Zmontowali i wymurowali sobie sukces. Są laureatami Finału Centralnego.

  • 14.02.2020, 11:07
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zmontowali i wymurowali sobie sukces. Są laureatami Finału Centralnego. fot. ZSZ Gorlice
Dwóch uczniów, Przemysław Lisowiec i Wojciech Wojnar z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, znalazło się w czołówce prestiżowego Turnieju Budowlanego organizowanego w Poznaniu.

Wcześniej, 11 stycznia w Gliwicach odbyły się okręgowe eliminacje XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Gorlicką szkołę reprezentowało sześciu uczniów w zawodzie: murarz-tynkarz  – 2 uczniów i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie 4 uczniów z III klasy Branżowej Szkoły I Stopnia.

Dwóch uczniów zakwalifikowało się do Eliminacji Centralnych, które odbyły się w dniach od 4 do 7 lutego 2020 rok w Poznaniu, w trakcie trwania Targów Budownictwa „Budma 2020”. Po części teoretycznej i praktycznej zawodów uczniowie ZSZ w Gorlicach uzyskali wyniki:

  • Przemysław Lisowiec – II miejsce i tytuł laureata Finału Centralnego –  w zawodzie murarz-tynkarz w kwalifikacji BD.14 „Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich”. Uczeń uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dyplom uczestnictwa oraz nagrodę pieniężną i nagrody rzeczowe.
     
  • Wojciech Wojnar – II miejsce i tytuł laureata Finału Centralnego –  w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji BD.04 „Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych”. Uczeń uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dyplom uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe.


Uczniów do Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” przygotowywali: w części teoretycznej – Krzysztof Bobak i Maria Batory, a w części praktycznej w części praktycznej Janusz Galas i Dominik Hudzik.

fot. ZSZ im.K.Pułaskiego w Gorlicach
źródło: ZSZ Gorlice

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (14)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

budowlanka
budowlanka 14.02.2020, 22:01
Gratulacje chłopaki!!!

Pozostałe