Tragedia w Sękowej. Nie żyje potrącony rowerzysta.

  • 07.09.2020, 18:23
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (7 września) około godziny 17.30 w miejscowości Sękowa doszło do tragicznego zdarzenia drogowego.

 

Do zdarzenia doszło w pobliżu cmentarza parafialnego w Sękowej na drodze w kierunku Dominikowic. To właśnie tu na skrzyżowaniu drogi gminnej i dojazdowej do posesji, doszło do zderzenia samochodu osobowego i rowerzysty.

Na miejsce wypadku zostały zadysponowane służby ratunkowe, karetka, straż pożarna i policja.

Kierujący jednośladem około 50-letni mężczyzna zginął na miejscu. Pojazd osobowy wpadł do rowu i zakończył jazdę około 50 metrów od miejsca zdarzenia.

Droga z Sękowej do Dominikowic jest całkowicie zablokowana.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

25-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec gminy Gorlice, nie potrafił jednoznacznie określić, jak doszło do tragedii.

Zarówno samochód, jak i jednoślad, poruszali się w tym samym kierunku i najprawdopodobniej to osobówka najechała na rowerzystę, a następnie samochód przejechał oba pasy i wjechał do rowu.

Rowerzysta, około 55-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Na miejscu nadal trwają czynności prokuratorskie – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (7)


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uczestnik ruchu drogowego
uczestnik ruchu drogowego 30.09.2020, 09:51
Zbyt dużo osób wypowiada się o obu osobach uczestniczących w wypadku, nie będąc nawet na miejscu zdarzenia... tak naprawdę nie wiadomo do końca kogo to była wina, faktem jest to, że obie rodziny cierpią na tym-i rodzina rowerzysty, którą niestety spotkała śmierć bliskiej osoby, i rodzina kierowcy samochodu, który całe życie będzie już miał spaprane, lata w więzieniu, później tylko wszędzie wzrok mieszkańców miasteczka na sobie...obu rodzinom należy się współczucie oraz niewypowiadanie się w kwestii czyja to wina lub domyślania czy ktoś był pod wpływem, czy ktoś jechał środkiem drogi, czy ktoś za szybko... szybkim nie powinno być osadzanie ludzi w niewiedzy. Warto przemyśleć jak samemu się jeździ/chodzi na drogach, a nie tylko dyrygować innymi.
Gość
Gość 12.09.2020, 16:13
Wszyscy piszecie o drogach, chodnikach, prędkości itd. Rowerzyści to plaga na drogach. Albo wyjadą nagle na środek tak że człowiek ledwo co wychamuje albo ominie, albo środkiem drogi jak królowie bez możliwości ich ominięcie. Rowerzyści i piesi to plaga na drogach. A czy ten rowerzysta który zginął był trzeźwy, czy miał odblaski, czy był odpiednio widoczny? Znalem gościa i zazwyczaj widziałem go pod wpływem........ Więc nie oceniałbym i skreślal od razu kierowcy. Renta dla rodziny np żony bo synów ma dorosłych i to wystarczy
ARTI
ARTI Dzisiaj, 07:33
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja jako rowerzysta to samo mogę powiedzieć o co niektórych kierowcach, że są plagą na drogach dla nas rowerzystów.
X
X 14.09.2020, 11:24
Ja znam kierowce samochodu ktory byl pod wplywem narkotyków i przyznał sie do tego. Poza tym jakie hamowanie, nawet nie hamował. Plus wszyatko wskazuje na to, ze rowerzysta prowadził rower gdyz rower nie ma nawet zagiętych kół.
rad34#
rad34# 10.09.2020, 15:11
rowerzyści po gorlicach jeździli by ścieżkami, ale w w miescie jest ich nie wiele. a na kochnowskiego co przebiega ścieżka rowerowa też trzeba uważać.wielu woli jechać chodnikiem i zapłacić mandat niż zapłacić życiem. a ten kierowca popełnił morderstwo( jak by morderca powiedział ,że nóż mu się wymknął z reki dostałby parę lat w zawiasach, bo czym różni się nóż od auta,?to i to można używać w dobrym celu.a obok nadmiernej prędkośći też alkohol i dopalacze. a młodzi lubią zabijać za kierownicą. (nie tylko w gorlicach)w caym kraju.
rodzice szych i bogatych to uważają ,że mogą wszystko . aten to na pewno mataczy puszcza plotki o denacie ,aby zwalić na niego wine.tacy są polacy(dziwic sie ,że stalin miał was dosć)
Marek Rowinski
Marek Rowinski 09.09.2020, 13:35
,,Szagi",a co to p.wójt to Aniol Stróż?- puknij się!
Pro
Pro 08.09.2020, 21:17
W nowicy groga jest tak kiepska że gdy z uscia
Do bielanki to prawie złamałem ręke Jaka ta gmina musi być biedna
reg
reg 09.09.2020, 18:53
Biedny to jest stan twojej ortografii, a zapewne również słownictwa.
szagi
szagi 09.09.2020, 11:18
Tak, bo Pani Wójt to biega po imprezach z seniorami , a o gmine nie dba
Rowerzysta
Rowerzysta 08.09.2020, 20:28
Dzisiaj jechalem tamtędy a wracałem przez Kochanowskiego. Z naprzeciwka srebrny seat na gorlickich numerach z Panią za kierownicą mało nie zepchnął mnie do rowu. Poleciala lewą stroną. Mogłem byc nastepny.
mieszkanka Sękowej
mieszkanka Sękowej 08.09.2020, 20:24
Proszę wejść na Krajową mape zagrożeń bezpieczeństwa odnaleźć drogę w Sękowej na której do szło do tragicznego wypadku i nanieść zagrożenie , (wybrać nadmierna prędkość). Tylko w ten sposób możemy spodziewać się na tej drodze policantów z radarem - tak nas poinformowali policanci obecni na miejscu tragicznego zdarzenia.
Probierz trzeźwości
Probierz trzeźwości 08.09.2020, 17:18
Jeżdżę i samochodem i rowerem. I jedni i drudzy nie są bez winy. Kiedyś jadąc na rowerze, na skrzyżowaniu byłby mnie rozjechał emeryt, ale nawet nie zwolnił pomimo iż wymusił na mnie ostre hamowanie - pewno nawet mnie nie widział sądząc po okularach. Kobiety też często mają problem z oszacowaniem prędkości i odległości od innego pojazdu, a gdy wymuszają, to odwracają głowę w drugą stronę - nie wiem, efekt strusia?
Inna sprawa to rowerzyści na obwodnicy w Gliniku. Co oni tu szukają? Lubią ryzyko? Nie da się jechać pod kominem? I jeszcze do tego słuchawki na uszach, ciemne kolory, słabe oświetlenie, brak kasku, brak lusterka.
A tak w ogóle, to drodzy cykliści - jeśli widzicie że pojazd za wami ma problem z wyprzedzeniem was z zachowaniem właściwej odległości? Czapka wam z głowy nie spadnie, jeśli zjedziecie na pobocze na chwilę.
psylo
psylo 08.09.2020, 20:42
Na pobocze? Jak jest wyasfaltowane, to jak najbardziej.
ssd
ssd 09.09.2020, 12:22
jak nie jest to też! Może gumy nie złapiesz w pędzidle.
anonim#7
anonim#7 08.09.2020, 15:52
w mojej okolicy na motorach urządzili sobie wyścigi(obok na podwórzu bawiły się małe dzieci).niewiele trzeba tragedii. może by patrole po cywilu pomogły ( tylko w paradokumentach policja jest na zawołanie).
w stolicy muszą pseudoekologów i tęczę bronić zamiast ścigać piratów drogowych, łapać przestępców.
K
K 08.09.2020, 17:21
Trzeba zgłaszać takie sytuacje, albo samemu upomnieć. Zresztą nawet nie podałaś gdzie te wyścigi, więc jak tu się do tego odnieść.
golf 2
golf 2 08.09.2020, 12:39
jedziemy kiedyś z kolegami z Banicy ,przez Nowicę a on mnie pyta czy ta miejscowość w ogóle jest zamieszkana.....dziurawa droga,nawet przez Wołowiec jest sto razy lepsza!!!
golf 2
golf 2 08.09.2020, 12:27
W Nowicy jest za to 3 metrowa droga z szerokości!!! mozna tamtędy "polatać" jest szerokość!!! kto tam jest w ogóle sołtysem??? może nawet nie mają ,komunikacji niet! sytraży pożarnet niet!!! szkoły niet!! Nic!!!! Zero!
Kolega
Kolega 08.09.2020, 10:05
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
rowerzysta
rowerzysta 08.09.2020, 06:57
Jeżdżę często tą trasą, miesiąc temu jadąc rowerem z górki wyprzedziła mnie pani i tuż przede mną skręciła w prawo do domu nie wrzucając kierunkowskazu. Przyhamowałem, dobrze że nie doszło do wypadku, młoda dziewczyna po 5 minutach wyszła z samochodu i nawet przepraszam nie powiedziała,
tralala
tralala 08.09.2020, 11:36
Takie sytuacje także, niestety, zdarzają się w Gorlicach. Zajeżdżanie drogi rowerzystom, wyjeżdżanie z drogi podporządkowanej wprost pod rowerzystę jadącego prawidłowo drogą z pierwszeństwem i inne kwiatki to niestety gorlicki standard.
A z drugiej strony rowerzyści zjeżdżający z chodnika wprost na drogę lub z chodnika jadący po pasach.
sasiad
sasiad 07.09.2020, 21:59
Główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. I tyle w temacie.
xyz
xyz 07.09.2020, 21:11
kiedy będzie u nas tak jak jest na zachodzie? tam jak jest znak to wszyscy zwalniają...swoją drogą rozmieszczenie w Polsce stref zabudowanych też nie należy do geniuszu,lecz w tym przypadku chyba było0 za szybko.kondolencje dla rodziny
Anonymous
Anonymous 07.09.2020, 20:47
Gorlice i okolice Gorlic to najgorsze miejsce w Polsce pod względem kierowców. Jeżdżę dużo po Polsce ale to co widzę w Gorlicach to jest koszmar. Gówniarze w starych audicach, passatach wariują po drogach a potem płacz że wypadek. Starych tam wyjechac autem a co dopiero rowerem. Dzieci po wioskach gina bo idioci jadą złomem po 100 km. Dramat i jeszcze raz dramat. A policja ma na to wywalone,
barosky
barosky 08.09.2020, 12:22
na szczęście ty swoim Ferrari rocznik 2020 zamiatasz wszystkich ono jest najbezpieczniejsze i pancerne! przy uderzeniu w drzewo z prędkością 290 nawet jest niedraśnięte! szacun!!
ww
ww 08.09.2020, 09:50
a gdzie ty tak duzo jezdzisz ,do Biecza, Jasła ??
www
www 08.09.2020, 09:24
Fakt jezdża. Ale jeśli to złomy to ktos podbija przeglad
psylo
psylo 07.09.2020, 20:10
To jest tragedia, co się dzieje. A gdzie jest policja? Jeżdżę dużo po drogach powiatu i spotkać ich (nie licząc snujących się po mieście) to rzadkość. Oszczędzają na benzynie?
strona wuwuwu
strona wuwuwu 07.09.2020, 20:03
Dokonania naszych samorządów w zakresie ścieżek rowerowych za ostatnie 30 lat są żadne. To jest dno i hańba. A podobno turystyką stać chcemy. Z czym do ludzi?
Teodor
Teodor 07.09.2020, 19:59
Moze mi ktos wytłumaczyć dla czego w powiecie gorlickim na drogach typu Sekowa Dominikowice, Lipinki, Kobylanka nigdzie nie maluje sie pasów srodkowych ? Ludzie nagminnie ścinają zakrety, czasem mijają sie na milimetry, a pasy by pomogły. Niecespominajac jak pasy pomagają nocą i w deszczu.
psylo
psylo 08.09.2020, 20:45
Masz rację, ale nie wiem, dlaczego tak jest. Podejrzewam, że nie muszą, a jak nie muszą, to jest okazja przyoszczędzić.
ddds
ddds 07.09.2020, 19:42
Jeżdżę tamtędy na rowerze. STRACH. Ludziom się wydaje, że to tor wyścigowy. Na tej prostej chodzą ludzie z dziećmi a kierowcy samochodów i motocykli walą tam pełnym gazem

Pozostałe