To święto instutucji, organizacji i stowarzyszeń, na co dzień pracującymi z tymi, którzy tej fachowej pomocy terapeutyczno-rehabilitacyjnej potrzebują. Na słowa uznania zasługują także rzesze wolontariuszy, którzy tak aktywnie działają w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13.00 w Bazylice Mniejszej w Gorlicach, gdzie odprawiono Mszę Świętą, podczas której modlono się za chorych, jak i osoby im służące, pomagające. Po godzinie 14 ulice Gorlic przemierzył V Gorlicki Marsz Żonkilowy-marsz nadziei. Żółte żonkile niosących je wolonatriusyz symbolizowały radość życia i pomocne dłonie, których niepełnosprawni tak potrzebują w swoim życiu. W marszu oprócz podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej wzięli udział przedstawiciele ośrodków wychowawczych i stowarzyszeń osób niepełnosprawnych powiatu gorlickiego.
O godzinie 14.45 nastapiło oficjalne rozpoczęcie Pikniku Integracyjnego, powitano wszystkich gości począwszy od władz powiatu i miasta, osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów, na pozostałych mieszkańcach Gorlic kończąc. Na terenie Jarmarku Pogórzańskiego wystawiono stoiska poszczególnych grup i warsztatów zajęciowych z pracami ich podopiecznych.
Uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z licznych atrakcji: podziwiać prezentacje pojazdów straży pożarnej i policji, umiejętności psów Husky. Jak zwykle na dzieci czekało wesołe miasteczko, zjeżdżalnie, malowanie twarzy i bańki mydlane.
Ważnym punktem imprezy była zbiórka pieniężna na zakup samochodu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W godzinach przedpołudniowych zbierano pieniądze na ten cel pod gorlickimi kościołami. 70% kosztów zakupu samochodu pokrywa PFRON, pozostałą sumę stowarzyszenie musiało zdobyć samo. Stąd też zwracano się z prośbą do uczestników zabawy o wsparcie tej szczytnej idei.
Każdy finał Gorlickiego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Gorlicach kończy się muzycznym akcentem. Tym razem na scenie pojawiła się powszechnie znana grupa "BaCIARY", która swoimi popularnymi utworami miała za zadanie pozytywnie nastroić zebraną publiczność. Po koncercie zespołu, drugą gwiazdą niedzielnego Pikniku Integracyjnego był Mirosław Witkowski, który wystąpił ze swoim projektem "Mozart kontra Sinatra". Jego niezwykła energia zawarta w połączeniu różnych gatunków od soul, pop, funk, salsa, reggae, blues na gospel kończąc, poruszyła publiczność. Przypomnijmy, że Mirosław Witkowski to utalentowany muzyk, absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, stypendysta renomowanych amerykańskich uczelni muzycznych oraz laureat wielu konkursów. Swoją misję dawania radosci ludziom realizuje poprzez projekt "Mozart kontra Sinatra", z którym odwiedza całą Południową Polskę: Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie.
Bawiąc się przy pięknej wiosennej pogodzie pamiętajmy, że dobro powraca, a nasz stosunek do osob niepełnosprawnych jest odzwierciedleniem nas samych.





![Żółta rama roweru z kołem na białym przystanku [FOTO] zdjęcie przedstawia żółtą ramę roweru z kołem leżącą na ławce przystanku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zolta-rama-roweru-z-kolem-na-bialym-przystanku-foto-1768166356.jpg)
![Libusza. Zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia zdarzenie w Libuszy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1768138692.jpg)
![Apele nie pomagają. Są tacy, którzy nie widzą problemu w trzymaniu psów w śniegu. Tak było w Wójtowej [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi i psy na śniegu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-apele-nie-pomagaja-sa-tacy-ktorzy-nie-widza-problemu-psy-zabrane-od-wlascicieli-w-wojtowej-foto-1768136973.jpg)
![Emilia Cetnarowska. Szymbark, AST Kraków i filmowy debiut w produkcji pt. „Psoty” [FOTO] zdjęcie przedstawia portret dziewczyny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emilia-cetnarowska-szymbark-ast-krakow-i-filmowy-debiut-w-produkcji-pt-psoty-1768131632.jpg)


![Pagorzyna. System eCall automatycznie powiadomił służby o zdarzeniu drogowym [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków i samochód w rowie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pagorzyna-system-ecall-automatycznie-powiadomil-sluzby-po-zdarzeniu-drogowym-foto-1768051865.jpg)






![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)

![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze