Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Rozmawiali o problemie z osobami nietrzeźwymi

Podziel się
Oceń

W dniu 16 lipca 2015 r. z inicjatywy Burmistrza Gorlic Rafała Kukli odbyło się spotkanie w sprawie rozwiązania kwestii opieki nad osobami nietrzeźwymi zatrzymanymi przez policję na terenie naszego miasta.
Rozmawiali o problemie z osobami nietrzeźwymi


W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Romana Gajdek, Komendant Powiatowy Policji insp. Michał Gawlik, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP podk. Daniel Myśliwy, Komendant Straży Miejskiej Wojciech Pietrusza, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza Marian Świerz, Pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki Piotr Gajda oraz Doradca Burmistrza Łukasz Bałajewicz.

Na chwilę obecną osoby nietrzeźwe zatrzymane na terenie miasta oraz gmin powiatu gorlickiego przewożone są do Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu. Miasto Gorlice co roku podpisuje z Miastem Nowy Sącz stosowne porozumienie. Od dwóch lat drastycznie wzrosły koszty usług opieki na osobami nietrzeźwymi przywiezionymi z terenu miasta świadczonych przez Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej.
W 2015 roku jest to 43.400,00 zł. płatne z „ góry” za tzw. gotowość.

Dzienna stawka za gotowość przyjęcia nietrzeźwego wynosi 250 zł, do tego należy doliczyć koszty transportu i koszty opinii lekarskiej pokrywane przez Komendę Powiatową Policji.

Na podstawie informacji z KPP Gorlice rekordzista korzystający z usług SOIK był przewożony do wytrzeźwienia 44 razy w ciągu roku.

Ponadto występuje tzw. aspekt społeczny polegający na konieczności kontaktu nietrzeźwych z pacjentami Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w związku z tym, że kwalifikacji do izby wytrzeźwień dokonuje lekarz dyżurny przeprowadzając wstępne badania nietrzeźwego poza kolejnością, co niejednokrotnie dezorganizuje pracę personelu medycznego, który w między czasie przyjmuje innych pacjentów w tym też dzieci, które są często świadkami drastycznych scen wywoływanych przez agresywnych nietrzeźwych.

W związku z powyższym rozpatrywana jest możliwość dostosowania kliku pomieszczeń na terenie gorlickiego szpitala do przyjmowania osób nietrzeźwych i tzw. wstępnego trzeźwienia.

 

info: gorlice.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Tomm~ 23.07.2015 09:17
a przetrzepać takiemu pałką po grzbiecie i wywieźć na Magure niech z buta wraca to po drodze powrotnej wywietrzeje mu głowa . A mało to dzieci chorych które zbierają na operację , wózek inwalidzki , lub protezę tutaj warto te pieniążki ulokować , a nie moczy mordom miejscówke gwarantować w przytulnym pensjonacie !!!

monika 17.07.2015 08:24
niech MOPS daje wiecej im kasy bo jest im mało,zamiast chorym i matkom z dziecmi którym każą do pracy isc nie obchodzi ich skim zostana dzieci,daje pijakom tak więc są tego efekty

ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174, Strzeszyn 486
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama
Reklama Agencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI”