Spacer w ramach Strajku Kobiet w najbliższy piątek

  • 27.10.2020, 14:45
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Spacer w ramach Strajku Kobiet w najbliższy piątek fot. haloGorlice
W piątek (30 października) odbędzie się drugi „spacer” ulicami Gorlic w ramach Strajku Kobiet w całym kraju, który został wywołany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

 

 

Solidarnie z Warszawą w piątek organizujemy kolejny Strajk Kobiet. Nie zgadzamy się na odbieranie praw kobietom. Nie zgadzamy się, aby ktoś narzucał im decyzje, które mają podejmować samodzielnie. Nie chcemy żyć w Polsce, gdzie prawa człowieka są nieprzestrzegane.

Dlatego po raz kolejny zapraszamy wszystkich na spacer, który swój początek będzie mieć spod biura poselskiego Barbary Bartuś!
 
Nasza demonstracja przyjmie formę spaceru. Każdego uczestnika prosimy o przyniesienie wraz ze sobą znicza. Nasz spacer na poniżej zaplanowanej trasie będzie ,,cichym spacerem". Rozpoczynamy nasz spacer pod biurem poselskim Barbary Bartuś, gdzie kolejno przejdziemy ulicą 3-go Maja, następnie nasz spacer przejdzie ulicą Legionów. Stamtąd wyruszymy ulicą Mickiewicza, gdzie wrócimy pod biuro poselskie Barbary Bartuś - zapraszają organizatorzy. >>> STRAJK KOBIET GORLICE

 

B A R D Z O W A Ż N Y P O S T! - AKTUALIZACJA 28 października 2020 r.

Pragniemy powiadomić wszystkich którzy planują uczestniczyć w piątkowym spacerze, że z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni do zmiany formy wydarzenia.

Nasz spacer rozpocznie się tradycyjnie pod biurem poselskim Barbary Bartuś, które znajduje się na ul. Świeykowskiego (nie będzie on milczący). Przejdziemy ulicą 3 Maja, ulicą Piekarską następnie przez Rynek Maślany i wrócimy z powrotem pod biuro przez ulicę Krzywą, Strażacką i 3 Maja.

BARDZO PROSIMY O POZOSTAWIENIE ZNICZY POD BIUREM, NIE BIERZCIE ICH NA SPACER ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA!

Apelujemy również o to, aby nie wchodzić w dyskusje z ludźmi, którzy będą stać obok Bazyliki oraz z innymi osobami postronnymi. Dyskusje nie mają sensu, jedynie mogą podsycić napięcie i niefortunnie spowodować interwencję służb, które chcą nas chronić.

APELUJEMY TEŻ O TO, ABY OGRANICZYĆ WSZELAKIE WULGARYZMY, PONIEWAŻ DAJĄ ONE PRZECIWNIKOM PRETEKST DO KRYTYKI.

Prosimy o to, aby spacerować w małych grupkach ( < 5 ), MIEĆ KONIECZNIE MASECZKĘ i zachowywać jak największe odstępy.

Pokażmy, że nie chcemy żyć dłużej w patriarchalnym ucisku, który odbiera nam kontrolę nad własnymi ciałami. Chcemy same o sobie decydować. Chcemy mieć wybór.

Przyjdźcie licznie.

Walczcie o swoje.

 

 

Tak było wczoraj (26 października) >>> Gorlice. Tłumy młodych ludzi protestowało spacerując

Justyna Miarecka

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~~~ja
~~~~ja 30.10.2020, 09:45
Apel do sprzedawców i przechodniów nie patrzcie dzisiaj na ludzi kupujących/niosących znicze jak na idiotów wybierających się na "spacer", niektórzy (w tym ja) po prostu idą dzisiaj na cmentarz zamiast 01.11 aby uniknąć tłumu i tam zapalić znicz i się pomodlić.
Przemek
Przemek 29.10.2020, 17:52
To straszne, że młodzież poniżej 18 roku życia uczestniczy w takich protestach. To szkodliwe dla ich zdrowia psychicznego. Dziecko 15-letnie myśli zupełnie inaczej niż 18-latek. Co więcej po takich emocjach muszą gdzieś je rozładować i może się to skończyć autoagresją.
Humanitaryzm
Humanitaryzm 29.10.2020, 15:54
Przed protestem polecam poczytać sobie jak dokładnie wygląda proces aborcji eugenicznej. Jest to aborcja, która zwykle przebiega po 12. tygodniu ciąży, bo dopiero wtedy można wykryć wady płodu. Właściwe mówimy wtedy już o wczesnym porodzie, nie o aborcji. Dziecko (bo to już dziecko), cierpi, kiedy jest wyciągane z łona, bo nie ma jeszcze rozwiniętych płuc. Nigdy nie zrozumiem jak można coś takiego zrobić swojemu własnemu potomstwu. Nie jestem osobą szczególnie religijną, ale wierzę w humanitaryzm. Owszem, kobiety mają prawa do decydowania o swoim ciele. Ale w tym momencie ciąży to już nie jest tylko ich ciało. I ono tak samo ma prawo żyć, a przynajmniej umrzeć w godny, najmniej bolesny sposób.
Do Adi
Do Adi 29.10.2020, 13:34
Popieram Cię w 100%.Mnie tylko zastanawia dlaczego Policja jeszcze nie pozamykała tych z KOD i KO ,którzy manipulują i namawiają do przestępstwa nieletnie osoby. Są chyba na to paragrafy .Zobaczycie kodziarze za kilka dni efekty swoich manipulacji dziećmi w postaci wysypu chorych ludzi na covid.
Adi
Adi 29.10.2020, 12:57
Dlaczego ten portal promuje wyciąganie nastolatków na ulice w dobie pandemii, a do tego namawia do udziału w zamieszkach, w których padają skandaliczne hasła, przekleństwa, wulgaryzmy? Pewnie i tak nie opublikujecie tego komentarza, bo admin nie zatwierdzi, ale wiedzcie, że dużo ludzi o was rozmawia od kilku dni i to mocno negatywnie. Moglibyście chociaż wy, jako prawdziwe lokalne media w odróżnieniu od konkurencji, zachować neutralność polityczną.
Marek
Marek 30.10.2020, 00:16
Przecież to jest portal informacyjny.

A nie poglądowy. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Ja w tym artykule widzę >informację o wydarzeniu&lt; i tyle, a Ty doszukujesz się światopoglądowej tuby?

Adi, portal informacyjny, to nie ksiądz czy polityk - nikomu nie będzie mówił jak ma żyć.
Kordian
Kordian 29.10.2020, 19:52
Żadne wulgaryzmy nie są w stanie oddać w pełni tego co Pis i dyktator Kaczyński robią z tym krajem ....Jak ci się nie podoba ten portal to go nie wyświetlaj i skup się dalej na czytaniu Gościa Niedzielnego , Gazety Polskiej , Do Rzeczy itp. '' gadzinówek ''...
Kriss
Kriss 29.10.2020, 03:53
Bolszewia wylala sie nawet w Gorlicach.Zmanipulowani gowniarze wyja i przeklinaja.Stracone pokolenie niestety.KOMUNA ma sie dobrze zreszta w Gorlicach zawsze sie miala dobrze.Ostatnie zmiany np powrot Kochana ktory robil temu Kanalii Trzaskowskiemu agitacje mowi samo za siebie.Teraz te SZATANSKIE marsze CHOLOTY tez mowia i kazdy madry i rozumny to oceni.Gowniazerii wojny sie zachciewa to ja bedzie miec .Te ich paskudne slownictwo swiadczy o Tym CHORYM pokoleniu.Ataki na Koscioly czy pomniki Polskich bohaterow pokazuja Kto naprawde Kim jest.To nowosc w naszej Historii Okropna nowosc nawet za Stalina nikt Kosciola nie ruszal.To nie jest mlodziez to jakas dzicz zachowujaca sie jak SZATAN na EGZORCYZMACH kiedy za chwile ma opuscic opetanego.To bardzo zle sie dzieje.Kazdy z nas byl mlody ale teraz to jest jakies szalenstwo sterowane grupa ktora chce przewrocic dzisiejszy lad normalnosc na jakichs swiat bez niczego zdziczaly swiat w ktorym kazdy kazdego bedzie mogl zabic okrasc bezkarnie.Ale zatrzymamy to DIABELSTWO.Nie wygracie BOLSZEWICY pamietajcie pan BOG na to niepozwoli .Opamietajcie sie puki jeszcze macie czas bo bedzie za pozno
Bolszewiczek
Bolszewiczek 29.10.2020, 19:57
Nie dość że faszysta ,to jeszcze dewota ...Życie to jednak okrutnie się z niektórymi obchodzi ...
Ada
Ada 29.10.2020, 10:42
To jest właśnie to o czym pisałam wcześniej -kulturalne słownictwo katolika. Jeśli już chcecie powoływać się na Boga to przypomnijcie sobie pewną przypowieść. Drzazgę w oku bliźniego zobaczysz a belki w swoim oku już nie.
Ada
Ada 28.10.2020, 22:45
Czytając te komentarze nie mogę uwierzyć ile jest chamstwa w szczególności u ludzi, którzy szczycą się katolickimi poglądami. Mały człowiek-karzełek ,doprowadził do tego,że człowiek stał się dla człowieka wilkiem. Komentujacy piszą, że to kobiety winne,że dopadnie nas koronawirus,że protestujemy. Piszą to chyba mali smutni kolesie, którzy jak Jarosław mogą tylko kota pogłaskać bo, żadna kobieta by ich nie chciała. Piszecie, że młodzież protestuje ,że gówniarze ,ale to o ich przyszłość toczy się to wszystko . Pewnie trochę nieokrzesani ,używają wulgaryzmów ale czytając komentarze niektórych osób można odnieść wrażenie, że ta młodzież jest bardziej kulturalna.
Prośba
Prośba 28.10.2020, 22:38
Ludzie, nic wam teraz nie da ten spacer, bo żeby zmienić ustawę, trzeba zmienić konstytucję! Pomyślcie o swoich rodzicach, babciach i dziadkach. Za chwilę będziemy mieć 20 000 zakażeń dziennie. Czy naprawdę warto narażać swoich najbliższych tylko po to żeby sobie pokrzyczeć na mieście?
Ania
Ania 28.10.2020, 18:56
Posąg poczytaj trochę bo nie masz pojęcia o co walczymy dziewczyny widzimy się w piątek nie odpuścimy
Kot Szredingera imion wszelakich...
Kot Szredingera imion wszelakich... 28.10.2020, 21:08
Kobitki! Aniu, Serce ty moje! Gdybyście choć połowę tej determinacji przeznaczyły na interpunkcję i doskonalenie nauki jazdy, to pewno byśmy się w połowie drogi spotkali. Niestety - w pisowni bardzo słabo, na drodze tragedia...
Żeby nie było - w pełni Was rozumiem i wspieram w tym wyroku TK, ale jak widzę tak niegramatyczne wypowiedzi, to mnie jasna, nagła kur... krew zalewa... O umiejętnościach jazdy nie wspomnę, bo właśnie parzę melisę :P
Posąg
Posąg 28.10.2020, 17:59
Niektórzy mówią, że cofnęliśmy się do średniowiecza :) Wy chyba chcecie nas cofnąć do starożtyności, bo w Sparcie też zabijano słabsze dzieci.
Stanisław Geuyy
Stanisław Geuyy 28.10.2020, 17:29
Państwo pis skazało wiele kobiet na cierpienia fizyczne i psychiczne. Bo jak się ma czuć kobieta, która się dowie, że dziecko w jej łonie umrze w pierwszy czy drugi dzień po urodzeniu. Będzie cierpieć przez kilka miesięcy ciąży, będzie cierpieć po jego śmierci. Będzie cierpieć całe życie. "Umrze to umrze" powiedział młody faszysta, były kandydat na prezydenta. Piszecie o braku empatii protestujących, sami jej nie wykazując. Oczywiste jest, że aborcja jest zła. Skazywanie ludzi na cierpienie- również. Emocjonalnie w umyśle i duszy kobiety matki, mężczyzny ojca, według mnie, wewnętrzna wojna między najmocniejszymi emocjami gdy należy podjąć decyzję o tym co dalej gdy dziecko jest ekstremalnie chore. Nie pozwala na to religia? Nikt cię nie zmusza. Nikt na siłę nie zaciągnie przed lekarza i nikt na siłę nie będzie abortował. Dotychczas obowiązujący przepis był kompromisem. Dozwalał na usunięcie dziecka w ekstremalnych życiowych przypadkach. Czy nie na tym polega katolickie miłosierdzie?
Czy nie na tym polega empatia? Czy jako naród w oczach polityków jesteśmy bydłem które ma się mnożyć, mają odbierać nam podatkowe mleko? Dla siebie. Czynią sobie ten naród poddany. Czy mają prawo? Czy mają prawo do wnikania w uczucia ostateczne każdego Polaka? Według mnie nie. Co do języka protestu. Plujecie jadem jego przeciwnicy. A któż inny jak prezes nie nazywał ludzi zdradzieckimi mordami. Drugim sortem Polaków. Jak to się w Polsce mawia - Chama, chamem. Oczywiście pis obrażony - ale nie lękajcie się oni obrażają się o najmniejszą i nawet kulturalną krytykę. W ich mniemaniu mają moralne prawo. Ale to tylko zdanie partii, która omamiła masę. Masę niewykształconą, masę starą i chorą pokładającą nadzieje w Bogu i księdzu proboszczu. Nic tej masie nie dali w zamian oprócz gównianej trzynastki - czegoś w rodzaju zwrotu podatku dochodowego z emerytury. Pincet plusa, które zaraz wstrzymają bo już na to nie mają. I co zrobią z piątką dzieci? Skażą na głód, bo nie będzie roboty i nie będzie pincetplusa. Potępiajmy narodowy radykalizm, nie jest drogą. Potępiajmy butę władzy. Protestujący, nie niszczcie kościołów, i budynków. Nie zawiniły. Uważajcie na swoje zdrowie przez wzgląd Covida. Każdy jest odpowiedzialny za siebie i innych.
Popieram!!!
Popieram!!! 30.10.2020, 00:50
Do @Stanisław Geuyy:


Brawo! W końcu dobrze ujęte!
Fghdk
Fghdk 28.10.2020, 13:35
Młodzież nie tak dawno bała się chodzić do szkoły bo koronawirus ale na tych protestach są tłumy i nikt dystansu nie trzyma. Tak samo ich rodzice, jeśli nie boją się że będą zarażeni to powinno wrócić stacjonarne nauczanie i wtedy młodzież nie będzie miała czasu na przeklinanie pod kościołami.
Ania
Ania 28.10.2020, 19:00
Młodzież nie bała się chodzić do szkoły a w kościele dzieją się gorsze rzeczy jak przeklinanie
Fragment
Fragment 28.10.2020, 13:31
Znajomi Was zbluzgali? I za co? Za Wasz sprzeciw wobec mordowania dzieci? Zbluzgali słowami, których wcześniej nigdy nie słyszeliście z ich ust? NIE LĘKAJCIE SIĘ, tylko patrzcie kto kim jest, bo rzadko kiedy widać tak wyraźnie.
Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem.
To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść
I pamiętajcie, że ta wojna jest już wygrana, Osobiście przez NIEGO. Jedyne zadanie dla nas to wytrwać po stronie Światła.
Stój twardo przy Prawdzie. Stój twardo. Wytrwaj.
I nie lękaj się.
z Koszalina
z Koszalina 28.10.2020, 12:19
To, co zauważyłem, to nawet oceny (piątki, plusy i o zgrozo podwyższone zachowanie) w dziennikach za obecność i wulgarne krzyczenie na proteście... W jednym z miast Koszalin
Jedna ze scen: Cała grupa (około 20) waszych koleżanek - młodych 15-19 letnich osób - i jeden starszy mężczyzna mówiący, co ta grupa ma krzyczeć i co ma robić... Dla mnie to dramat! Jak można tak manipulować! Wczorajsze rozmowy i nierozumienie dlaczego protestujecie. I zadziwienie wobec świadectwa taty, z dzieckiem na ręku, stojącego obok Was: „Widzicie tego chłopca? Lekarze zdiagnozowali mu wiele chorób i nakazali, byśmy go usunęli. On urodził się bez żadnej z nich”. Ilu takim dzieciom odebrano życie!
Młodość jest czasem buntu, jednak warto go wykorzystać, by buntować się przeciw złu, a nie przeciw dobru!
Patrząc na przygotowane tabliczki „Aborcja nie jest grzechem” - nie mogę, przechodzić wobec tego obojętnie....
Nie bądźcie leniwi wobec szukania prawdy! Nie idźcie na łatwiznę, układając się ze światem. Chodzi o Wasze szczęście! ,bo potem cierpienie dziewczyn, kobiet i całych rodzin - jest ogromne... Za kobietami, które usunęły dzieci, a dziś cierpią - nikt nie staje w proteście! Na szczęście one same zaczynają mówić...
Proszę nie dajcie się sprzedać za piątkę w dzienniku..
Incitatus
Incitatus 28.10.2020, 08:52
Mam wrażenie, iż sztucznie stwarza się problem tam, gdzie go nie ma, aby podzielić i odciągnąć Polaków od znacznie poważniejszych rzeczy - dramatycznych problemów z gospodarką, podatkami, zamykaniem ludziom biznesów, głosowaniem po nocach w sejmie.
To był najprawdopodobniej efekt zabiegu socjotechnicznego zwanego też INŻYNIERIĄ SPOŁECZNĄ. Radzę doczytać jak to działa. Ostatni taki wybieg, to była tzw. "piątka kaczyńskiego." Efekt w postaci strajków rolników i odciągnięcia uwagi od głosowania nad przymusem szczepienia i zakupu szczepionek został osiągnięty, więc projekt trafił " do lodówki" a być może nawet był to zwykły blef.
Ps. Warto zauważyć, że tzw. "opozycja" w większości przypadków opiera się Rządowi ale tak, aby się nie opierać za dużo. Tak, aby to co ma przejść w Sejmie - przeszło...
Kuba
Kuba 28.10.2020, 13:22
W Pisowskiej Kurwizji codziennie leją się instrukcje dla milionów obywateli co mają myśleć i to panu nie przeszkadza ?! ...W tego typu protestach muszą być liderzy , bo nie każdy ma talent krasomówczy itp...
Incitatus
Incitatus 28.10.2020, 17:45
Przeszkadza mi, ale nic nie poradzę na niską świadomość społeczną obywateli. Politycy jedynie wykorzystują te braki i je utrzymują. Myślisz, że przypadkiem wprowadzane są takie płytkie standardy medialne, czy "gwiazdy" jak Zenek i muzyka disco polo? Proste życie, zero wymagań od siebie i innych ( w tym polityków), brak zrozumienia podstawowych prawideł gospodarki i w ogóle życia. Dlaczego? Im mniej wymagający naród, tym mniej problemów stwarza.
Informacje z mediów trzeba weryfikować w kilku źródłach i wyciągać swoje wnioski. Tego nikt nam nie zabroni.
gorliczanin
gorliczanin 28.10.2020, 08:32
spacer tak popieram ,darcie ryja wyzwiskami i przekleństwami nie
kobiety cz jesteście z dumne ze swoich wulgaryzmów bo ja będąc ostatnio razem z wami poczułem się jak na sektorze kibolskim , żenada i to krzyczały małolaty z gimnazjum - brak rodzicielskiego wychowania.....trzeba walczyć o swoje ale nie w taki sposób.
Aaaa
Aaaa 28.10.2020, 04:48
I bardzo dobrze ze kobiety walczą ich ciało niech zdecydują czy chcą zajmować się całe życie dzieckiem niepełnosprawnym każdy ma swoje sumienie. Nie może być tak że oni będą bogami naszego życia osadzi naas Bóg z naszych decyzji.
T
T 27.10.2020, 23:32
Strajk kobiet. Usiłuję zrozumieć o co chodzi w tym haśle. Jaki jest zawód kobiet, że strajkują? Odmawiają wykonywania jakich obowiązków jako kobiety? Co oznaczałby w tym wypadku strajk mężczyzn? Emerytów? Dzieci?
WolnaWola
WolnaWola 27.10.2020, 23:12
W miastach gdzie dojdzie do protestów kobiet, będzie ogłoszony zakaz wychodzenia z domów. Rząd planuje wdrożyć obostrzenia z racji na łamane prawo o zgromadzeniach, więc powiedzą że przez te zgromadzenia większość ludzi zachorowała i zakażą wgl wychodzić z domów. Kobiety opamiętajcie się, bo celowo ten temat wraca jak bumerang gdy rząd chce Was na ulicach widzieć.
Ania
Ania 28.10.2020, 19:05
siedż w domu i się bój ludzie mają dość nie wszyscy dali się przekupić i nie mów nikomu co ma robić
Zdrowy rozsądek
Zdrowy rozsądek 27.10.2020, 22:56
Brawo, nie dajcie się zwieść klakierom Bałabały! Walczcie o swoje prawa! Brawo Gorlice!

Pozostałe