Ważne! Sanepid szuka uczestników mszy w gorlickiej Bazylice i kościele w Ropie.

  • 29.07.2020, 13:04
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ważne! Sanepid szuka uczestników mszy w gorlickiej Bazylice i kościele w Ropie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje:

 

Wśród uczestników mszy świętej, która odbyła się w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach w ostatnią niedzielę (26 lipca) o godz. 7 znajdowały się osoby, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2.

Taka sama informacja dotyczy uczestników mszy świętej, która odbyła się w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie w niedzielę (19 lipca) o godz. 9 znajdowała się osoba, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2.

W związku z powyższym osoby, które na tych mszach przyjmowały komunię świętą proszone są o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorlicach pod nr telefonów: od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14.35: (18) 353 73 43 lub na telefon kryzysowy całodobowo: 604 754 433.

Barbara Ćmiech

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 02.08.2020, 21:09
Dlaczego sanepid nie podał zadnej wiadomosci na temat wynikow testow tych 4 ksiezy? Albo raczej podal,bo gdyby byly negatywne to juz bysmy wiedzieli wszyscy. Czy sama dezynfekcja bazyliki wystarczy? A co z innymi ,ktorzy z tymi ksiezmi mieli kontakt? Beda w jwarantannie? Bazylika bedzie zamknieta? Moze powinna.....
Marek
Marek 02.08.2020, 22:08
W odpowiedzi na zapytanie, to każdy się boi kasty.
Ks.
Ks. 30.07.2020, 18:22
Sam jestem Księdzem i wiem że na zacofanych nie ma rady, i się narzucają w Kościołach.
Obywatelka
Obywatelka 30.07.2020, 17:13
Niech ci duchowni w końcu przejrzą na oczy i przestaną bawić sie życiem ludzkim.
On
On 02.08.2020, 22:08
A kto Nas utrzyma?!
Aaaaaa
Aaaaaa 30.07.2020, 08:56
Jest komunia duchowa,można ją przyjąć. Tak jak wierzymy,że pod postacią oplatka przyjmujemy ciało Chrystusa.
Dlaczego tak " święte" osoby muszą narażać innych? Idą do komunii i myślą tylko o sobie....nie pomyślą ,że narażają innych,których jakby co mogą zarazić,że mogą potrzebować lekarza i pielęgniarki....że swoją osobą sprawią problem wielu osobom.....CZYSTY EGOIZM....ale do komunii pobiegną.....
kościelny
kościelny 30.07.2020, 08:18
Po co szukać zacząć od tych no ministrantów i ich rodzin ... Zamknąć czarnych na plebaniach .....
do kościelny
do kościelny 30.07.2020, 15:48
Ciebie powinni zamknąć .Domyśl się gdzie.
Łysy
Łysy 29.07.2020, 22:40
Przed wejściem do kościoła powinna być robiona taka sama lista obecności do jakiej są zobowiązani choćby państwo młodzi na weselu. Nie byłoby problemu z odnalezieniem potencjalnych zarażonych. Już widzę te tabuny ludzi zgłaszające się dobrowolnie na kwarantannę :D
inka
inka 30.07.2020, 08:39
tak masz racje i paszport polsatu
Tommy
Tommy 29.07.2020, 22:27
Ciekawe jaki procent osób się zgłosi
Bett
Bett 29.07.2020, 21:58
Jakby nie można było komunię na pół roku odłożyć
To raczej nie jest towar pierwszpotrzeby
teresa
teresa 30.07.2020, 14:04
ale rower bombelkowi sie przyda...
do Bett
do Bett 30.07.2020, 11:00
Bett zastanów się najpierw kilka razy zanim coś napiszesz !!!
kolo
kolo 29.07.2020, 20:02
to jest druga fala a 6 fala ma byc 7wrzesnia o godz 17 ;13
Remedium333
Remedium333 30.07.2020, 00:20
Tak glupiego komentarza jesxcze nie było
inka
inka 30.07.2020, 08:41
ja tu widze 99%glupich komentarzy zastraszonego narodu hahaha
Parafianka
Parafianka 29.07.2020, 19:49
Parafianie są odważni, uczestniczą w obrzędach religijnych bez maseczek, a jak już mają założone, to nie zakrywają nosa- są efekty głupoty.
Nochal
Nochal 30.07.2020, 21:45
Bez niespodzianek. Większość ludzi nosi źle maseczki. Nochale poodsłaniane, bo jak tu nochal zakryć, taki piękny. Oddychać się nie da, straszne.
Ja
Ja 29.07.2020, 16:26
Na stronie gorlickiej bazyliki nic nie pisze. Może w koncu by sie ruszyli.
Janek
Janek 29.07.2020, 15:58
Do Mari nie biegną lepiej pozarażac sąsiadów a może dało by rady do sklepu bez maseczki. Jakie to ludzkie jaka to miłość bliźniego . Brawo Mari
tr
tr 29.07.2020, 15:11
To było do przewidzenia.
Aaaa
Aaaa 29.07.2020, 15:02
A dlaczego tylko ci którzy byli do komunii? Czyżby księża byli zarażeni?
psia faja
psia faja 30.07.2020, 12:58
Umieralność wzrośnie to na swoje wyjdą bo z tacy dłużej nie pociągną
rymtym
rymtym 29.07.2020, 16:06
bo jezeli osoby zarazone braly komunie to jest wieksze prawdopodobienstwo zarazenia, przez samo stanie kolo kogos chorego sie nie zarazisz chyba ze spedzisz z taka osoba kilka godzin
Bbbbb
Bbbbb 29.07.2020, 16:52
Albo ksiadz przeniósł dalej....
Pan x
Pan x 29.07.2020, 14:47
Sanepid powinien odbierać telefon, ma cały czas zajęte to nie jest normalne. A jeśli jest za dużo zgłoszeń może trzeba uruchomić jeszcze jedna linie albo i 3 - sygnał zajęty nie znaczy ze ktoś rozmawia może po prostu słuchawka żle odłożona i prace rozkłada się na kilka dni. Smutne ale prawdziwe
Ccccc
Ccccc 30.07.2020, 17:05
A może przestać łazić wszędzie....na biesiady z kijami,na wesela,pogrzeby,imprezy,wyjazdy,plaże,puby,spędy,wiece....przysiąść na tyłku,zastanowić się 5 razy czy na pewno ja tam muszę być.....sanepid odpocznie....ludzie w weekendy i w nocy mają dyżury....
Lucy
Lucy 29.07.2020, 14:34
Ludzie nie zmądrzeją swojego rozumu nie mają pisowców słuchają co każą to robią. Wirusa nie było i nie ma!
remedium222
remedium222 30.07.2020, 00:34
A gdzie siódme przykazanie? Nie zabija-to przeciez oznacza m.in.dbanie o wlasne zdrowie(przynajmniej tak mnie uczono na relugii)i o zdrowie innych.A jesli widzisz nadjeżdżający samochód to idziesz i mówisz sobie"nic nie stanie się bez bożej woli" czy czekasz aż przejedzie ? Lekceważenie innych to także grzech (jeden z głownych a więc ciężki),więc co z ciebie za katolik i co to za wiara?
chore to
chore to 29.07.2020, 14:33
BO MUSZA IŚC DO KOŚCIOŁA jakby w domu nie można by się pomodlić...katolicy niedzielni
Qee
Qee 29.07.2020, 14:32
Ale jak to? Przecież w kościołach niema wirusa.. Jest pod ochroną jak i były wiece wyborcze.
Fausta
Fausta 29.07.2020, 22:29
Ludzie gdzie jesteście modlitwa ??? Pan Jezus powiedział Czuwajcie i bacie gotowi itd...Koronawirus to znak od Boga,kto jest wierzący to zrozumi.Pan Jezus uzdrawia a nie zararza, księży zostawcie w spokoju ???.Bo kto na księży szczeka ten go przed śmiercią nie doczeka,brak słów.....(Jestem osobą bardzo wierząca i nic się nie dzieje bez Bożej Woli
obywatel
obywatel 29.07.2020, 14:21
Sanepid powinien zamknąć kościoły !!!!!
Kolo
Kolo 29.07.2020, 14:07
Dziwię się ze jest 21wiek i ludzie w to wierzą ,zal mi tych ludzi ,a mari ms racje ja bym nigdy sie niezglosil na kwarantanne trafic w tak piknom pogode hahahaaha
Łysy
Łysy 30.07.2020, 07:27
Też mnie dziwi wiara w wyimaginowanego ducha, cieślę i gołębia ;)
Jarek Rozpochowski
Jarek Rozpochowski 30.07.2020, 11:02
łysy, dla ciebie większą wartością jest wiara w latające spaghetti to pozdro.
Łysy
Łysy 30.07.2020, 12:56
Jakby pan zgadł, należę do kościoła LPS ;) To stowarzyszenie ma taki sam sens jak kościół katolicki poza tym, że członkostwo jest dobrowolne i darmowe ;)
Pastafarian
Pastafarian 30.07.2020, 15:06
Jasne że tak. Poza tym spaghetti ktoś kiedyś widział :)
do Kolo
do Kolo 29.07.2020, 16:03
Kolo a mi jest szczerz Ciebie żal .

Pozostałe