Tegoroczna edycja to 114 prac z 11 placówek. Komisja pod przewodnictwem młodszego brygadiera Dariusza Surmacza i artystów plastyków MDK Grzegorza Karpińskiego i Wojciecha Haberka przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Warto dodać, że wszystkie prace laureatów wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie.
Na uroczystość otwarcia wystawy oraz wręczenia nagród przybyli m.in. wicestarosta Jerzy Nalepka, koordynator ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach Maria Gubała, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Bogdan Białoń oraz oficer prasowy KP PSP mł.bryg. Dariusz Surmacz. W skierowanych do dzieci i młodzieży słowach Jerzy Nalepka podkreślił znaczenie umiejętności zachowania bezpieczeństwa w codziennym życiu oraz wyraził uznanie dla idei konkursu, gratulując jednocześnie sukcesu laureatom, a także ich opiekunom i rodzicom.
Dariusz Surmacz zwrócił uwagę na wartości edukacyjne konkursu mając jednocześnie nadzieję, że nagrodzone i wyróżnione w Gorlicach prace zyskają uznanie na etapie wojewódzkim i ogólnopolskim.








![To oni napisali najpiękniejsze „Listy do Sąsiada”. Poznajcie laureatów [FOTO] Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu i urzędników](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nagrody-w-konkursie-list-do-sasiada-wreczone-poznalismy-laureatow-z-gorlickich-szkol-foto-1770118007.jpg)


![Przerwa w dostawie wody w Gorlicach [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przerwa-w-dostawie-wody-w-gorlicach-1770105180.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Ferie, bal oraz warsztaty teatralne w Bieczu [WTOREK, 3 lutego 2026] zdjęcie przedstawia dzieci na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-bal-oraz-warsztaty-teatralne-w-bieczu-wtorek-3-lutego-2026-1770072077.jpg)




![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze