Internetowi oszuści nie próżnują. Kolejny mieszkańcy stracili swoje pieniądze

  • 08.04.2021, 11:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Internetowi oszuści nie próżnują. Kolejny mieszkańcy stracili swoje pieniądze Fot. ilustracyjne / pixabay.com
Wczorajszy dzień (7 kwietnia) przyniósł kilka kolizji i kolejne oszustwa.

 

Na ulicy Jagiełły w Gorlicach kierująca nissanem gorliczanka podczas omijania prawidłowo zaparkowanego citroena doprowadziła do zarysowania pojazdów. Kobieta została ukarana 200 zł mandatem.

Niespełna dwie godziny później, na stacji paliw przy ulicy Sportowej w Gorlicach, nieznany kierujący nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go citroena i uderzył w jego tył. Niestety, kiedy kierująca citroenem kobieta wróciła do samochodu, po sprawcy nie został już nawet ślad. Policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Jeszcze tego samego dnia w Moszczenicy kierowca fiata doprowadził do najechania na tył toyoty. Sprawca został ukarany 250 zł mandatem i punktami.

Wczoraj do mundurowych z Gorlickiego zgłosiło się też kilku mieszkańców naszego powiatu oszukanych w internecie.

Mieszkanka Ropy kilka dni temu wpłaciła ponad 250 zł zaliczki na poczet zakupu bieżni na jednym z popularnych serwisów z ogłoszeniami lokalnymi. Po ponad tygodniu cierpliwego oczekiwania na zamówiony sprzęt zdecydowała się na wizytę na komendzie.

Kolejne oszustwo dotyczyło zakupów na portalu z używanymi rzeczami – mieszkanka Libuszy chciała kupić buty za niespełna 150 złotych – niestety pomimo wpłaconych pieniędzy towar nigdy do niej nie dotarł.

Tak samo zakończyły się zakupy bobowianina w sklepie internetowym, gdzie mężczyzna zamówił części rowerowe. Zapłacił za nie z góry ponad 330 złotych.

Na koniec wczorajszego dnia do mundurowych zgłosiła się mieszkanka gminy Uście Gorlickie.

Oszust przejął hasło umożliwiające dostęp do konta na serwisie społecznościowym kobiety i rozesłał do jej znajomych prośbę o pomoc finansową i wygenerowanie kodu BLIK. Niestety jedna ze znajomych kobiety udostępniła taki kod, czym umożliwiła oszustowi wypłatę 1000 złotych. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z przejęciem danych i wyłudzeniem pieniędzy – tłumaczy aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

 

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

horovitz
horovitz 08.04.2021, 19:22
óście i wszystko jasne..... hahahahaaaa!!!!!!!!
driver
driver 08.04.2021, 13:37
idzie wiosna czas na zmianę opon ..jakie polecacie marki dobrych a tanich opon letnich do kupienie w Gorlicach (nie z internetu) tak do 300zł.
horovitz
horovitz 08.04.2021, 19:23
chyba 12-stki cale!!! hahahahahaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Tomi
Tomi 08.04.2021, 15:13
Za tyle To chyba do rowera
PL
PL 08.04.2021, 13:47
TRISTAR

Pozostałe