Dziś spacerujemy po ul. Świeykowskiego. Tak piszą organizatorzy akcji

  • 25.10.2020, 20:38
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dziś spacerujemy po ul. Świeykowskiego. Tak piszą organizatorzy akcji foto: STRAJK KOBIET GORLICE/fb
Jutro (26 października) o godz. 16 przez centrum miasta i w okolicy ul. Świeykowskiego w Gorlicach przejdzie spacer z okazji Strajku Kobiet, który został wywołany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

 

Pisaliśmy o tym w osobnym artykule: Ustawa niezgodna z konstytucją

Uczestnicy spaceru zapowiadają trzymanie się zasad reżimu sanitarnego, czyli posiadania maseczek i zachowywania bezpiecznego dystansu.

Początek spaceru jutro, czyli w poniedziałek (26 października) o godz. 16 na ul. Świeykowskiego w Gorlicach.

 

>>> STRAJK KOBIET GORLICE

Tomasz Stasiowski

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

znaki
znaki 28.10.2020, 09:59
faszyści też nie chcieli chorych i co robili zabijali , więc, wy jesteście lepsi , pytam w czym
XXX
XXX 26.10.2020, 20:12
Zgadzam się z wypowiedzią P.B. Nikt nie zmusza żadnej matki do aborcji, natomiast jest to wielki dramat dla niej , jeżeli z powodu dużego uszkodzenia płodu , musi się zdecydować na ten krok. Przecież każda matka zdaje sobie sprawę że jeżeli żyje to się zajmuje upośledzonym dzieckiem , ale znam przykłady że czasem taka osoba przeżyje rodziców i kto się nią zajmie. Niech nikt nie mówi że państwo pomoże, bo przecież każdy zdrowo
myślący wie jak to wygląda. Ja jestem w wieku który już nie upoważnia mnie do wypowiadania się na temat aborcji ,ani innych po ,,45" , bo ta sprawa dotyczy młodych, ale u nas na ten temat najwięcej do powiedzenia mają Babcie i Dziadkowie. Jestem wierzącym i praktykującym . Współczuję rodzicom którzy są zmuszeni do podjęcia takiej decyzji . pozdrawiam
Ja
Ja 26.10.2020, 18:25
Prosta logika nie chcesz dziecka oddaj do domu dziecka a nie zabijaj proste ciekawe jakby tych protestujacych rodzice pozbawili zycia ciemny narod haha
Aj
Aj 31.10.2020, 21:35
Jakiego dziecka??tu chodzi o bardzo zdeformowaną istote która nie przezyje zaraz po porodzxie a nawet przed
Japier
Japier 26.10.2020, 19:19
Ty jesteś ciemny
Nie chcesz dziecka, to się zabezpiecz
I Git
I Git 26.10.2020, 14:49
Czym różni się aborcja od morderstwa ?!
A no tym że w pierwszym wypadku wine zwalisz na lekarza,a w drugim już nie!!!
Gumball
Gumball 26.10.2020, 12:51
Wszyscy którzy biorą udział ściągają na siebie ekskomunikę. Gdyby umarli idą prosto do piekła.
Lola
Lola 26.10.2020, 18:03
Dawno się tak nie uśmiałam !
Ort
Ort 26.10.2020, 15:50
Ty pójdziesz do piekła za przecinki.
K.
K. 26.10.2020, 13:40
Co do za pierdoły? Jaką ekskomunikę? Rozumiesz znaczenie słowa "ekskomunika" i wiesz, w jakich okolicznościach zachodzi? Otóż, nie rozumiesz.
nekromanta
nekromanta 26.10.2020, 13:17
a gdyby nie umarli?
Śmieszka
Śmieszka 26.10.2020, 15:51
Hahaha to samo pomyślałam
A co gdyby nie umarli?
Leonidas
Leonidas 26.10.2020, 13:10
Toż to straszne 😳
Lola
Lola 31.10.2020, 20:20
Zuchu, najlepszy komentarz,umarłam ze śmiechu !
P.B.
P.B. 26.10.2020, 12:49
Nie jestem zwolennikiem aborcji, ale jestem za wolnością decyzji. Nie wierzę, że kobiety niczego tak nie pragną jak dokonania aborcji - czemu robi się z nich bezmózgie istoty, pozbawione instynktu macierzyńskiego... To z pewnością trauma dla nich, ale są sytuacje, które ich przerastają... Urodzenie dziecka śmiertelnie chorego, zdeformowanego, niezdolnego do samodzielnej egzystencji, może być czymś gorszym dla kobiety, niż usunięcie płodu we wczesnej fazie. Niestety tak jest, że pomimo wielu wzniosłych słów i obiecanek, matka z takim dzieckiem, pozostaje sama - dobrymi słowami ze strony władzy, Kościoła, matki nie nakarmią swych dzieci, nie zapewnią właściwej opieki zdrowotnej, rehabilitacji itd. Ileż to razy media informują o samobójstwa takich matek, często razem z dziećmi, o porzuconych noworodkach, gdyż nie dają sobie rady z problemami, wpadają w depresję. Bardzo jest łatwo domagać się od kobiet heroizmu, trudniej wykazać się empatią, życzliwością i pomocą. Ja rozumiem stanowisko Kościoła, ale czy zakazy to najlepsza droga do realizacji ich przekonań? Moim zdaniem, obecny stan rzeczy, to wielka porażka kościelnej hierarchii i całego kleru. Jeśli prawie 95% społeczeństwa uznaje się za katolików, to temat aborcji nie powinien wręcz istnieć. Okazuje się, że kler ma bardzo mały wpływ na swoje owieczki, że jego oddziaływanie,nauczanie i apele trafiają w większości w próżnię, dlatego ręka w rękę z rządzącymi, muszą uciekać się do zakazów. Czy tak ma wyglądać człowiecza wolna wola i ogólnie wolność? Nie jestem zwolennikiem hasła, "hulaj dusza, piekła nie ma", ale akurat w tym przypadku oczekiwał bym większego zaufania do kobiet, stworzenia im odpowiednich warunków i wszechstronnej pomocy, edukacji, antykoncepcji itp. Narzucanie siłowe powoduje reakcję, jakiej jesteśmy świadkami. Dotychczasowy kompromis aborcyjny był dobry - oczywiście że różnice zdań po obu stronach sporu, były i będą - ale nie można w tym sporze "iść na noże", przecież każdy ma prawo do swoich przekonań, bycia sobą... Mamy dosyć innych problemów....
Marek
Marek 26.10.2020, 08:59
Kobiety! Jestem z Wami!
Jadwiga
Jadwiga 26.10.2020, 08:14
Brawo dziewczyny. Walczcie o swoje prawa. To Wasza przyszłość.
~~~~ja
~~~~ja 26.10.2020, 08:08
Dość dyktatury kobiet!
marek
marek 26.10.2020, 07:47
"Jakoś wszyscy co są za aborcja zdążyli się już urodzić"
listopad
listopad 26.10.2020, 08:40
aleś błysnął, sam to wymyśliłeś?
Agulina
Agulina 26.10.2020, 18:27
Ronald Regan.
ben
ben 26.10.2020, 07:15
Nie dość że mamy jedną zaraze, to jeszcze gorsza zżera biedne Gorlice. Zaraza TĘCZOWA
Olka
Olka 26.10.2020, 11:04
Ben Ty jesteś zaraza jak możesz obrażać ludzi wstydź się i zapewne jesteś katolikiem?
Janek G
Janek G 26.10.2020, 00:18
Czy wy, którzy będziecie spacerować wiecie co dla mieszkańców Gorlic zrobił ks. Świeykowski? Ile osób ocalił podczas I wojny od śmierci głodowej i nie tylko!
Nie macie pojęcia, i będziecie spacerować bo ulica księdza, tylko dla tego. Liczę na szacunek i mam nadzieję, że uszanujecie jego imię.
Strajk strajkiem....
~~~~ja
~~~~ja 26.10.2020, 11:23
@gorlice77 jakie zmiany w zapisie? Gdybyś nie wiedział w niezmienionej formie Konstytucja obowiązuje od 1997 roku (została podpisana jeszcze przez Kwaśniewskiego z SLD) i do nie dawna tak jej broniliście a teraz jest be.
gorlice77
gorlice77 26.10.2020, 11:01
Do Janek G tak się składa że przy tej ulicy jest biuro poselskie PIS , a dokładnie to takiej jednej posłanki która w TK rekomendowała te zmiany w zapisie.
Olek Z
Olek Z 26.10.2020, 08:24
Dzisiaj kler sam zasłużył sobie na swoje dobre imię. Wcześniej ludzie ich szanowali, dzisiaj budzą tylko pogardę, a rykoszetem obrywają Ci dobrzy. Niech pasibrzuchy zajmą się religia a nie polityką.
Antykler
Antykler 26.10.2020, 15:55
We mnie budzą obrzydzenie!
Fio
Fio 25.10.2020, 22:38
Jestem z Wami duchem, ciałem nie mogę, bo niestety jestem chora.
WYBÓR NIE ZAKAZ!
Adwoakt
Adwoakt 25.10.2020, 21:46
Kto ruszy osoby bezbronne, to będzie miał problemy.
Prawa strona
Prawa strona 25.10.2020, 21:07
Dodzy spacerowicze!
Jutro przed samym protestem idźcie do swoich rodzicielek, prztulcie je i z całego serca podziękujcie za to ze w przeszłości nie skorzystały z prawa do aborcji. W przeciwnym razie jutro nie miałby kto robić zadymy.
Ja
Ja 26.10.2020, 11:12
Prawa strona Ty rozumiesz co to znaczy nieuleczalnie chory płód ,który umrze??????
Prawa strona
Prawa strona 26.10.2020, 14:42
Rozumiem doskonale. Jednak każdy ma prawo do naturalnej śmierci, nie bestialskiego wyskrobania! Czy to jest tak ciężko zrozumieć?
Jola
Jola 31.10.2020, 20:24
Tak, rozumiem, niektórych trzeba bestialsko wyskrobać !
Zabobon
Zabobon 26.10.2020, 15:58
Do naturalnej śmierci często w bólu?
Jak cie łeb boli, to po cholere bierzesz przeciwbólowe???moze "pan" chce żeby cię napier, dalalo, a ty grzeszysz robiąc jemu na przekór! Pójdziesz do piekła pfff
Prawa strona
Prawa strona 26.10.2020, 18:31
@zabobon. A czy wiesz na czym polega aborcja eugeniczna? Matka otrzymuje chemiczny środek, powodujacy poronienie. Płód podczas poronienia, zwyczajnie dusi się w macicy. Czy to jest humanitarne i nie sprawia dziecku bólu?
Odnosząc się do drugiej części wypowiedzi spytam skąd u Ciebie taka agresja i złość? I proszę Cię; co z tym ma wspólnego ból głowy? Zazywajac lek przeciwbólowy nikogo nie zabijam, a jedynie hamuje receptory bólu. Nie jest to grzech, radziłbym Ci się doedukowac w tych sprawach. Z kolei aborcja jest grzechem, przeciw V przykazaniu: nie zabijaj. Tak więc życzę ci wszystkiego dobrego i radzę ci cofnąć sie do podstawówki aby uzupełnić braki w swojej wiedzy!
Jola
Jola 31.10.2020, 20:26
Powiem grzecznie: wypier***** trolu !!!!!!!!
Strona za wyborem nie za bezmyślnością
Strona za wyborem nie za bezmyślnością 26.10.2020, 10:50
Tu nie chodzi o aborcje na zyczenie. Sprawa rozchodzi sie o uszkodzone, zdeformowane, nie zdatne to samodzielnego funkcjonowania płody, ale przede wszystkim brak wyboru!
T
T 26.10.2020, 19:24
Sprawa rozchodzi się o aborcję na życzenie, przebija to z każdej wypowiedzi, każdego krzyku i transparentu.
Sylwia
Sylwia 26.10.2020, 10:38
Wolałabym, żeby moja tak zwana Rodzicielka, gdy zaszła w niechcianą ciążę - usunęła ją. Nigdy nie potrafiła okazać mi miłości. Wolałabym się nie urodzić. Nie każda kobieta powinna zostać Matką! I nie każda chce. A niestety żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% szans. Ja bym chętnie wycięła sobie macicę, ale to oczywiście zabronione. Jak wszystko w tym chorym i popapranym kraju!
John
John 26.10.2020, 12:34
Wejdź do rury i zaspawaj się od srodka:)
Lola
Lola 26.10.2020, 18:11
Mimo,że nie życzę Pani Sylwii zaspawania ponownie pękłam ze śmiechu !
lizak
lizak 26.10.2020, 09:42
Człowieku my nie chcemy aborcji z byle powodu!! Tu nie chodzi o aborcje zdrowych płodów a o martwe i wadliwe płody.
Nikt nie chce rodzić i nosić w sobie uszkodzonych i martwych płodów! My chcemy oszczędzić cierpienia sobie.
Gumball
Gumball 26.10.2020, 12:57
To nie płód tylko dziecko . Lepiej jest go rozszarpać na kawałki czy z godnością pozwolić odejść ochrzczonym zaraz po porodzie do Nieba. Gdyby dziecko po urodzeniu nagle zachorowało nieuleczalnie też go zabijesz jak się dowiesz? Ludzie czy wy jesteście opętani przez diabła?
Prawa strona
Prawa strona 26.10.2020, 11:39
Każda normalna matka urodzi swoje dziecko bez wzgledu na wszystko. Jest to tak zwana miłość matczyna, która sprawia ze kobieta kocha swoje dzieci mimo wszystkich okoliczności. Ja wolałabym urodzić chore dziecko i mieć czas aby sie z nim pożegnać niż bestialsko je wyskrobać jak jakiegoś pasożyta.
Bfdfj
Bfdfj 26.10.2020, 16:02
Próżny jesteś! Ty chcesz się pożegnać, a więc chodzi o ciebie, o Twoja zas**** potrzeba pożegnania się!? Mam gdzieś, że Ty chcesz, tak samo jak ty masz gdzieś moje zdanie.
Zenek
Zenek 26.10.2020, 12:02
Każda normalna kobieta powinna mieć możliwość wyboru. Ale w waszej ideologii nie ma miejsca na takie pojęcie jak wybór czy samodzielne myślenie.
marcin
marcin 26.10.2020, 07:50
jeden z najgłupszych komentarzy jaki czytałem... współczuję osobie która to pisała, brak własnego zdania oraz kszty inteligencji jest czymś przerażającym, a ludzi pokroju tego kogoś kto nawet nie potrafi napisać swojego imienia, jest kolejnym przerażającym faktem
Prawa strona
Prawa strona 26.10.2020, 09:41
Marcin! Bez względu na to czy piszesz to do mnie czy do innego komentującego pragnę zauważyć iż żaden komentarz zamieszczony w tym serwisie nie jest oznaką braku wlasnego zdania. Są to jedynie różnice poglądów - dla jednego ochrona życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest rzeczą oczywistą, dla innego wynaturzeniem i ty jak mniemam zaliczasz się do tej drugiej grupy. Ponadto widzę ze jesteś niesamowicie uzdolniony! Potrafisz określić IQ po jednym komemtarzu! Brawo.
marcin
marcin 26.10.2020, 18:18
skoro "prawa strona" tak wszystko rozumie, to czego nie rozumie w tym ze kazdy podejmuje decyzje w zgodzie z samym sobą i CHCE MIĘĆ MOŻLIWOŚC PODJĘCIA TAKIEJ DECYZJI??
Ped
Ped 26.10.2020, 16:05
Może i jest uzdolniony, tego nie wiesz. Za to ty jesteś świecie przeświadczony o swojej wyższości nad innymi.
Taki lepszy, taki nadczłowiek brawo!
Ana
Ana 26.10.2020, 11:09
Sam piszesz że każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,więc kobiety też powinny mieć swoje zdanie i prawo nikt nie zmusza do usuwania chorego płodu nikomu ale żebymizna mieć taki wybór!!!!!!!!!!
Człowiek zagadka
Człowiek zagadka 26.10.2020, 10:05
Dla jednego rodzenie martwych lub uszkodzonych płodów będzie wynaturzeniem, a dla drugiego fetyszem. Co kto lubi.

Pozostałe