Jaromir Tomasik z kolejnymi sukcesami na koncie

  • 17.07.2019, 07:15
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Jaromir Tomasik z kolejnymi sukcesami na koncie
Jaromir Tomasik, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach osiąga nowe sukcesy, a tym samym udowadnia, że w powiecie gorlickim mamy zdolną młodzież.

Przez lata swojej edukacji udowadniał, że jest gotowy na to, aby mierzyć wysoko. Dobre stopnie w szkole, sukcesy w nauce oraz wiedza, którą zdobył, zaowocowała ogromnym osiągnięciem. Jaromir Tomasik, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach, pokazuje, że w powiecie gorlickim mamy zdolną i ambitną młodzież!

Po raz kolejny osiągnął ogromny sukces. Zakwalifikował się na obóz naukowy Adamed SmartUP, którego uczestnikami jest najzdolniejsza młodzież w Polsce, a Jaromir będzie reprezentować województwo małopolskie.

Znalazł się w 50-osobowej grupie, wybranej spośród 7 tysięcy uczestników. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie uczyć się programować roboty niezwykle precyzyjnej metody szycia chirurgicznego, jak i drukowania w 3D. Wraz z Jaromirem Małopolskę reprezentować będzie Zuzanna Pałosz z Wadowic. Tegoroczni uczestnicy pochodzą z całej Polski – na co dzień mieszkają w 36 różnych miejscowościach.

Zdolny absolwent gorlickich szkół ma na koncie wiele sukcesów w konkursach, olimpiadach, jest pierwszym stypendystą Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu powiatu gorlickiego” oraz srebrnym medalistą 29. Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej – IBO 2018 w Teheranie.

O obozie oraz procesie kwalifikacji opowiedział nam Jaromir w kilku słowach:

Obóz trwa już dwa dni. Plan dnia zakłada zajęcia od rana do wieczora. Oprócz tematyki stricte medycznej, mieliśmy drukowanie 3D oraz zajęcia w laboratorium dotyczące liofilizacji. Wszystko przebiega w bardzo miłej atmosferze. Na koniec każdego dnia mamy też wspólny czas, na którym możemy się bliżej poznać od strony „nienaukowej”.

Kwalifikacja na obóz składa się z kilku etapów. Najpierw rejestrujemy się na platformie internetowej. Później rozwiązujemy na niej określone zadania. Osoby z najwyższymi wynikami przesyłają swoje aplikacje. Po ich ocenie jesteśmy zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Ostatecznie na obóz jedzie 50 osób (łącznie), które są dzielone na 4 grupy (ja jestem w medycznej).

Gratulujemy wielu sukcesów i życzymy owocnej pracy na studiach oraz dalszej karierze!

Aleksandra Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MrRed
MrRed 17.07.2019, 10:34
coś pięknego. gratulacje i życzenia wytrwałości. cóż powiedzieć więcej? cięzka praca ucznia i pełne zaangazowanie Rodziców a do tego wybitny talent. Szkoda, że prawdopodobnie tak zdolny młody człowiek, prawdopodobnie lekarz w przyszłości nie powróci do nas jako specjalista, którego przecież tak bardzo potrzebowalibyśmy.

Pozostałe