Nowosądecka uczelnia wyznacza innowacyjne standardy kształcenia i jest dostępna dla każdego  

  • 20.01.2020, 15:36
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Nowosądecka uczelnia wyznacza innowacyjne standardy kształcenia i jest dostępna dla każdego  
Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu to nowoczesna uczelnia z 30-letnim doświadczeniem, która oferuje naukę na najbardziej popularnych kierunkach studiów.

Informatyka, psychologia i zarządzanie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków aplikujących na studia, wszystkie z tych kierunków można studiować w nowosądeckiej WSB-NLU.

Co charakteryzuje Wyższą Szkołę Biznesu? Przede wszystkim standardy, które nie są oderwane od rzeczywistości, a dostosowane do współczesnego, szybkiego życia. Co za tym idzie – dosłownie każdy, kto chce się kształcić, odnajdzie się w studenckiej rzeczywistości, bez względu na wiek i wykonywane zajęcie. Poza tym uczelnia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem z uwagi na celnie dopasowane do rynku pracy kierunki i specjalności oraz posiada w gronie wykładowców praktyków, co zawsze cenili sobie młodzi adepci nauki.

Dla nas, mieszkańców powiatu gorlickiego, wielkim atutem jest fakt, że do Nowego Sącza mamy przysłowiowy „rzut beretem”, a miasta są doskonale skomunikowane. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki nowoczesnemu autorskiemu systemowi informatycznemu – Cloud Academy (CloudA), z którego korzysta WSB-NLU już ponad 5 lat, w szkole można się uczyć praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Wykłady są transmitowane w czasie rzeczywistym, to jest w nowej formie kształcenia na odległość RealTime Online oraz archiwizowane z możliwością wielokrotnego odtwarzania przez cały okres trwania studiów. Jest to najbardziej innowacyjne podejście do tego typu kształcenia. To nie tylko zwykły online, to studia zdalne, ale za to z pełną interakcją zarówno z prowadzącym zajęcia, jak i z pozostałymi studentami. Co więcej, CloudA ma możliwość pokazania uczestnikom zajęć zarówno samego wykładowcy, jak i jego prezentacji, pulpitu czy też używanej przez niego tablicy multimedialnej i na bieżąco widać jak wykładowca pisze, rysuje, podświetla najważniejsze elementy.

Daje to ogromne możliwości dosłownie dla każdego. Jeśli ktoś nie zdoła osobiście być na uczelni, może „na żywo” uczestniczyć w zajęciach za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego (wystarczy dostęp do Internetu), a ten, kto przegapi jakieś zajęcia, może obejrzeć je później, w trybie offline.

Jak widać, zastosowanie innowacyjnych technologii w zarządzaniu uczelnią, w tym m.in. obsłudze studentów i kształceniu na odległość, zdecydowanie wyróżnia nowosądecką uczelnię na tle innych w kraju, a „studiowanie w chmurze” nabiera tutaj zupełnie nowego znaczenia.

Do atrakcyjnej oferty WSB-NLU należy także dodać Sklep z kursami, gdzie każdy (nie tylko student) może zapisać się na dowolny wykład lub cykl wykładów i zdobyć odpowiedni certyfikat. W tym miejscu nie można nie wspomnieć, iż dzięki CloudA każdy z zakresów na studiach podyplomowych posiada gwarancję uruchomienia i są one również bardzo dobrze dopasowane do wymagań rynku pracy. W ofercie można znaleźć m.in.: MBA, Programowanie aplikacji biznesowych, Zamówienia publiczne, Zarządzanie BHP, Przygotowanie pedagogiczne do zawodu nauczyciela czy Oligofrenopedagogikę z elementami psychologii rewalidacyjnej.

Obecnie na uczelni kształci się ponad dwa tysiące studentów na trzech kierunkach, na pierwszym roku jest ich aż ponad tysiąc. Od kilku lat obserwuje się stały wzrost rekrutacji – w tej chwili uczelnia ma o 30% większą rekrutację niż w zeszłym roku. Co ważne, WSB-NLU, idąc za sugestiami studentów, uruchomiła trzy nowe wydziały zamiejscowe i oprócz istniejącego od dłuższego czasu wydziału w Tarnowie, działają już te w Krakowie, Radomiu oraz w Warszawie.

Ważną sprawą, szczególnie dla studentów studiów stacjonarnych, jest to, że uczelnia dosłownie tętni życiem – dynamicznie aktywizuje i integruje zarówno studentów, jak i społeczność lokalną. Co roku jest współorganizatorem wielu ciekawych wydarzeń, takich jak: Run 4 a Smile, Letnie kino samochodowe, Roof party, Potęga Informatyki czy Forum Młodych Liderów.

Na koniec należy dodać, że WSB-NLU współpracuje z firmami i instytucjami z wielu branż, co daje studentom możliwość odbywania atrakcyjnych praktyk i stażów, a uczestnikom warsztatów poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, bo praktyczne podejście do studiowania to jeden z aspektów, który wyróżnia nowosądecką uczelnię na tle innych.

Kamila Prokop


Pozostałe