Serwerownia dla firmy - lepsza własna, czy współdzielona?

  • 06.05.2020, 23:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Serwerownia dla firmy - lepsza własna, czy współdzielona?
Prowadzenie własnej firmy to nie tylko konieczność dbania o klientów, ale także o narzędzia, jakich używamy do spełniania potrzeb tych pierwszych.

W przypadku serwera firmowego musimy być pewni, że jest on zawsze sprawny, bezpieczny i będzie w stanie stanąć na wysokości zadania. Czy zatem lepiej jest zbudować i utrzymywać serwerownię samodzielnie, czy może warto rozważyć opcję współdzielenia?

1. Własna serwerownia to duże koszty

2. Współdzielenie to bezpieczeństwo i wyższa opłacalność

3. Wybierając partnera, sprawdź jakie warunki oferuje

 

Własna serwerownia to duże koszty

Chociaż w przypadku niewielkich firm problem ten nie musi być równie wielki, to w sytuacji, gdy prowadzimy średnie lub duże przedsiębiorstwo, kwestia przechowywania danych i pracy niezbędnych do życia firmy systemów może zacząć pochłaniać ogromne środki i ilości energii. Wybudowanie własnej serwerowni, a także późniejsze utrzymanie jej w dobrej sprawności, jest zarówno dużym wyzwaniem, jak i wielkim obciążeniem finansowym - szczególnie, jeżeli planujemy jeszcze bardziej się rozwijać w najbliższych latach. Koszt utrzymania takiego centrum może znacząco wpłynąć na nasze zyski i spowolnić rozrost przedsiębiorstwa, co również nie wspomoże nas w realizacji naszych planów biznesowych.

 

Współdzielenie to bezpieczeństwo i wyższa opłacalność

Z tego powodu, jeżeli stoimy przed wyborem: zakup czy współpraca, zdecydowanie warto rozważyć współdzielenie serwerowni z innymi podmiotami. Nie tylko wyjdzie nas to dużo taniej, ale także nie będziemy musieli martwić się o stan infrastruktury, rzetelność obsługujących ją pracowników czy naprawy nieprzewidzianych awarii czy aktualizowania oprogramowania. Docelowo na przestrzeni dziesięciu czy więcej lat taka decyzja może przynieść nam ogromne oszczędności, zarówno na polu finansowym jak i pod względem czasu, dzięki czemu będziemy mieć więcej środków do inwestowania w umacnianie się firmy na rynku. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-kolokacja.

 

Wybierając partnera, sprawdź jakie warunki oferuje

Aby wybrać mądrze, powinniśmy najpierw zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. Warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak ilość dostępnego miejsca na serwerze, jego szybkość czy profesjonalność obsługi, która zajmuje się utrzymaniem go w dobrej kondycji. Możemy posiłkować się opiniami naszych partnerów biznesowych - jeżeli zapytamy, być może dostaniemy dobre polecenie, które zaowocuje przeniesieniem struktury firmy w nowsze, bezpieczniejsze środowisko.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lekarz
Lekarz 07.05.2020, 09:23
Za dobrze szło regionalnym biznesmenom i myśleli że połkną wszystkich, a zwłaszcza ludzi którzy nie są zdolni do pracy i teraz mają wybory takie, że praca jest zagrożona śmiercią i teraz jest prawdziwa sprawiedliwość. Wiadomo że się nie cieszę, ale Bóg jednak istnieje i w Boga uwierzyłem, mimo że byłem anonimowym Ateistą.
Ks.
Ks. 07.05.2020, 08:32
Płakałeś nad chorymi że nie mogą pracować, to teraz zakładaj firmę od nowa.
Nowak
Nowak 07.05.2020, 07:24
Bardzo was Proszę by unikać ludzi i szczególnie dbać o higienę, bo u mnie w rodzinie już jest podejrzenie wirusa, a kto mówi że nie ma wirusa, to za te słowa i tak nie poniesie odpowiedzialności.

Pozostałe