Chcesz zagrać w ligowym klubie? Przyjdź na test mecz.

  • 03.07.2018, 20:17 (aktualizacja 04.07.2018, 07:01)
  • Remigiusz Szurek

Podziel się:

Oceń:

Chcesz zagrać w ligowym klubie? Przyjdź na test mecz.
Glinik Gorlice występujący na co dzień w rozgrywkach czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej w środę 4 lipca o godz. 13.00 na stadionie w Gorlicach zorganizuje tzw. test mecz. Gorliczanie zapraszają wszystkich zawodników zainteresowanych występami w pierwszym zespole klubu z miasta mad Ropą. To kolejna taka inicjatywa gorlickiego czwartoligowca.

Taką praktykę stosują również niektóre kluby funkcjonujące na najwyższym poziomie rozgrywek – mówi nam trener zespołu Grzegorz Hajnos.

Nieraz w niższych ligach można znaleźć perełki, które mogą okazać się wzmocnieniem kadry. Nawet na poziomie B klasy są wartościowi piłkarze z potencjałem, którzy z różnych względów np. przez kontuzję, nie zostali dostrzeżeni. Taki zawodnik z niższej ligi potrzebuje spokojnego przepracowania okresu przygotowawczego – dopowiada szkoleniowiec Glinika.

Chcemy dać szansę rozwoju szczególnie młodszym graczom. Oczywiście nie zamykamy też drogi starszym. Prawdę mówiąc, stopień po stopniu taki piłkarz może się u nas rozwinąć i pójść wyżej. Ciężko bowiem trafić do ekstraklasy z B klasy, ale już z czwartej ligi jest o to nieco łatwiej – zauważa trener Hajnos.

W niedawno zakończonym sezonie 2017/2018 gorliczanie wywalczyli szóste miejsce w lidze, tracąc dziewięć „oczek” do Barciczanki Barcice, która triumfowała w lidze.

 
Remigiusz Szurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zoo
zoo 05.07.2018, 12:18
W Polsce jest tak że nie zostanie zawodnikiem fachowiec piłki nożnej co skończył szkołe podstawową ale ma w piłce fach.
Dziku
Dziku 03.07.2018, 22:22
Panowie serio? Tu trzeba mądrych, ogranych chłopaków z poziomu IV ligi i wyżej. W tym sezonie liga będzie mega mocna, chociażby Unia Tarnów, Limanovia, Barciczanka, Sandecja II... i brak słabszych drużyn (bo spadły). zeszłoroczny poziom to nie wiadomo czy dałby utrzymanie więc mega mocno trzeba okres przygotowawczy przepracować i zawodników na poziomie a nie z łapanki z B czy A-klasy..

Pozostałe