W realizację projektu zaangażowali się uczniowie gorlickiej „Piątki”, młodzież z klasy policyjnej z ZS nr 1 w Gorlicach, przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji oraz Fundacja „PSYstań dla zwierząt”. Najmłodszymi uczestnikami kampanii były przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gorlicach, które wspólnie z wychowawczyniami świetnie bawiły się w tańcu poprowadzonym przez instruktorkę ze szkoły „Zumba Fitness”.
Młodzież z MZS nr 5 zwracała uwagę przechodniów niosąc ogromny „bezpromilowy” transparent oraz plakaty promujące akcję, a przedstawiciele klasy policyjnej wręczali zainteresowanym deklaracje odpowiedzialnego świadka-pasażera. Wszyscy chętni mieli również możliwość pokonania krótkiego dystansu pomiędzy ustawionymi pachołkami w tzw. „alkogoglach”.
W przedsięwzięciu uczestniczyli również policjanci ruchu drogowego w Gorlicach, którzy w trakcie happeningu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości za pomocą urządzenia ALCO BLOW na kilku losowo wybranych kierowcach. Wspierające funkcjonariuszy uczennice klasy policyjnej wręczały kontrolowanym pakiet tematycznych materiałów informacyjnych. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem przechodniów, którzy z aprobatą i sympatią przyglądali się młodzieży uczestniczącej w happeningu. Rozdawane były tez cukierki z logiem kampanii.
Pamiętajmy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach leży nie tylko w rękach policjantów. Każdy z nas, poprzez swoją krytyczną i konsekwentną postawę wobec osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, może mieć na nie wpływ.
info: KPP Gorlice








![Rozpoznasz miejscowości powiatu gorlickiego po charakterystycznej cesze? [QUIZ] Zdjęcie przedstawia krajobraz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoznasz-miejscowosci-w-powiecie-gorlickim-po-paru-podpowiedziach-quiz-1770284653.jpg)

![Nad Gorlicami będzie latał nisko helikopter [MAPKA] Zdjęcie przedstawia śmigłowiec](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-inspekcja-powietrzna-nad-gorlicami-mapa-1770286656.jpg)
![Teraz można po niej jeździć wirtualnie, ale w 2030 roku będziemy z niej już korzystać [VIDEO] zdjęcie przestawia mapę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-teraz-mozna-po-niej-jezdzic-wirtualnie-ale-w-2030-roku-bedziemy-z-niej-juz-korzystac-video-1770281225.jpg)
![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
![Kto pierwszy, ten bezpieczniejszy. Akcja Państwowej Straży Pożarnej [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia pojazd straży pozarnej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kto-pierwszy-ten-bezpieczniejszy-1770279510.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Ferie, wystawy oraz spacer z przewodnikiem po Wysowej Zdroju [CZWARTEK, 5 lutego 2026] zdjęcie przedstawia spacerujących ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-wystawy-oraz-spacer-z-przewodnikiem-po-wysowej-zdroju-sroda-4-lutego-2026-1770242550.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)








![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze