Kolejny miesiąc na minus. Coraz mniej dzieci.

  • 29.11.2019, 08:58
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Kolejny miesiąc na minus. Coraz mniej dzieci. fot. ilustracyjne / pixabay.com
Dane udostępnione przez Urząd Stanu Cywilnego w Gorlicach mówią wprost. Październik był kolejnym miesiącem z ujemnym wskaźnikiem demograficznym.

W październiku 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Gorlicach zanotowano:  60 urodzeń i 80 zgonów oraz 29 małżeństw.

Wydano 149 dowodów osobistych oraz zarejestrowano po raz pierwszy 8 działalności gospodarczych i zakończono 4.

Na przestrzeni całego roku, miesięcy z większą ilością zgonów niż narodzin było już cztery, i tak w czerwcu 2019 zanotowano 56 urodzeń i 76 zgonów, w marcu 2019 roku 60 urodzeń i 79 zgonów, w lutym 2019 roku 65 urodzeń i 80 zgonów. Najgorszy w tym roku był styczeń, gdzie odnotowano 71 urodzeń i aż 110 zgonów.

Podsumowując pierwsze 10 miesięcy tego roku ubyło 40 gorliczan, urodziło się 728 dzieci, zmarło 768.

Jaka będzie końcówka roku?

Tomasz Stasiowski

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ddd
ddd 02.12.2019, 17:43
Dajecie więcej na wypłaty a nie te ochłapy to i ludzi przybędzie. KĄZDY ma prawo GODNIE żyć i zarabiać, nie tylko inzyniery, magistry i urzędasy.... :| No ale za te ochłapy to tylko się tu wegetuje, niestety... Ale to moje zdanie.
tralala
tralala 30.11.2019, 21:32
Szanowna Redakcjo. Proszę popatrzeć na komentarze pod tym, i nie tylko tym artykułem. Gołym okiem widać, że część z nich piszą osoby (osoba), które mają coś nie tak pod czachą. Zróbcie z tym porządek, bo tego się nie da czytać.
pod czachą
pod czachą Wczoraj, 13:52
Dziękuje zostałem zablokowany dziś a cała strona zostanie zablokowana w przyszłym roku. Bo jak nie ma komentarzy to nie ma strony LOGICZNE.
~~~~ja
~~~~ja 01.12.2019, 10:27
Rozumiem, że "nie tak pod czaszką" oznacza nie zgadzają się z twoimi poglądami a to chyba nie jest zabronione. Pewnie nie zauważyłeś to zdradzę sekret komentarze naruszające regulamin są blokowane przez moderatora jeszcze zanim zostaną opublikowane.
Student Medecyny
Student Medecyny 30.11.2019, 12:55
Ja sam wyjechałem z Gorlic, by mnie nie wrobili w nepiofilia, gerontofilia, nekrofilia i zoofilia. Bo to są jednak Gorlice.
aga
aga 02.12.2019, 07:21
skoro jesteś studentem medycyny to nie dziwne że wyjechałeś z Gorlic bo u nas brak uczelni medycznych, nie miałeś wyjścia...
Prawnik
Prawnik 30.11.2019, 12:43
Ten Powiat uważa, że dawne czasy upadłego niedawno Miasta wracają. Że dominacja będzie cechą nękania, Nie będzie! Te czasy się skończyły raz na zawsze. Wszyscy w tym samym okresie, lub okresach nieco innych poznali te gnębienia. To nieszczęście dla całego Powiatu. Powiat musi zareagować.
Wyborca
Wyborca 30.11.2019, 12:13
Zostańcie w Gorlicach. Gdzie gospodarka kwitła aż kitła aż kitła, bo Władza kosztuje drożenie prąd, bo Władza baluje daleko z stąd.
Starost
Starost 30.11.2019, 10:58
PIS robi reanimację Gorlicom i tu nie ma nic do śmiechu, bo sprawa jest poważna, bo wymknęła się z poza kontroli i będzie tylko gorzej. Więc najlepsza decyzja będzie, gdy Gorlice się szybko opuści, ale po to by nie pracować za łyżkę ryżu.
~~~~ja
~~~~ja 30.11.2019, 12:40
Poważnie w Gorlicach rządzi PiS? Ja myślałem że ma tylko 5 radnych większość pozostałych to krtypto PO (KO) i SLD.
Lek.
Lek. 30.11.2019, 10:46
Nie podadzą prawdziwych danych, czyli ile osób płaci za śmieci, bo by wyszło do 20 TYŚ Osób. A dokładnie można podać 1 Stycznia, czyli co do jednej osoby. Ale nie będę tego robił bo wprowadzę Mieszkańców do załamania nerwowego a kto się dowiedział to musieli powiększyć Gorlicką Psychiatrię.
zoo
zoo 30.11.2019, 10:35
To Rodzice utrzymują dzieci, a skoro tak to wymień trzy największe firmy w Gorlicach i podaj przybliżoną ilość pracowników a zapisze cię do księgi.
Statystyk
Statystyk 30.11.2019, 10:32
W Gorlicach i Powiecie Gorlickim opłaca się żyć. Ale tym co utrzymują się z ZUS, MOPS, KRUS i Urzędniki.
bus
bus 30.11.2019, 23:19
wszystko wporzo z głowa?
Ewa
Ewa 30.11.2019, 09:59
Jeszcze jedne rządy opozycji i w Gorlicach nie kupimy nawet trampek na zimę bo wszyscy się dorobili i już kraść nie ma co.
Murdzia
Murdzia 29.11.2019, 22:23
Ile Gayów w całym mieście nie widziałeś tego jeszcze, zobacz oj Zobacz...
Urzędnik
Urzędnik 29.11.2019, 21:57
W Gorlicach jest ponad 20 tyś Mieszkańców, tak samo jak w Bieczu 774 839. Może i kiedyś tak było!
Turysta
Turysta 29.11.2019, 21:49
Gorlice to miasto Powiatowe, tak samo jak Nowy Sącz to miasto Wojewódzkie, gdzie dużo spraw znikło w tym dyspozytornia Pogotowia.
Nowy
Nowy 29.11.2019, 21:25
Gorlice się zwijają... jako osoba młoda mogę wskazać przyczynę - brak miejsc pracy. Oczywiście są sporadyczne oferty jak np. pracownik gospodarczy, kelner, pracownik rzeźni, spawacz, ślusarz, budowlaniec. Ale dla osób po studiach taka praca? Mało przyszłościowa... Dlatego wszyscy wyjeżdżają i zakładają rodziny po Krakowach, Rzeszowach i innych miastach. Niech władze lokalne zaczną myśleć jak zatrzymywać młode osoby w Gorlicach (a jedyną opcją na to są sensowne miejsca pracy, biurowce itp.) Druga sprawa to mieszkania - totalny brak jakichkolwiek inwestycji w tym zakresie. Dlaczego Gorlice nie zgłosiły się na mieszkanie+? Brak też prywatnych inwestycji. A mieszkania w starych blokach za kosmiczne ceny, co w Sączu w tej samej cenie można kupić nowiutkie mieszkanie - wybór jest oczywisty.
Statystyk
Statystyk 30.11.2019, 05:53
Uwierz już nie ma się co zwijać. Bo większość Sklepów i Firm jest zagranicznych lub z poza Gorlic.
Kulfon
Kulfon 29.11.2019, 19:32
Około roku 2002 to Gorlice się rozwijali że było mieszkańców około 24 Tyś i się zdawało że połączą się szybko z Grybowem i ludzie zaczęli się gnębić, likwidować i donosić nawet i do Księży a Księża słuchali babcie. Młodzi i zdrowi to ustąpili i wyjechali z Gorlic i dlatego dziś się zdaje że całe Gorlice to będą tylko centrum miasteczka a resztę podłączą pod wieś i powracają Sokół, Zagórzany PKP, Glinik i inne.
Nowy Sącz.
Nowy Sącz. 29.11.2019, 19:18
Gorlice; • liczba ludności 6066.
• gęstość 357,9 os./km²
Jaś Fasola
Jaś Fasola 29.11.2019, 19:15
Gorlice to Miasto Nowoczesne '' Tak jak taka partia znana'' gdzie każdy od marketu do galerii jedzie metrem, metro to takie coś jak Bus który przejedzie metr i się zepsuje i należy dość na piechotę. A czy należy dojść? Nikt Ci nie każe i dlatego każdy ma swój samolot który się czasem pcha na drodze.
Tarnów
Tarnów 29.11.2019, 19:10
Kto chciał Miasto turystyczne to ma i czeka w sklepiku na Zawodziu cały rok, aż turyści przyjadą metrem na zakupy.
zoo
zoo 29.11.2019, 18:52
W Gorlicach jest ponad 20 tyś mieszkańców, ale z tymi razem na cmentarzu.
Szczera
Szczera 29.11.2019, 18:43
Gdzie są całe Gorlice? Stoją przy marketach, stoją na Piekarskiej lub siedzą w okolicy baru przy Piekarskiej i się kiwają, a jak nie dasz pieniędzy to wyciągają noże i trafiają na zimę do N. Sącza do celi a kobiety do Tarnowa.

Pozostałe