Synoptycy: Obserwujemy rozwój pierwszych komórek burzowych. Intensywność zjawisk będzie wzrastać.

  • 12.08.2019, 15:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Synoptycy: Obserwujemy rozwój pierwszych komórek burzowych. Intensywność… Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu gorlickiego przed burzami z gradem, których prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 80 procent.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie ważne jest do jutrzejszego (13 sierpnia) poranka.

W godzinach popołudniowych i w nocy, w miejscu wystąpienia  prognozowanych opadów burzowych, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów,  mogą zostać krótkotrwale przekroczone stany ostrzegawcze.

Źródło info: pogodynka.pl/IMGW-BIP
 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanin
Gorliczanin 13.08.2019, 12:40
Wysylaja kilka SMSow z ostrzeżeniami o kataklizmach. Nie wystarczy jeden??. A i tak prognoza w iekszosci się nie sprawdza, Kolejny polski absurd.
Pa
Pa 14.08.2019, 07:46
Ty wez nie cwaniakuj bo dziekuj Bogu ze u nas nic sie nie stalo bo widac nie przezyles urtaty niczego.malo jestes doswiadczony

Pozostałe