej. Jest producentem odlewów żeliwnych i staliwnych oraz odkuwek matrycowych i swobodnie kutych. Oferuje produkty spełniające wysokie standardy i normy europejskie, które kieruje na rynek krajowy oraz zagraniczny.
Więcej informacji na stronie: www.pgo-sa.com.pl
materiał nadesłany




![Żółta rama roweru z kołem na białym przystanku [FOTO] zdjęcie przedstawia żółtą ramę roweru z kołem leżącą na ławce przystanku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zolta-rama-roweru-z-kolem-na-bialym-przystanku-foto-1768166356.jpg)
![Libusza. Zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia zdarzenie w Libuszy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1768138692.jpg)
![Apele nie pomagają. Są tacy, którzy nie widzą problemu w trzymaniu psów w śniegu. Tak było w Wójtowej [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi i psy na śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-apele-nie-pomagaja-sa-tacy-ktorzy-nie-widza-problemu-psy-zabrane-od-wlascicieli-w-wojtowej-foto-1768136973.jpg)
![Emilia Cetnarowska. Szymbark, AST Kraków i filmowy debiut w produkcji pt. „Psoty” [FOTO] zdjęcie przedstawia portret dziewczyny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emilia-cetnarowska-szymbark-ast-krakow-i-filmowy-debiut-w-produkcji-pt-psoty-1768131632.jpg)


![Pagorzyna. System eCall automatycznie powiadomił służby o zdarzeniu drogowym [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków i samochód w rowie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pagorzyna-system-ecall-automatycznie-powiadomil-sluzby-po-zdarzeniu-drogowym-foto-1768051865.jpg)






![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)

![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze