Cztery oszustwa w ciągu kilku godzin. Jedno z nich na prawie trzy tysiące złotych.

  • 18.02.2020, 13:01
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Cztery oszustwa w ciągu kilku godzin. Jedno z nich na prawie trzy tysiące złotych. Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Atrakcyjna oferta, a może pozytywne opinie innych kupujących skusiły mieszkańców Gorlickiego do zakupów u oszustów.

Mieszkanka Strzeszyna została oszukana na 144 zł przy zakupach przez internet dwóch półek ściennych. Płatności dokonała 20 stycznia i do wczoraj (17 lutego), kiedy sprawę zgłosiła mundurowym, nie otrzymała ani towaru, ani zwrotu przelanych wcześniej pieniędzy.

Również wczoraj oszustwo przy zakupach przez internet zgłosiła gorliczanka, która straciła łącznie 78 złotych.

Kolejne zawiadomienie złożyła mieszkanka Moszczenicy, która przez internet kupiła kuchnię – zabawkę dla dziecka za 751 zł. Przelała pieniądze na wskazany w ofercie rachunek bankowy i do wczoraj nie otrzymała ani zamówionego produktu, ani zwrotu pieniędzy.

Kolejne oszustwo dotyczyło zakupu telefonu komórkowego, którego 6 lutego dokonał mieszkaniec Szymbarku. Przelał na konto złodzieja 2800 złotych, a potem stracił z nim kontakt i swoje pieniądze.

Policjanci sprawdzają okoliczności wszystkich oszustw i apelują o rozwagę w czasie zakupów przez internet, a przede wszystkim o wybieranie sprawdzonych stron, które oferują ochronę kupującym.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sukces
sukces 19.02.2020, 10:18
napiszcie o sukcesie Policji.... jedno z tych zgłoszeń już się szczęśliwie skończyło. Kasa wróciła.
Rji
Rji 18.02.2020, 18:24
A wszystko na olx ?
Baca
Baca 18.02.2020, 15:47
No cóż głupich nie sieją sami się rodzą !
Przygoda
Przygoda 18.02.2020, 14:47
Dokładnie masz racje
Ktoś
Ktoś 18.02.2020, 13:30
A nie byloby bezpieczniej zapłacić trochę więcej i wziąć przesyłkę za pobraniem? Płacisz kurierowi i można spać spokojnie.
~~~~ja
~~~~ja 18.02.2020, 14:35
Mało tego, trzeba jeszcze wymusić na kurierze (bardzo niechętnie to robią) aby poczekał i przy nim sprawdzić stan przesyłki czyli wypakować więc widzimy co zawiera przesyłka i jeżeli coś z nią nie tak możemy odmówić przyjęcia.
Mieszkanka
Mieszkanka 18.02.2020, 19:52
Zależy jaki kurier. Przy DPD z tego co wiem trzeba ale DHL czy GLS na innych zasadach działa. Masz określony czas na spisanie protokołu..7 dni chyba. poza tym przy zakupach przez Internet jest 14 dni na ewentualny zwrot.
Adam
Adam 18.02.2020, 22:48
Można zwracać tylko w przypadku zakupu od firm. Natomiast spisanie protokołu że przyszła cegła nic nie daje. Firmy kurierskie nie interesuje co zawiera przesyłka, można reklamować tylko gdyby zawartość była uszkodzona w transporcie.
Polak
Polak 18.02.2020, 17:43
Jedynym wyjątkiem od reguł jest to: Cytat "Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona. – art. 74. Ust. 1 Prawo przewozowe".
Polak
Polak 18.02.2020, 17:41
Możesz albo od razu spisać protokół szkody, albo przyjąć przesyłkę. Nie ma czegoś takiego "otwieram przy kurierze i jak coś jest nie tak, odmawiam przyjęcia". Albo przyjmujesz przesyłkę, albo odmawiasz przyjęcia. Kurier nie ma ŻADNEGO obowiązku pozwolić Ci otworzyć przesyłkę przed pokwitowaniem, a już w ogóle nie możesz otworzyć przesyłki i odmówić przyjęcia.
Osz Ty
Osz Ty 18.02.2020, 14:03
Można spać spokojnie że w paczce będzie "cegła" np. dziurawka ;)
Jak oszust to oszust.
liroj
liroj 18.02.2020, 13:11
hhahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! brak słów.

Pozostałe