Mieszkańcy powiatu z szansami na rozwój zawodowy. Będzie lepiej?

  • 23.07.2019, 07:36
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy powiatu z szansami na rozwój zawodowy. Będzie lepiej?
W piątek (19 lipca) w Starostwie Powiatowym w Gorlicach została zorganizowana uroczystość podpisania deklaracji wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców. Uczestniczyli w niej starosta powiatu gorlickiego, Maria Gubała oraz burmistrzowie i wójtowie dziesięciu gmin powiatu gorlickiego.

Dzięki tej inicjatywie wielu mieszkańców naszego powiatu będzie mogło skorzystać między innymi z oferty rozmaitych kursów, doradztwa zawodowego, i pomocy w rozpoczęciu własnej inwestycji.

Na spotkaniu zostały przedstawione dwa projekty. Jednym z nich jest dofinansowanie w formie bonów szkoleniowych, oferowane przez „Kierunek Kariera” oraz „Kierunek Kariera Zawodowa”. Środki można wykorzystać na kursy językowe, komputerowe, prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji, co zostanie potwierdzone egzaminami.

Z usług mogą skorzystać:

  • osoby pracujące lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników;
  • osoby, które mają powyżej 25 lat i wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie z maturą) lub mają więcej niż 50 lat i dowolne wykształcenie;
  • osoby związane z Małopolską, przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki.

Z usług mogą skorzystać również osoby, które są rolnikami, cudzoziemcami, a także z orzeczoną niepełnosprawnością.

Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie internetowej, kończący się ustaleniem terminu spotkania z doradcą zawodowym. Przeprowadzi on Bilans Kariery, który pozwala na indywidualne ustalenie oczekiwań klienta. Skorzystać można z niego w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu lub Tarnowie, a doradcy dyżurują również w mniejszych miejscowościach, na terenie całej Małopolski.

Jak skorzystać z bonów szkoleniowych?
Aby je otrzymać, będzie potrzebny dokument kończący Bilans Kariery. Odpowiednie dla siebie szkolenie będzie można wybrać spośród ofert dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych. Za dany kurs zapłacimy bonami, które otrzymujemy po zawarciu umowy i wpłacie 13% wartości zamówionych bonów (w przypadku szkoleń językowych, komputerowych, zarządzania projektami i prawa jazdy bez uprawnień zawodowych) lub 15% w przypadku szkoleń zawodowych.

Więcej informacji o tej inicjatywie na stronie www.PociagDoKariery.pl

Innym projektem jest „Nowy start w Małopolsce”. Kierowany jest on do osób powyżej 30 roku życia, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy powróciły z zagranicy, mieszkają lub uczą się w Małopolsce i aktualnie nie pracują. Program oferuje uczestnikom Bilans Kariery – usługę doradczą, gdzie na podstawie doświadczeń, kwalifikacji i wiedzy, którą posiadamy, zostanie zaplanowana najlepsza ścieżka rozwoju, oraz konsultacje – pomagają znaleźć źródło finansowania dla naszego celu. Doradcy dostępni są w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony www.pociagdokariery.pl i dostarczyć go do wybranej siedziby.

Aleksandra Nowak

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam1
adam1 23.07.2019, 16:15
Jak można mówić o rozwoju kariery gdy stawka ZUS od działalności gospodarczej wzrośnie do 1500 zł? To jakie obroty musi mieć przedsiębiorca aby opłacić ZUS podatek, czynsz i i inne koszty?. To jest chore i nierealne. Zamiast podpisywać bzdurne deklaracje Pani Starosta powinna zwrócić się do swoich koleżanek i kolegów z PiSu o prawdziwą reformę kraju, a zwłaszcza o obniżenie podatków
tralala
tralala 24.07.2019, 20:12
Problem polega na tym, że wtedy nie byłoby z czego finansować wszystkich bonusów, którymi kupuje się wyborców.
Nieroby i lenie u władzy od 1989 roku kupują nierobów i leni, żeby na nich głosowali. I tak to się kręci. Do czasu, aż zapukają wierzyciele. Wtedy będzie płacz.
ja
ja 23.07.2019, 10:43
Tym na zdjęciu już jest lepiej.
P.S.Powiaty powinny zostać zlikwidowane.

Pozostałe