Remont w budynku Sokoła w pełni

  • 09.04.2021, 08:27
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Remont w budynku Sokoła w pełni Fot. UM Gorlice
UM Gorlice pochwalił się postępami prac w budynku Sokoła. Stare kino przechodził właśnie gruntowną przemianę co pozwoli mu odrodzić się, tym razem jako centrum sportu i aktywności fizycznej. Oznacza to powrót do pierwotnej funkcji obiektu.

 

Prace we wnętrzu budynku idą pełną parą. Jego modernizacja, a właściwie całkowita przebudowa wnętrza ma pozwolić na przywrócenie pierwotnej funkcji obiektowi. 

Jak przypomina UM Gorlice:

(...) w jego murach swoje miejsce znajdą organizacje sportowe działające na terenie Gorlic, które od lat borykały się z brakiem odpowiedniego zaplecza biurowego czy sportowego.

Zgodnie z  projektem w budynku powstaje wielofunkcyjna sala sportowa, która będzie w pełni przystosowana do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz siłownia z wyposażeniem  (m.in. bieżnią, rowerkami, hantlami). W „Sokole" znajdzie się także sauna fińska, sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne oraz szatnie zaprojektowane tak, by obsłużyć maksymalną liczbę użytkowników obiektu.

Na razie na zewnątrz budynku nie widać jeszcze efektów tych prac, ale warto zaznaczyć, że odtworzona zostanie również historyczna fasada budynku. Stary wzór pozwoli odtworzyć wejście i okna. Obok LO Kromera pojawi się więc kolejny budynek, którego fasada będzie przykuwała uwagę w najlepszym tego określenia znaczeniu.

Co więcej, całość budynku, jak i jego otoczenie mają zostać przystosowane do użytkowania także przez osoby z niepełnosprawnościami.

UM dodaje:

(...) w ramach modernizacji budynku wykonane zostaną: termomodernizacja obiektu wraz z izolacją fundamentów (pionowa i pozioma), wymiana pokrycia dachowego, remont pomieszczeń wewnątrz obiektu, wymiana instalacji wewnętrznych (m.in. wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, p.poż, c.o.).

Aktualne zdjęcia z remontu możecie zobaczyć >>>TUTAJ

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe